Про мене

Моє фото
Ковель, Волинська, Ukraine
просто жінка і мама.

БЛОГ АРТЮШЕНКО ГАЛИНИ

четвер, 28 липня 2016 р.

Уряд не надав суду розрахунки, на підставі яких підвищив ціну на газ

Кабінет міністрів України не надав суду розрахунки, на підставі яких ухвалював рішення про суттєве підвищення ціни на газ.
Про це стало відомо під час попереднього судового засідання за позовом лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко до уряду.
Юлія Тимошенко оскаржує постанову №315, ухвалену КМУ 27 квітня 2016 року. Відповідно до неї були скасовані так звані соціальні норми споживання газу за пільговими цінами і встановлено єдину ціну на газ для споживачів у розмірі 6879 грн за тисячу кубометрів.
Відповідно до попередньої ухвали суду, відповідач – уряд України – мав надати вичерпний перелік документів, які стали основою для ухвалення оскаржуваного рішення.
Однак представник Кабміну передав лише текст постанови і пояснювальної записки до неї. Жодних розрахунків, економічного та техніко-економічного обґрунтування нової ціни на газ надано не було.
Представники Юлії Тимошенко заявили клопотання про повторне вимагання вичерпного переліку документів, які використовував уряд при ухваленні рішення про підвищення ціни на газ.
Також подано клопотання про вимогу витягу зі стенограми засідання Кабінету міністрів України від 27 квітня 2016 року, коли була ухвалена оскаржувана постанова.
Суд ухвалив рішення вимагати завірені копії витягу протоколу засідання Кабміну від 25 серпня 2016 року та документів, на підставі яких була прийнята постанова №315.
Представник Юлії Тимошенко у суді, народний депутат від "Батьківщини" Іван Крулько зауважив, що Кабінет міністрів не проявляє особливого зацікавлення цією справою, адже представлений на дуже низькому професійному рівні.
"Уряд не виконав ухвали суду і не надав необхідних документів. Ми вважаємо, що Кабінет міністрів не бажає, щоб у цьому питанні була встановлена істина. Це сором, коли уряд не може або не хоче надати людям розрахунки, на підставі яких ухвалив нову ціну на газ і поставив мільйони українських сімей на межу виживання", – наголосив Іван Крулько.
Екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко додав, що вимога економічного обґрунтування та детальних розрахунків встановлення ціни на газ є надзвичайно важливим у цій справі.
"Люди мають право знати, яка була позиція кожного члена уряду і які саме документи лягли в основу для прийняття цього рішення", – переконаний представник позивача Кучеренко.
Голова юридичної служби партії "Батьківщина" Микола Титаренко запевнив, що команда Юлії Тимошенко зацікавлена насамперед в об'єктивному і швидкому винесенні рішення, оскільки вже з осені почнуть діяти нові тарифи.
"Наша команда готує аргументи, які доведуть суду, що уряд перевищив свої повноваження, безпідставно підвищивши ціну на газ. Ми сподіваємося, що суд дослухається до наших доказів і ухвалить таке рішення, яке поновить справедливість для мільйонів українців", – додав адвокат.
Суд оголосив перерву у попередньому засіданні у справі до 25 серпня.
Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києві розглядає ще один "тарифний" позов Юлії Тимошенко до НКРЕКП. Він стосується неправомірності встановлення підвищених тарифів на гаряче водопостачання.

Немає коментарів:

Дописати коментар

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ МОГО БЛОГУ!
Візьміть участь в обговоренні публікації. Напишіть будь-ласка свою думку з приводу Вами прочитаного. Внесіть свої пропозиції, побажання. Я завжди залишаю за собою право видаляти висловлювання із вживанням нецензурної лексики і зневаги на адресу авторів та героїв матеріалів.
Щиро дякую!