Про мене

Моє фото
Ковель, Волинська, Ukraine
просто жінка і мама.

БЛОГ АРТЮШЕНКО ГАЛИНИ

пʼятниця, 27 травня 2016 р.

НОВОВВЕДЕННЯ. У ВОЛИНЯН, ЯКІ ОТРИМУЮТЬ СУБСИДІЮ, ЗАБЕРУТЬ ПІЛЬГИЗ 1 травня у призначенні й нарахуванні субсидій на житлово-комунальні послуги знову відбулися зміни. Про них на брифінгу розповіла директор департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Оксана Гобод.

Так, громадянам, які мають пільги на оплату комуналки і отримують субсидію, відповідні пільги на період дії субсидії нараховані не будуть. Як пояснила спеціаліст, на скільки зменшиться пільга – на стільки збільшиться субсидія. Розмір компенсації залежатиме від доходу сім’ї. Директор департаменту каже, що така зміна корисна: щоб людина отримувала один вид допомоги і знала, як вона призначається. Якщо ж субсидія буде нульова, то пільга на оплату послуг ЖКГ залишиться.

Також змінено порядок урахування сукупного доходу родини. Раніше для призначення субсидії брали дохід усіх членів сім’ї за три місяці, з травня – за весь попередній календарний рік. Минулого року для працездатних осіб, які не навчаються, не служать, оформили догляд за інвалідом чи родичем похилого віку, дохід розраховувався в розмірі мінімальної зарплати. Тобто у графі «дохід» у декларації треба було зазначити «1280 грн». Із 1 травня для таких осіб буде враховуватися дохід на рівні двох прожиткових мінімумів – 2900 гривень. Для студентів, які не отримують стипендію, і безробітних, зареєстрованих у службі зайнятості, - на рівні одного прожиткового мінімуму (1450 грн).

Усім, кому субсидія була призначена в минулий опалювальний період, вона буде перерахована автоматично, - запевняє Оксана Гобод. Працівники органів соцзахисту братимуть необхідну для перерахунку інформацію у фіскальних службах. Лише тим, хто отримував адресну грошову субсидію для придбання твердого палива і скрапленого газу, треба звернутися в управління особисто і подати відповідну заяву.

За підсумками минулого опалювального періоду субсидії одержували 143 тисячі домогосподарств на Волині або 43% сімей. Тоді як за станом на 1 травня 2015-го, до спрощення порядку призначення субсидій, - 24 тисячі волинян, в основному пенсіонери. Середній розмір субсидії на квітень склав 2100 гривень.

Фахівці департаменту соцзахисту кажуть, що і при сукупному доході сім’ї 5-8 тисяч реально отримати субсидію на комуналку. Адже тарифи на газ зростуть суттєво. Наприклад, якщо цього опалювального сезону за тепло в трикімнатній квартирі в Луцьку треба було віддати 1000 гривень, то наступного буде вже понад півтори тисячі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ МОГО БЛОГУ!
Візьміть участь в обговоренні публікації. Напишіть будь-ласка свою думку з приводу Вами прочитаного. Внесіть свої пропозиції, побажання. Я завжди залишаю за собою право видаляти висловлювання із вживанням нецензурної лексики і зневаги на адресу авторів та героїв матеріалів.
Щиро дякую!