Про мене

Моє фото
Ковель, Волинська, Ukraine
просто жінка і мама.

БЛОГ АРТЮШЕНКО ГАЛИНИ

понеділок, 13 червня 2016 р.

У Києві 43 судді-мільйонери, 11 землевласників і 6 бездомних: кишені Феміди

 Судова реформа дає законний привід для початку розслідувань

Після того як ВР дала старт судовій реформі, увага громадських діячів зосередилася на стилі життя та майні українських суддів. Нагадаємо, реформа, крім переатестації і підвищення зарплат, передбачає подвійне декларування доходів суддів (окремо їх самих, а також членів їх сім'ї), а також – звільнення за неправдиву інформацію про заробітки.
Громадська організація "Чесно" вже проаналізувала декларації про доходи за 2015 рік 309 працівників вищих судів (всього збираються розглянути досьє 7000 українських служителів Феміди) – Конституційного, Верховного, Вищого суду з цивільних і кримінальних справ, Вищого адмінсуду та Вищого господарського. Серед них виявили 43 мільйонери (по сукупному доході сім'ї), 11 великих землевласників (у власності від 8 до 18 гектарів) і навіть шестеро "бездомних" (на сім'ю не зареєстровано житло).
22_45
Тим часом організація Transparency International з'ясувала, на чому їздять служителі Феміди – як джерело взяли декларації працівників п'яти великих суден по всій країні (див. Інфографіку). Виявилося, що найдорожчим автопарком обзавелися працівники Київського апеляційного адмінсуду – суддям і членам їхніх сімей належать автомобілі загальною вартістю близько $ 1,4 млн! "Тут зустрічаються Porsche Cayenne, Jaguar ХF, Audi Q7, Toyota Land Cruiser Prado, Lexus. Хоча середня вартість машин співробітників Київського апеляційного і їх рідних – $ 18 тисяч, – зазначають автори дослідження. – У Господарському суді Харківської області – $ 21 тисяча в середньому. А у 80% сімей членів Дніпропетровського окружного адмінсуду є автомобілі, ринкова вартість яких перевищує $ 20 тисяч".
Декларації чиновників особливо дивують в світлі їх нинішніх зарплат: за даними АП, щомісячний оклад судді першої інстанції – близько 16 тис. грн. "Такі зарплатні дані підтверджуються деклараціями суддів. Залишається відкритим питання, як держчиновникам з таким рівнем зарплат вдається обслуговувати, утримувати, а головне – купувати автомобілі вартістю в десятки тисяч доларів", – задаються питанням громадські працівники. Експерти пояснюють це тим, що судді в останні 10 років "втратили страх" через недоторканість. "Невідповідність між доходами і майном – колосальне. Довгий час судді вважалися класом негласних мільйонерів. Тепер же судова реформа дає законодавчий привід для потенційних розслідувань. До того ж з 15 числа вступає в силу нова, жорсткіша система декларування. Так що під тиском громадськості дійсно може бути досягнутий прогрес", – вважає політолог Володимир Фесенко.

Читайте також:
Майже 20% суддів в Україні відмовляються від переатестації - Мін'юст
Очищення судової системи необхідно втілити якомога швидше - Ар'єв
Щоб суди могли випалювати корупцію розпеченим залізом, вони самі повинні очиститися від корупціонерів - Порошенко
Порошенко розповів, що допоможе судам "залізом випалювати корупцію"
Підводні камені судової реформи: корупція, адвокати і етика
“Є такі, хто кинув 10 мільйонів і втік”: чому українські суди відпускають хабарників

Немає коментарів:

Дописати коментар

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ МОГО БЛОГУ!
Візьміть участь в обговоренні публікації. Напишіть будь-ласка свою думку з приводу Вами прочитаного. Внесіть свої пропозиції, побажання. Я завжди залишаю за собою право видаляти висловлювання із вживанням нецензурної лексики і зневаги на адресу авторів та героїв матеріалів.
Щиро дякую!