Про мене

Моє фото
Ковель, Волинська, Ukraine
просто жінка і мама.

БЛОГ АРТЮШЕНКО ГАЛИНИ

вівторок, 28 червня 2011 р.

ВІТАННЯ З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ














Волинська правозахисна група 
Свідоцтво про реєстрацію № 627,  Головне   управління юстиції у Волинській області. Волинська обл.,  м. Луцьк, проспект Відродження,   47 ,  к. 22.  Тел. 0677228455
_____________________________________________________

В.Януковичу  - Президенту України гаранту дотримання прав людини в Україні  
Н. Корпачовій - Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини  
В. Пшонці -  Генеральному прокурору України
Б. Клімчуку - Голові Волинської державної адміністрації
П. Філюку - Голові  апеляційного суду Волинської області
С. Панасюку - Судді Рожищанського  міськрайонного суду           
                                            
                               В  І  Т  А  Н  Н  Я

З нагоди Дня Конституції України  та 5 річниці з початку  захисту права  волинян  А.Воробей,  І.Зеленяка та В.Репецького   в судах області,  вітаємо Вас – «захисників  прав та законних інтересів конституційних прав громадян України».

Нюрбенгський процес,  під час якого було розглянуто справи більше двох десятків  посадових осіб фашистської Германії про  злочини    скоєні протягом 5 років Другої світової війни,  відбувся протягом  О Д Н О Г О  року.

П я т и й   р і к суди Волинської області не можуть дати оцінки фальсифікованій справі проти молодих українців. Ми уявляємо титанізм роботи,   яка  здійснюється в інтересах Конституції та прав українців  посадовими особами нашої держави , які мужньо та самовіддано захищають конституційні наші права.

Ми вважаємо, що кожна причетна особа до цієї справи, повинна бути нагороджена  званням «Заслуженого захисника Конституційних прав громадян»  та «Героя України»  і  отримати  обов’язково добавку до заробітної плати та підвищену пенсію.    Особливо Ніна Корпачова, яка ні на одне звернення з двох десятків  по цій справі,  належним чином не відреагувала.

Не менше.

                             За дорученням  членів групи

Заступник голови                                  Микола Нікітюк

неділя, 26 червня 2011 р.

26 червня – Міжнародний день захисту жертв катувань


  














24 червня 2011 року виповнилося три роки як Верховний Суд України поставив крапку у кримінальній справі за обвинуваченням Артюшенка Олександра Володимировича у скоєнні злочинів передбачених п.п.6, 9 ч. 2 ст.115 та ч. 4 ст.187 КК України, залишивши касаційне подання прокурора, який брав участь у розгляді справи у суді першої інстанції без задоволення, а виправдувальний вирок апеляційного суду Одеської області від 06 березня 2008року без змін, який одразу ж набрав законної сили. 

Окрему ухвалу суду і виправдувальний вирок суд надіслав Генеральному прокурору України та прокурору Одеської області для вжиття заходів відповідного реагування.

Однак, Генеральний прокурор України навіть і не думав вживати будь-які заходи реагування. Його заступники разом із заступниками прокурора Одеської області «перекинулися» декількома листами, «зварганили» потерпілому Артюшенку відписку і заспокоїлись.

Так у вересні 2008 року появилась адміністративна справа за позовом Артюшенка О. В. про визнання бездіяльності Генерального прокурора України протиправною, яка пройшовши усі щаблі нашого цинічного правосуддя «зависла» у  Вищому адміністративному суді України. У вересні місяці буде рік як відкрито провадження у справі, а розглядати справу Вищий адмінсуд не бажає.
Генеральні прокурори змінюються…, а посадові особи за вчинені злочини проти правосуддя до кримінальної відповідальності не притягуються, а навпаки продовжують працювати на підвищених посадах.

Найяскравіший цьому приклад - заступник прокурора Одеської області Мрихін О.М. , який у травні 2005 року затверджував обвинувальний висновок і скерував справу до суду, наперед знаючи, що пред’явлене  Артюшенку О. В. обвинувачення побудоване на сфальсифікованих доказах і вибитих явках з повинною. Мрихін, як заступник прокурора області,  протягом трьох років  намагався надати сфальсифікованій кримінальній справі пристойного вигляду!
  
Наглядове провадження за нашими скаргами у Генеральній прокуратурі України аж кишить різного роду посланнями прокуратури Одеської області  за підписом О. М. Мрихіна.

Чи мав будь-яке право заступник прокурора Одеської області О.М. Мрихін контролювати хід досудового слідства по кримінальній справі стосовно співробітників міліції по катуваннях Артюшенка та фальсифікаціях речових доказів, коли він є одним з винуватців того, що Артюшенко більше трьох років без вини провів за гратами?

З квітня 2011 року Генеральна прокуратура України призначила  Олександра Мрихіна прокурором Вінницької області… а ще… за сумлінне виконання службових обо`язків, високий професіоналізм при їх виконанні Мрихін О. М. неодноразово нагороджувався Почесними грамотами, відзнаками, подяками, цінними подарунками Генерального прокурора України…
  
Що до цього можна додати?
  
Хіба лише сумну статистику:  кожні 40 хвилин в Україні катують людину… і за ці злочини ніхто не несе кримінальної відповідальності.

Г. О. Артюшенко

Правозахисники: Кожні 40 хвилин в Україні катують людину
















Фото: www.milicia.lviv.ua  
Напередодні Міжнародного дня захисту жертв тортур українські правозахисники заявили, що тортури в Україні - вже не рідкість, а буденне явище

Як вважає експерт Харківської правозахисної групи Борис Захаров головна причина тортур в міліції - необхідність виконувати план розкриваності злочинів, поставлений перед правоохоронцями нинішнім міністром МВС, повідомляє Лівий берег.

Мета важливіша за засоби, а тому жертвами стають безневинні люди, вважає Захаров. За допомогою жорстоких знущань можна вибити зізнання у будь-якому злочині.

"Ця проблема по розмаху більша, ніж епідемія туберкульозу, - сказав експерт. - на Туберкульоз хворіють більше півмільйона, а за минулий рік тортурам піддалися 800 тис. чоловік". При цьому за словами правозахисника, випадки розслідування тортур украй рідкісні і те не по ст. 127 Карного кодексу ("Заборона тортур").

"Застосовуються в основному ст. 365, 364 ("Зловживання службовим станом" або "Перевищення службових повноважень"), - розповіла експерт ХПГ Людмила Клочко. - Це дещо бентежить: якщо трішки побив, це зловживання, а якщо сильно побив, це перевищення".

За словами правозахисників, Європейський суд з початку року прийняв чотири рішення, в яких визнав, що держава Україна порушили ст. 3 Європейських конвенції з прав людини ("Заборона тортур і жорстокого поводження"). Сума сатисфакції потерпілим склала майже 100 тис. євро, її повинні відшкодувати держава, а не винні в злочині особи.

Як відмітила Клочко, в Україні діє Закон "Про виконання рішень Європейського суду і про застосування судами України практики Європейського суду", в нім передбачений регресний позов коли винні органи повинні відшкодувати держбюджету суму сатисфакції. Але насправді таких позовів Міністерство юстиції не пред'являє.

14:34 25/06/2011р. 

 http://www.focus.ua/society/191302  

четвер, 23 червня 2011 р.

Правозахисники під ГПУ показали, як знущаються у райвідділах



 
Акумулятор, наручники і красномовні фотографії. Правозахисники в день захисту жертв тортур прийшли під Генпрокуратуру, щоб показати, як в українських райвідділах знущаються з людей.

 "Це пляшка з водою, звичайна пляшка з водою яка може стояти на столі у будь-якого міліціонера і цією пляшкою дуже зручно завдавати ударів по людині так, щоб не залишалося слідів. Карним кодексом України так само дуже зручно бити людину, бити по голові, оскільки він дуже важкий і товстий - говорить Український союз Хельсінкі з прав людини Марина Говорухина.

 "Можливо десь і є порушення. Можливо, тому що, в принципі, факти смертей є - ми від цього нікуди не подінемося. Такі люди притягуються до відповідальності нарівні з іншими громадянами України. А форма посилює провину", - говорить заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк.
Зоя Миколаївна на волі свого сина не бачила вже півтора роки. Минулого року Сергія до себе запросив дільничний, поговорити про крадіжку телефону.

 "Його за цей час в СІЗО, я не знаю де, в СІЗО, не в СІЗО, його побили, але він знаходився на території СІЗО, вирізували селезінку, тобто зробили дитину мою інвалідом. На легені була операція. Я боюся, що я не дочекаюся, що він вийде з в'язниці ", - говорить мати ув'язненого СІЗО Зоя Карпеленко.

 Щоб не повторити долю Сергія, правозахисники радять не поспішати виконувати будь-які прохання правоохоронців. Приміром, запрошення в райвідділ має бути чітке аргументованим. А при затриманні слід вимагати складання протоколу.

 "Це обов'язково, щоб було зафіксовано, що ви прийшли, ваше прізвище, ім'я, по батькові в такий-то час. По-друге потрібно повідомити свої близькі, що ви туди пішли. Якщо ця процесуальна дія, то краще йти з адвокатом ", - говорить співголова Харківської правозахисної групи Євгеній Захаров.

Минулого року жертвами жорстокого поводження правоохоронців стали більше 700 тисяч українців. Більше півсотні померли в райвідділах. З року в рік статистика тільки погіршується, відмічають правозахисники. Приміром, цього року в райвідділах померло стільки ж українців як і упродовж усього 2009 року.

 "Зникло навіть побоювання якогось розголосу, якихось наслідків. У нас складається враження, що правоохоронці отримали певний сигнал з самих верхів", - говорить адвокат, Харківська правозахисна група Аркадій Бущенко.

 Тим часом навіть Європейський суд з прав людини для так званої української верхівки - далеко не завжди є покажчиком. Постанови Феміди виконуються із запізненням, або взагалі ігноруються, говорять правозахисники.

сьогодні,20:43 
http://24tv.ua/news/newsVideo.do?pravozahisniki_pid_gpu_pokazali_yak_znushhayutsya_u_rayviddilah&objectId=106342