Про мене

Моє фото
Ковель, Волинська, Ukraine
просто жінка і мама.

БЛОГ АРТЮШЕНКО ГАЛИНИ

четвер, 25 серпня 2016 р.

Громадськість Ковеля глибоко занепокоєна долею річки Турія

На сьогоднішній 13 сесії Ковельської міської ради голова фракції в раді Блоку Петра Порошенка «Солідарність», депутата Сергій Кошарук, який ще й обіймає посаду заступника керівника Волинської обласної державної адміністрації, та заступник голови фракції в міськраді від УКРОПу, депутат Галина Стасюк почергово озвучили звернення від представників громади міста, яких дуже турбує подальша доля головної водної артерії Ковеля – річки Турія.

Галина Стасюк зачитала звернення голови Ковельської міської філії Союзу українок Олени Місюри, яка також є й громадським діячем, переможцем цьогорічного міського конкурсу «Кращий…» в номінації «Меценат року». В ньому вона висловлює думку багатьох містян, які стривожені нинішнім жахливим становищем Турії: «В таких умовах, якщо не прийняти швидких і радикальних заходів, річка поступово відмиратиме. Наразі річка вимагає точного діагнозу своїх недуг і розширеного комплексу «лікування». 

До речі, цього літа купальний сезон для ковельчан, на жаль, так і не настав, бо фахівці ДУ «Волинський обласний лабораторний центр держсанепідемслужби України» ще на початку червня встановили, що тут вода не відповідає нормативам за мікробіологічними показниками. Тому громадський діяч Олена Місюра не випадково просить і очільника Ковеля Олега Кіндера, і депутатський корпус передбачити в бюджеті на наступний 2017 рік кошти на оздоровлення річки в межах міста. Депутат Галина Стасюк подала дане звернення як запит, котрий міський голова був змушений поставити на голосування. В результаті прохання «Мецената року» О. Місюри почули 25 міських народних обранців і лише 4 «слуги народу» - ні, серед яких був і градоначальника міста. 

Зрештою пізніше, коли Галина Стасюк забажала вивести на головний екран електронної системи «Віче» результати попередніх поіменних голосувань цієї сесії (сюди ввійшло й голосування за її запит щодо стану річки, - ред.), Олег Кіндер у мікрофон заявив, що він не підтримував депутатські запити цього депутата і озвучив причину свого волевиявлення. 

«Депутат, який просто такий запит робить…ну. Ну треба ж трошки думати, який саме запит робити», - висловився О. Кіндер.

На що депутат Стасюк відповіла: «Ви за жоден мій запит не голосуєте. Перше - це не моя була пропозиція, чи щось таке ви розказуєте. До мене звернулася голова філії Союзу українок. Я знаю ваше відношення до мене, я прекрасно знаю. Ви не голосуєте. Я вас не суджу, але хочу бачити, як голосують депутати». 

Зрештою результати таки з’явилися на табло і сесія продовжила свою роботу. 

Також про забруднення Турії фекаліями, швидке заростання її водоростями, обміління водойми говорив і Сергій Кошарук. Він звернувся до міського голови, щоб той активізував роботу підрозділів виконавчого комітету з метою вжити заходів для очищення річки Турія в межах міста.

До слова, днями в районі веслувальної станції, де має з’явитися рекреаційна зона, помпезно відкрили набережну: проклали доріжки з бруківки, встановили ліхтарі, лавки. І все це, мовляв, для відпочинку людей, щоб вони могли милуватися краєвидами міста, Турією, річкою, яка гине просто на очах, заросла так, що в окремих місцях у межах Ковеля її вже можна перейти пішки, фактично не замочившись. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ МОГО БЛОГУ!
Візьміть участь в обговоренні публікації. Напишіть будь-ласка свою думку з приводу Вами прочитаного. Внесіть свої пропозиції, побажання. Я завжди залишаю за собою право видаляти висловлювання із вживанням нецензурної лексики і зневаги на адресу авторів та героїв матеріалів.
Щиро дякую!