Про мене

Моє фото
Ковель, Волинська, Ukraine
просто жінка і мама.

БЛОГ АРТЮШЕНКО ГАЛИНИ

вівторок, 29 грудня 2015 р.

Народне віче у Ковелі висловило Кіндеру протест (ВІДЕО + ФОТО)

У прохолодний дощовий ранок на площу Героїв Майдану вийшло близько трьох сотень ковельчан, аби приєднатися до акції під гаслами: «За народну владу!», «За Ковель без корупції!», «За майбутнє молоді!».

Активістка та підприємець Людмила Васковець повідомила, що до народного віча долучились місцеві організації: підприємців та працівників приватного сектору міста Ковеля, «Комітет громадського спротиву», Національно-визвольний рух «Правий сектор», «Майдан гідності», «Громадський контроль», осередок «Союзу Українок», відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, «Волинські правозахисники», «Автомайдан Ковель», «Альтаїр-777», «Волонтери Волині», «Волинські патріоти».



«Ситуація склалась дуже складна у міській раді. Вони узурпували владу і не хочуть нас чути та бачити. Нас ігнорують», – доводила Людмила Васковець.

«У виконкомі Луцької міської ради від громадськості є п’ять чоловік, а в Ковелі – жодного. Неприпустимо, коли є узурпація влади нашим міським головою, коли є зрада депутатів та партій, які виконують його волю, а не інтереси громади, коли є корупція влади. Вони борються із корупцією, самі ж її очоливши», – вважає лідерка «Народного контролю» у Ковелі, волонтер Анна Коршунова.
«Дякую вам всім за те, що ви пожертвували своїм часом, а не тим… багато «крис» сидять в своїх ларьках і не хочуть сюди зараз прийти. А народ, який сюди прийшов, – свідомий, хоче перемін, щоб в місті був спокій, щоб все в нас було гарно. Мер Кіндер не хоче йти назустріч громадським організаціям, громаді міста, за яку ми борімося, тобто за вас. 

В нас виходить так: хто біля Кіндера рядом, значить він «свій». «Своїм» участки, все решта, остальним – нічого», – «розпікав» власті активіст Микола Печенюк.

Він порівняв ковельського градоначальника з Януковичем і навіть самим Путіним, сказавши, що «їм обом, мабуть, далеко до Кіндера». Потім згадав, як мирно проходили у Ковелі мітинги під час Євромайдану та Революції Гідності, а тепер «поліція нам «віддячила» на цій сесії», бо вони, тобто поліцаї, «почали наших людей відтісняти від славнозвісного мера».

«Це така «подяка», що ми з ними два місяці разом чергували. У Ковелі ні міські рада не побита, ні прокуратура, і шини не горіли. Але скільки це можна терпіти? Наші побратими полягли на Майдані. Що робиться в АТО – я їздив і бачив. А вони [керівники міста, – ред.] під прикриттям цього роблять безчинства. Сьогодні зранку мені людина дзвонить і каже: «Микола, ну зупиніть це». Це ж землю дали солдатам висипати на Брестській. Зранку і вночі КамАЗи «валять». Ворують! Ми всі знаємо, чиї це КамАЗми. І міліція знає, і міський голова, і СБУ. Всі знають і нічого не роблять! Прокурор тільки не знає, бо він ще молодий. А солдатам землю виділили будуватися в болоті. Познущалися. Сиплють дорогу і ту ще землю крадуть. Балак [головний комунальник міста Олександр Балак] перед нами падав на коліна і казав: «Ми не одного КамАЗа не вкрадемо». І так все продовжується по сьогоднішній день», – давав «прочухана» Микола Печенюк.

«Мені здавалося, що ми стали на шлях змін, за який заплатили кров’ю на Майдані і на Сході України. Але тут [у Ковелі] стало ще гірше. Кілька десятків, я навіть не знаю, як їх назвати… узурпували владу, рахують нас, простих підприємців з ринку, бидлом. Вони сказали, що людина «з болота» не буде сидіти тут, в «Білому» домі. Нас зневажать, вважають за бидло, яке потрібно тільки «доїти», що нас треба знищити. Ви думаєте, вони зупиняться? Ні! Чому ви маєте платити гроші в «кишені» різним «дядям»? Ми виступаємо за те, щоб ідеали Майдану стали у Ковелі дійсністю. Європа – це ми з вами. Ми Європу в Ковелі самі зробимо, без них, якщо вони не хочуть бути разом з громадою. Вони думають лише про свої кишені. 

Ми, депутати від «УКРОПу», будемо стояти до кінця. Громадо, ви довіряєте нам боротися з цією бандою?» – виголосив лідер депутатської фракції «УКРОП» в Ковельській міській раді Ігор Пініс. 

Під схвальні вигуки «Так!» пан Пініс став перед громадою на коліна і подякував за довіру, чим «зірвав» ще більші оплески.


«Хто з ковельчан не чув за «дерибан» міської землі? За зруйноване бомбосховище, коли гектар землі «пішов на ліво» брату Гетьмана [перший заступник міського голови Михайло Гетьман]?» – красномовно запитував громаду директор ТОВ «ВКП «Каскад» Володимир Пархонюк. 

За словами Володимира Федоровича, генеральний план міста робиться владою тільки для «своїх», «закладаються ті об’єкти, які потрібні для оточення Кіндера».

«Як підприємець, я відчув тиск цієї влади на собі, такий тиск, який би не побажав нікому, бо мені стали відомі факти зловживань з продажу земельної ділянки на вулиці Косачів, 6. Це земельна ділянка, де колись був дитячий садок, а зараз знаходиться СБУ. Там також – підробка документів, зловживання проектантів, там дуже багато «накосячили». І коли це все «вилізло», практично на мене почали «тиснути». Якби влада змінилася, то ці та інші факти «вилізли» би на поверхню», – стверджує Володимир Пархонюк. 

А ще він зауважив, що «за Кіндера проголосував один з десяти виборців міста Ковеля». Мовляв, «про яку довіру можна говорити»?

«Треба тиснути на депутатів, які на виборах всі обіцяли боротися із корупцією. А то, чим все закінчилося після виборів? «Договорняком»! Пішли у кабінет і домовилися… Депутати мають знати: пройшовши до влади, можуть вилетіти з міської ради, як пробка шампанського, якщо не будуть за громаду вболівати. І так має бути», – переконаний пан Пархонюк. 

Висловив керівник товариства «Каскад» і конкретну пропозицію: домогтися об’єднання всіх кримінальних проваджень, які є «стосовно оцього «кодла», в одне кримінальне провадження. Що це дасть? Як каже Володимир Федорович, буде призначена група слідчих. Громада зможе вимагати, щоб цю справу передали для розслідування в область. Мовляв, «там воно швидше піде». І громадськість, таким чином, «доб’ється нормального результату», бо «безкарність породжує вседозволеність», а «є дуже багато фактів, за якими є конкретні люди» – це і колишній консультант мера та екс-депутат Ковельради від ВО «Батьківщина»Юрій Конащук, головний «земельник» міста Вадим Логвінов та головний архітектор Людмила Мурай, «тобто всіх їх можна притягнути». Люди на площі зустріли цю ініціативу оплесками.

Представницю «Союзу Українок» Олену Місюру вразило, що міський голова відкинув кандидатури патріотів Ігоря Верчука та Василя Марчука до складу нового виконкому. Процитувавши Ліну Костенко, вона попросила ковельчан не вибирати тих людей, які хочуть бути ближче «до корита». 







Депутат міськради від «УКРОПу» Галина Стасюк, яка свого часу потерпіла від влади, згадала ряд колишніх депутатів, на яких варто рівнятися теперішнім. Розповіла, що рада федерації профспілок Волинської області направила лист-звернення міському голові Олегу Кіндеру з проханням включити до виконкому кандидатуру голови координаційної ради профспілок міста Єви Савич. Від імені 10 тисяч спілчан! Але мер приховав цей факт від депутатського корпусу.«11 числа до мене звернулися за допомогою важкохворому хлопчику з Ковеля. Я написала депутатське звернення. Нам, як депутатам, в 10 денний термін має прийти відповідь. Відповіді нема. Я прихожу і кажу: «Дитина хвора на онко. Треба лікувати». І що ви думаєте? Мені дзвонить секретар ради Віра Федосюк і каже: «Галина Миколаївна, заберіть заяву, бо в нас немає грошей». А я кажу: «То ви дайте хоч відповідь…»

«От депутат щойно сказала, що не було грошей на лікування хворого хлопчика. А буквально два місяці тому в Ковелі відбулася звітно-виборна конференція колишньої комуністичної ветеранської організації, яка звітує, що з міського бюджету їй виділили більше 100 тисяч гривень», – оголосив керівник відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів Василь Крецул.

Також він розказав, що молоді волонтери у п’ятницю організували у Ковелі благодійний концерт артистів з Києва.

«Я сказав Ігорю Верчуку, що міська влада не прийде і не подякує їм за це. І як у воду дивився! Так, там був Ігор Прокопів, дивився концерт, як представник так званої міської влади, але він, як «зам» мера, не спромігся вийти на сцену і подякувати тим людям, які приїхали з Києва, щоб провести благодійний концерт, аби підтримати наших АТОвців. Не спромігся! Це показує великий цинізм ковельської доморощеної, так званої влади, яку очолює пан Кіндер. Тому пропоную і прошу: кожну сесію отакими силами, як ми сьогодні, збиратися і «давати», і «давати», вплоть до того, що збирати підписи за відставку мера», – обурювався Василь Крецул.

«Треба навести порядок у своєму місті, «дати пєндаля засранцям», які намагаються лише панувати над власним народом. Янукович не втік до Росії, він ось тут – у нас в Ковелі. Народ цинічно обкрадають, «дерибанять» землю безнаказано і нахабно. На останній сесії влада використала «тітушок», а поліція їх оберігала», – нарікав керівник Ковельського осередку національно-визвольного руху «Правий сектор» Олександр Мінько.






«Отим 60-ти процентам ковельчан, які не прийшли на вибори, сьогодні можете «подякувати», бо те, що зараз робиться в сесійній залі, «завдяки» їм», – сказав депутат міськради від «УКРОПу» Володимир Косцьов’ят.








http://kowel.com.ua/news/article/4298/

Народне віче у Ковелі висловило Кіндеру протест (ВІДЕО ) - 2

Тим часом, пішли представники від громади за Кіндером, але на ганок «Білого» дому під вигуки: «Ганьба!», вийшов перший заступник мера Михайло Гетьман, який сказав, що Кіндер поїхав у відрядження до Києва, а він сам був на селекторній нараді.



http://kowel.com.ua/news/article/4298/

Народне віче у Ковелі висловило Кіндеру протест (ВІДЕО) - 3

Олександр Мінько оголосив ухвалу, яку учасники Народного віча підтримали одноголосно.


http://kowel.com.ua/news/article/4298/

четвер, 24 грудня 2015 р.

Сесію Ковельради зірвала шарпанина (ВІДЕО + ФОТО) (далі буде)

Сьогоднішня сесія Ковельської міської ради розпочалася, як завше, мирно, але про наелектризовану атмосферу від конфлікту мера з громадськими активістами красномовно свідчила переповнена ковельчанами зала.

На початку засідання голова територіальної виборчої комісії Світлана Карпук, з вини якої «інавгураційна» сесія Ковельради «вийшла у свисток», повідомила з трибуни про те, що новообрані заступники міського голови Ігор Прокопів та Андрій Товстига достроково склали свої депутатські повноваження (обидва обиралися від ВО «Батьківщина»), а замість них вона оголосила депутатами директора комунальної комплексної ДЮСШ імені Євгена Кондратовича Олену Клімашевську та директора ТОВ «Гідровест» Юрія Оксенюка.

Секретар міської ради Віра Федосюк (Ващук) привітала від імені влади кількох депутатів, які нещодавно відсвяткували свій День народження, та міського голову Олега Кіндера, котрий сумнівними ініціативами «зустрічав» власний ювілей.

Коли ж народні обранці перейшли до формування порядку денного, до мікрофону вийшов керівник депутатської фракції УКРОПу Ігор Пініс.

«Так як сьогодні у Ковелі питання виконкому є дуже резонансним, і громада зібралася, є пропозиція: проект [порядку денного, – ред.] взяти за основу, а першим – розглянути питанням про виконком», – сказав пан Ігор.

Депутатська ініціатива ковельського УКРОПу знайшла підтримку залу оплесками. Пропозицію депутата Олександра Артишука («Сила людей») «прийняти проект порядку денного в цілому» Олег Кіндер поставив на голосування.

«Ганьба!» – почали скандувати громадські активісти.

«Ми очікували, що саме так буде поставлено питання», – зауважив Ігор Пініс. І на закиди головуючого продовжив: «Фракція УКРОПу висловлює свій протест і закликає всіх депутатів, які підтримують таке рішення, приєднатися до нашого протесту».

«Ставте на голосування пропозицію Пініса!» – старалася докричатися до Олега Кіндера одна із активісток.

Несподівано, в правому секторі зали (біля вікон) зав’язалася шарпанина: мирній спробі групи ковельчан пройти до президії перешкодив міцної статури агресивний молодик, очевидно, з провладного «табору».

«А де міліція?» – під свист і крики протистояння якось розгублено блукав очима в пошуках поліції градоначальник.

Колотнеча між рядами наростала. Складалось враження, що шарпанину ініціювали доморощені «тітушки».

«Пане Пінісе, ви провокуєте просто безпорядок ні за чого», – намагався дискредитувати політичного опонента Олег Кіндер.



«Ці троє зчинили бійку, щоб зірвати засідання сесії. Вони не представилися, не пред’явили жодного документа, які б посвідчили їхні особи. Це – провокатори», – розставила акценти представник ГО «Народний контроль», волонтер Анна Коршунова.

Зірвана сесія Ковельської міської ради (закінчення).




Олег Кіндер раптом оголосив про завершення першого пленарного засідання третьої сесії і залишив залу. Частина присутніх скандували йому в спину: «Ганьба!»

http://kowel.com.ua/news/article/4278/

Засідання сесії Ковельської міської ради увінчалося бійкою. Фото

Вже перед початком засідання третьої сесії міської ради стало зрозуміло, що тут варто очікувати на «гарячі» дискусії. В залі фактично не було вільного місця: окрім запрошених, прийшло ще багато містян, які представляли громадські організації, а також підприємці. Останні, як відомо, чекали на розгляд питання «Про виконавчий комітет міської ради», яке, до речі, потрапило на третю сесію ще з попереднього засідання.

В порядку денному сьогоднішньої сесії першими значилися питання про бюджет міста, земельні, а вже десь в числі останніх і згадане вище щодо затвердження складу виконкому. Така розстановка позицій дуже не сподобалася і депутатам фракції УКРОП у міській раді, і тим численним присутнім, які прийшли підтримати своїх делегатів-кандидатів на членство у виконавчому комітеті. Тому голова фракції УКРОП Ігор Пініс запропонував головуючому Олегу Кіндеру «взяти порядок денний за основу і після цього пунктом першим розглянути питання «Про виконком». Однак, поки він йшов до мікрофону, щоб озвучити думку фракції, його колега в раді Олександр Артишук (представляє у раді політичну партію «Сила людей») виявився більш спритнішим і з місця вигукнув свою пропозицію: проголосувати вцілому за порядок денний. Ось її міський голова відразу ж і поставив на голосування, як таку, що надійшла першою. Результати голосування: більшість відала свій голос «за». Тоді із залу почулися перші слова гніву активістів: «Ганьба!».

Депутат-укропівець Ігор Пініс направився до президії, щоб цього разу вже звідти озвучити наступну пропозицію фракції: «Ми очікували, що таке з порядком денним може бути, тому фракція УКРОП оголошує свій протест тим депутатам, які не підтримують це. Все».








Люди здійнялися зі своїх місць і загрозливим натовпом посунулися в бік президії. У залі почалася штовханина і навіть зав’язалася бійка. Олег Кіндер звернувся до Ігоря Пініса: «Пане Пінісе, ви провокуєте просто безпорядок ні за чого» і закликав втрутитися в ситуацію поліцію. А кремезні молодики все продовжували махати кулаками. Зрештою працівники правоохоронних органів зуміли розняти забіяк і вивели їх із залу. 

Представник ГО «Народний контроль», волонтер Анна Коршунова відразу заявила, що ці троє, які зчинили бійку, - провокатори. Вона зауважила, що ці люди навмисно влаштували тут бійку з метою зірвати засідання сесії. «Вони не представилися, не пред’явили жодного документа, які б посвідчили їхні особи. Це – провокатори», - заявила Анна Коршунова.




Поки поліція брала покази у свідків і самих винуватців пригоди, міський голова Олег Кіндер запросив до себе в кабінет усіх голів фракцій в раді на розмову. Говорили-радилися депутати десь з півгодини, а потім О. Кіндер озвучив у сесійній залі вердикт: «Шановні депутати, в зв’язку з тими подіями, які відбулися в нас в сесійному залі, питання, які ми виносили сьогодні на порядок денний, саме основне – це дуже важливе – це прийняття бюджету на наступний 16 рік… 

Так сталося, що робота була спровокована. Ми сьогодні не можемо продовжувати далі роботу сесії міської ради. Я не знаю, якщо ми не приймемо бюджет і зміни до бюджету до нового року, зрозуміло що в новий рік ми підемо з тими проблемами, про які я сказав. Із-за чого сьогодні перше пленарне засідання оголошую закритим. Дякую!». Після цього головуючий швидко покинув зал. Активісти продовжували скандувати «Ганьба!» і сперечатися з тими депутатами, які так чи інакше звинуватили їх у того, що сесія – зірвана.


http://prokovel.com/kovel_2015/2119zasidannya_sesii_kovelskoi_miskoi_radi_uvinchalasya_bijkoyu_foto.html

Під час засідання сесії Ковельради побилися депутати


У Ковельській міській раді під час сесії поміж депутатами виникла бійка – сесію зірвано.

Депутат Ковельської міської ради Сергій Кошарук розповів, що керівник фракції «Укроп»Ігор Пініс запропонував першочергово розглянути питання формування виконкому Ковельської міської ради: 

«Міський голова поставив пропозицію, щоб голосувати в цілому. Депутати в принципі підтримали цю пропозицію, але на цей момент Ігор Пініс побачив, що не пройшла ця пропозиція, то вони обрали спосіб блокувати роботу сесії», - зазначив Кошарук.

Обранець громади розповів, що сутичка виникла під час спроби заблокувати трибуну: «Міський голова, так як він повідомив, готовий був вносити пропозиції від громадськості, але в межах розвитку порядку денного, адже в першому блоці питань були питання, що стосувалися бюджету. Вони є важливіші. Натомість дуже кардинальну позицію зайняв УКРОП, щоб першим питанням розглядати саме їхнє питання».

Під час бійки ніхто не постраждав, проте сесію було зірвано.

У Ковелі «просвітили» новопризначеного керівника місцевої прокуратури (ФОТО)

Зустріч з представниками громадських та політичних організацій новий керівник нової Ковельської місцевої прокуратури Олександр Бабенков (на знімку) розпочав з авторитету свого відомства і держави в цілому.

«Питання самої прокуратури і авторитету органів державної влади залишається на достатньо дуже низькому рівні, у зв’язку з цим і вирішено було зібрати представників громадськості для того, щоб охарактеризувати роботу місцевої прокуратури та вислухати активістів», – почав діалог Олександр Бабенков.

За його словами, ковельська прокуратура стала вдвічі меншою, але колектив тут достатньо дієздатний, кваліфікація працівників дуже висока. Олександр Юрійович попросив, щоб активісти були більш толерантними до його підлеглих, бо в кожного з них від 100 до 150 кримінальних проваджень, і працювати їм важко.

Голова міської організації партії «Справедливість» та осередку Всеукраїнської ГО «Правозахист» Анатолій Якимович вважає, що основні недоліки роботи прокуратури полягають в порушенні розумних строків розгляду кримінальних проваджень. І мовив, що подасть Бабенкову список: скільки таких справ «бовтаються» в ковельській прокуратурі.

«Колись, вибачте, були «мєнти», а зараз будуть «понти», але суть не змінилась їх щодо невнесення кримінальних правопорушень до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). Слідчий закриває провадження, суд його скасовує, а з процесуального прокурора – ніякої відповідальності», – наголосив Анатолій Якимович.

«Попередник ваш, Лопоха, цілком і чітко «дахував» певні корумповані середовища. Я досить детально знайомий із процесом слідства у Ковелі. Проблема дуже велика в тому, що прокуратура поводить себе вибірково в різних ситуаціях. У мене є 11 скасованих судом постанов про закриття кримінальних проваджень, і вказівки закривати їх давалися слідчому міліції саме з прокуратури», – «вколов» колишнє прокурорське керівництво директор ТОВ «ВКП «Каскад» Володимир Пархонюк.

«А хто за вами у Ковелі «стоїть»?» – з долею іронії раптом запитав Володимир Федорович, чим дещо «оживив» присутніх у залі.

«У Ковелі точно нікого немає. За це не треба переживати», – «заспокоїв» Олександр Бабенков.

Розвинув тему, підняту Пархонюком, пенсіонер Міністерства внутрішніх справ України Анатолій Савлук, який має вищу юридичну освіту, розповівши про справу щодо поновлення своєї дружини Лідії Савлук на роботі, яка не виконана до сьогоднішнього дня. А справа ця ще з 2010 року «тягнеться». Він заявив, що заступник начальника виконавчої служби звернулася в прокуратуру про притягнення до кримінальної відповідальності начальника відділу освіти Ковельської РДА Романа Кульцмана і директора Уховецької школи Галини Юрчик. На сьогодні є 15 скасованих судом постанов про відмову в порушенні кримінальної справи і закриття провадження. У передостанній постанові було чітко вказано: встановити ступінь вини начальника відділу освіти і директора школи.

«Перед тим, як була винесена постанова я прийшов до процесуального прокурора Маковецької (у січні цього року наше видання повідомляло, якпрокуратура «розслужбовила» для неї квартиру) і запитав: чого рішення не приймається вже майже рік? І попередив: якщо буде знову прийнято незаконне рішення – натовчу мордяку! Було знову закрито провадження, яке потім скасував суд. За підсумками нашої розмови, Маковецька звернулася, щоб мене притягнули до кримінальної відповідальності за погрозу», – повідав Анатолій Савлук.

У свою чергу, Анатолій Петрович подав заяву про притягнення до кримінальної відповідальності самої Маковецької.

«Цю заяву начальник відділу міліції Тусь приховав від належної реєстрації. На сьогодні тільки лінивий не називає прокурора «злочинцем». Ще у далекому 2005 році у нашій місцевій газеті була стаття, де прямим текстом було написано: «Ковельська прокуратура – злочинна організація, прокурори Масалов іВальчук – злочинці». Своєї думки я не змінив до сьогоднішнього дня. Вальчук і Маковецька – одні з тих, хто зараз приймає громадян в прокуратурі. Якщо ви незалежна особа, яка прийшла навести тут порядок, то перше, що маєте зробити: або Маковецька має «сісти» на лаву підсудних, або мене туди посадити», – доводив керівнику прокуратури пан Савлук.

Через деякий час він знову взяв слово і ще раз «бульдозером» «пройшовся» по правоохоронцях.

«Слідчий Павлюк, який останній виносив постанову, чітко заявив, що йому вказівку закрити провадження дав Лопоха. Процесуальний прокурор – Маковецька. Коли ви її серйозно візьмете за одне місце, вона скаже, що це – команда Лопохи. Кличте Лопоху. І коли сядуть на лаву підсудних Павлюк, Маковецька і Лопоха, повірте, отаких питань виникати не буде років з десять. І підстави для цього є всі. Безкарність породжує злочини», – переконував Анатолій Савлук.

Співзасновник і юрисконсульт громадської організації підприємців та працівників приватного сектору міста Ковеля Олександра Ткачук озвучила проблему, яка виникла через умови договору, що укладено між Ковельським госпрозрахунковим ринком та підприємцями.

«Умови цього договору є недопустимі, на думку підприємців, але керівництво ринку не хоче йти на конструктивний діалог з ними», – висловила стурбованість ситуацією вона. 

Про те, що у Ковелі на вулиці Сагайдачного з вини міської влади зруйновано бомбосховище, говорив підприємець Микола Силюк.

«Бетонні блоки, плити – все зникло!» – бив на сполох Микола Володимирович.

«Ця земля зараз належить Сергію Гетьману, який є двоюрідним братом першого заступника ковельського міського голови Михайла Гетьмана. Дійсно, вони там все розібрали. Зараз йде будівництво. Він має документи на гектар землі», – доповнив його лідер Всеукраїнського об’єднання «Комітет громадського спротиву», підприємець Микола Печенюк.

«Це для мене незрозуміло. Як можна розібрати бомбосховище?» – дивувався ковельським реаліям Олександр Бабенков, зауваживши, що це – стратегічний об’єкт.

«То вони «перенесли» бомбосховище. Воно «всохлося», – додав хтось із присутніх активістів.

«Куди я тільки не звертався: і до прокурора, і до начальника міліції, але жодної відповіді ні письмової, ані усної так і не отримав», – констатував кругову поруку між силовиками Микола Силюк.

«Це дуже серйозне питання. Будемо розбиратися», – запевнив усіх Олександр Бабенков.

«Хотілося, щоб держава вам надала зарплату 20-30 тисяч, щоб вам не треба було «заглядати кудись за бензин», – побажав Микола Печенюк.

І додав, що попередники Бабенкова все їздили на службових машинах серед білого дня в мікрорайон заводу «Ковельсільмаш» на свою «точку», де вживали спиртні напої.

«Вони там закрилися і їх ніхто не може достати. Чи буде це і надалі продовжуватися? А після 18-ї години, будь ласка, в сауну, куди ви хочете, це ваше особисте. Але в робочий час, щоб там Печенюк чи якийсь активіст не бачив вас на службовому транспорті «не по роботі», – «виховував» пан Микола.

«З приводу цього ви можете не переживати…», – пообіцяв Олександр Бабенков.

«У нас у Ковелі багато чиновників, так як і у всій державі. Наші чиновники, починаючи з міського голови пана Кіндера, дуже люблять після 18-ї години їздити службовим транспортом, кататись, казати, що це – виробнича необхідність. В робочий час поїхати, наприклад, бо збирається бюро «Батьківщини». Туди поїхати службовою машиною, а це ж треба водія, бензин. Як ми будемо контролювати наших чиновників?» – допитувався все той же пан Печенюк.

«По-перше, це треба зафіксувати. Можливо є якісь прояви корупції, але довести буде складно. І хто цим буде займатися? Якщо ви самі це зафіксуєте, то ми особисто будемо зв’язуватися з тими ж службами і «йти» потім до суду», – «бачив проблему» керівник ковельської прокуратури.

«Народ і так ніщий, а влада собі жирує і надалі. І тому приклад – наше місто Ковель. Ну, вибрали міського голову такого… Але те, що він робить ті безчинства, ми мусимо якось присікати. Ми не хочемо там скати палити, чи булижники розбирати. Але ми хотіли, щоб була ваша підтримка. Щоб не було так, що приходять з міліції документи на міського голову в прокуратуру, а тут їх «похоронили», – продовжував «жарити» мера Микола Печенюк.

«Ми хочемо заслужити авторитет своїми діями. Ми вас будемо підтримувати це однозначно», – завірив пан Бабенков.

Однак пан Печенюк іще розповів йому про виділення на початку 2014 року Зеленською сільською радою земельної ділянки для ведення фермерського господарства у межах передмістя Ковеля – села Воля-Ковельська.

«Тодішній голова Ковельської РДА Матящук взяв на підставну особу – на свого племінника – півтора гектара землі в житловій зоні. Сільських депутатів «нагнули», швидко оформили документи, що громадськість навіть не встигла оговтатись. Цю підставну особу пана Книша вони «вивели», а керівником зробили дочку генерального директора «Ковельсільмашу» Заікіна. Ми хотіли, щоб ця справа була поновлена», – наполягав Микола Печенюк, згадавши, як у тій же Зеленській сільраді місцеві депутати щедро землю роздавали під забудову.

Естафету запитань «перехопила» депутат Ковельської міської ради від УКРОПу Галина Стасюк, яка поставила керівника прокуратури до відома, що депутатський корпус проголосував за надбавки до зарплати та премії міському голові та іншим посадовцям, тоді як в проекті рішення не було зазначено їхніх прізвищ. 

А інший обранець громади, теж «укропівець» Володимир Косцьов’ят попросив його розповісти свою біографію та біографії своїх заступників.

«Чепіжак вас представив у Ковелі в прокуратурі, то, може, ще треба представити у міській раді?» – спитав Володимир Кирилович.

«А ваш міський голова не прийшов. Він сказав, що дуже зайнятий», – відповів Олександр Бабенков, і деякі з присутніх в залі бухнули сміхом та їдкими коментарями на адресу градоначальника.

«Це вони завше так роблять», – уточнив Микола Печенюк, маючи на увазі чиновників.

«До останнього часу я працював у Генеральній прокуратурі України. Десять років був слідчим. Розслідував кримінальні провадження стосовно високопосадовців, особисто підписував підозри багатьом серйозним людям, як говориться, в тому числі Януковичу Віктору Федоровичу», – мовив про власний прокурорський шлях Олександр Бабенков.

«Завтра сесія міської ради. Запрошуємо вас на неї», – сказав хтось із залу.

«Я мав надію, що пан мер буде на моєму представленні і зможе мене представити депутатському корпусу. Але так виходить, що я з ним ще й досі не знайомий. Я теж хотів би прийти на сесію міської ради», – з довірою до ковельчан промовив Олександр Юрійович.

«Ми вас самі представимо», – надихнув хтось з присутніх.

В кінці слово взяла голова ГО «Волинські правозахисники» Галина Артюшенко, за словами якої, два з половиною роки «тягнеться» кримінальна справа стосовно адвоката за заявою однієї громадянки. Ця справа напряму пов’язана з іншою – за заявою іншої жінки.

«Адвокат Демчук Ніна Володимирівна брала кошти, не повертала людям, не робила справу в суді. Не повертала їм судові збори, чеки про судові збори. Є підтвердження, є доказ, але є відмова об’єднати справи в одне провадження. Все впирається знову таки в процесуального прокурора. Люди страждають… Людина, яка знає, каже, що 27 звернень є на цього самого адвоката… Шахрайство фактично. Люди втомились «ходити», вони б’ються, не знають, що їм робити. Вислухайте цих людей», – говорила Галина Артюшенко.

«Дякую за те, що ви прийшли. Будемо мати надію, що нам вдасться побудувати нову прокуратуру і підняти рівень довіри серед населення. Це – основне завдання, яке в нас є», – сказав Олександр Бабенков. 

вівторок, 22 грудня 2015 р.

Українцям обіцяють скасувати податки на вживані авто

Українцям обіцяють скасувати податки на вживані авто відповідно до законопроекту №3251, який має розглянути Верховна Рада.

Про це інформує автомобільний сайт"Бімба".

Законопроектом №3251 запропоновано з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року зменшити розмір акцизного податку на старі автомобілі до рівня нових.

9 грудня відбулося засідання Комітету ВРУ з питань митної та податкової політики. На ньому більшістю голосів було підтримано законопроект.

Як тільки українцям дали надію на дешеві авто, одразу ж український автовиробник виступив проти цього законопроекту. На їхню думку, це остаточно доб’є український автопром.

Проте експерти впевнені, що цей законопроект ніяк не вплинув би на доступність б/в авто в Україні, адже, відповідно до умов Угоди про асоціацію з ЄС, з 1 січня 2016 року ввезення авто старше 5 років (які не відповідають екологічним стандартам Євро 5) в Україну буде заборонено.

Щоб проект став законом, за нього повинні проголосувати більшість депутатів, а потім підписати Президент. Таку процедуру законопроект навряд чи пройде до кінця 2015 року.



http://prokovel.com/avto-94.html

понеділок, 21 грудня 2015 р.

Ковельські правоохоронці затримали нетверезого "поліцая"

21-12-2015

http://prokovel.com/kovel_2015/2104-kovelski_pravoohoonci_zatrimali_pyanogo_quotpolicayaquot.html
До Ковельського відділу поліції звернулась жителька селища Люблинець із заявою про неправомірні дії особи. Як з’ясувалось, невідомий молодик, у стані сп’яніння, представившись членом поліцейської групи, зайшов у квартиру та почав роздивлятись обстановку в квартирі, - повідомили у Ковельському відділі поліції ГУ НП у Волинській області.










Пізніше до поліцейських звернулось ще двоє мешканців цього селища із аналогічними заявами

На молодика було складено адміністративні протоколи за статтями 178-1 (Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді), 173 (Дрібне хуліганство) Кодексу України про адміністративні правопорушення.





Шпига розповів, коли переатестовуватимуть волинських правоохоронців

Волинське управління МВС уже більше місяця перейменоване в Головне управління Національної поліції. Всіх керівників призначили виконувачами обов’язків, а працівників чекає переатестація. Однак, до Волині ще черга переатестації не дійшла.

Про це в коментарі кореспонденту Інформаційного агентства Волинські новини розповів тимчасово виконувач обов’язків начальника Головного управління Національної поліції у волинській області Петро Шпига.

Нагадаємо, від 7 листопада в Україні почала діяти Національна поліція, яка утворена на базі міліції. Перехідний період триватиме рік. Проте тих правоохоронців, які виконують свої обов'язки, вже перевели в поліцію, аби не було юридичних претензій щодо законності їхньої діяльності.

Усі працівники МВС проходитимуть переатестацію, і по тому вже отримуватимуть нову заробітну плату, за результатами переатестації.

Нині, зі слів заступника голови Нацполіції України Олександра Фацевича, розпочалася переатестація працівників МВС Києва та Київської області. Саме з цієї причини, з його слів, до Луцька не приїхали Мііністр МВС Арсен Аваков та голова Нацполіції Хатія Деканоїдзе. Нагадаємо, 19 грудня 165 луцьких поліцейських склали присягу на вірність Україні.

Поки триває реформа МВС, волинські працівники міліції також чекають переатестації. Як раніше повідомлялося, з лав МВС уже було звільнено більше 300 працівників.

Однак, поки що до волинських міліціонерів переатестовуватися черга не дійшла.

«Волинська область переатестацію ще не проходить. Це відбуватиметься у визначений період. Зараз проходить переатестацію міліція Києва і Київської області. Коли Волинь переатестовуватимуть – невідомо», – розповів Петро Шпига.

У Україні можуть ввести абонплату ще і за газ

З квітня 2016 р. українцям можуть додати щомісячну абонплату за користування газсетями, причому незалежно від кількості спожитого газу.

Про таку ініціативу заявив глава " Нафтогазу" Андрій Коболев, пише " Сьогодні".

За розрахунками робочої групи відомства, абонплата за доступ до " труби" складе 17 грн/міс. за наявності тільки газплиты і 29 грн/міс. - за плиту і газовий котел.

Але при цьому обіцяють, що з ціни газу приберуть складову "на перекачування": за даними НКРЕ, вона дорівнює 10,4%% від " літньої" ціни (7,2 грн/куб. м), або 75 коп. Тобто газ повинен подешевшати до 2,85 грн/куб. м взимку (зараз 3,6 грн) і до 6,45 грн влітку.

Як роз'яснив нам директор енергопрограм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянский, абонплата передбачена законом про ринок газу, що набув чинності в жовтні: "Абонплата - європейська практика. Вона вигідна тим, хто опалює удома газом (зараз 200 куб. м коштують 720 грн, а з абонплатою буде 599 грн). Але ударить по кишені власників газплит, лічильників, що не мають : їм доведеться платити в місяць не 21 грн/чол., а 38 грн".

Як повідомляв " Оглядач", раніше стало відомо, що з квітня 2016 року українські споживачі платитимуть за газ за двома договорами: щомісячні фіксовані суми "за доступ до потужності" на користь розподільної компанії (облгазу), а також вартість відібраного об'єму газу на користь компанії-постачальника (синхронно споживанню).

неділя, 20 грудня 2015 р.

Ковельські активісти виставили Кіндеру ультиматум (ФОТО)

Перед завчасно анонсованими зборами громади у сесійній залі, ковельський «Білий» дім враз стали покидати міські керівники. Скажімо, секретар ради Віра Федосюк, яку активісти запросили, аби поговорити про включення до нового виконкому представників громадськості, хутко рвонула за магазин виробів жіночої гігієни та догляду за тілом…

Пригадується, як всього якийсь тиждень тому на з’їзді партії «Батьківщина»Юлія Тимошенко закликала новообраних депутатів місцевих рад присвятити свою роботу вирішенню проблем людей.

«Люди люблять вас. Вони як діти: щоразу віддають цю владу черговим депутатам та щоразу чекають добра, справедливості, чесності. Тож візьміться за їхні справи та зробіть ці справи реальністю, їхньою перемогою», – врозумляла партійна лідерка, вручаючи пам’ятний знак «З Батьківщиною в серці» та вимпел «За перемогу на виборах» ковельському меру Олегу Кіндеру.

«Задля того, щоб правдиво служити людям, треба об’єднуватися з демократичними силами у представницьких органах влади, працювати чесно і не влаштовувати підкилимних ігор», – вторили вслід за леді Ю партійні пропагандисти «біло-сердечних».

За словами активістки Анни Коршунової, вони, як організатори, особисто запросили на діалог міське керівництво, членів виконкому, тих, кого мер пропонує до виконавчого комітету, депутатів, яких прийшло лише троє.

«Це означає, що вони не готові до розмови з нами, з людьми, які їх обирали», – вважає Анна Коршунова, сказавши, що, наприклад, у виконкомі Луцької міської ради є 5 представників від громади, а у Ковелі – жодного.

Модератором заходу був засновник громадського телебачення на Волині, член виконкому руху «Народний контроль» Михайло Шелеп, який надав слово волонтеру-активісту Олегу Бондаруку, щоб він розповів про власний досвід участі у складі виконкому Луцької міськради. Потім досить гостро виступали ковельчани.


«Нас зібрало в цьому залі те, що у Ковель повернулися часи Януковича, напевно ще і гірші… З владою ми домовилися про те, що до виконкому має бути делеговано одного представника від громадськості. Громада просто хоче знати, що робиться владою. Влада погодилася на це. Ніхто навіть не сподівався, що може буде такий відказ, що з громадою міста перестануть настільки рахуватися», – заявив голова депутатської фракції УКРОПу в Ковельській міській раді, член виконкому Ігор Пініс.

Як твердить пан Ігор, попри те, що на Майдані поряд з іншими ковельчанами хоч і стояли той же Михайло Гетьман, який був секретарем міської ради, таВіра Федосюк, яка навіть очолювала у Ковелі штаб національного спротиву, однак, як показало життя, вони нині стали іншими.

«Ці люди зараз знову прийшли до влади, але забули все те, що ми говорили тоді. Забули все! Забули тих людей, з якими вони робили цю революцію. Зараз ми їм не потрібні. Я не знаю, чому вони не хочуть нас бачити», – нарікає Ігор Пініс
.
Він твердить, що у новообраній міській раді відбувся тривіальний «договорняк»: хто на сесії голосує правильно, той має у виконкомі «свого» члена. Мовляв, УКРОПу членство у виконавчому комітеті не потрібно, але ця партія хоче бачити тут людей, які проявили себе у громадських організаціях. Під тиском громади депутати на минулій сесії хоч із скандалом, але збільшили чисельність виконкому до 13 чоловік. Тепер же на два місця, «вибитих» активістами, «претендують» два чиновника, які, нібито, уже й відмовилися від своїх депутатських мандатів.

«Влада вважає, що підприємці – це люди, які не достойні на своїх представників у виконкомі. Вони хочуть бачити нас рабами, які можуть тільки наповнювати місцевий бюджет. Чи ми дозволимо це робити?» – запитав у залу Ігор Пініс.

«Ні!» – рішуче відповіли присутні.

«Чотири депутатські комісії підтримали кандидатури Людмили Васковець іМиколи Печенюка на їхнє членство у виконкомі, при цьому не підтримали тих кандидатів, яких пропонував Олег Кіндер. Не знаю, він [Кіндер, – ред.] домовився, заставив, чи підкупив, але на колегії напередодні сесії депутати, які на комісії голосували «проти» ставлеників Кіндера, всі проголосували «за». І без обговорення! «Пакетом»!» – повідомив Ігор Пініс.

Керманич ковельського УКРОПу каже, що не бачить іншого виходу, «якщо нас не будуть чути, повернутися до того, що ми закінчили два роки тому». Мовляв, «ми закінчили тільки перший етап революції, а зараз буде другий і третій», бо «воно цим не закінчиться, це однозначно». Учасники зібрання зааплодували.

«Треба переконати, або заставити депутатів не голосувати за виконком, в якому не буде представників від громадськості. Це – ключова позиція», – закликав ковельську громаду лучанин Михайло Шелеп.
«Велике «фе» міському голові і тим депутатам, яких обрали до міськради, і які не прийшли сьогодні сюди… Наша влада, яка знову прийшла до влади в особі БЮТ і тих, хто під них «лягає», думає і далі правити, як правили», – обурювався голова Ковельського відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів Василь Крецул.

«Якщо Кіндер не хоче наших кандидатів, то прийдуть на сесію люди. Прийде два базара! Хто захищає інтереси підприємців, які наповнюють бюджет міста Ковеля?! Чому ми не маємо свого представника у виконкомі?» – емоційно зривав голос підприємець, який не представився.

Лідер Всеукраїнського об’єднання «Комітет громадського спротиву» Микола Печенюк, назвавши Олега Кіндера «хитрим лисом», вбачає, що якщо міська влада з нього сміється, то сміється вона і з тих майже 19% ковельської громади, яка на виборах віддала свій голос за опонента нинішнього мера.

«На минулій сесії міськради я задавала пану Кіндеру запитання. Він мовчить. У мене таке враження складається, що це сидить цар, у якого дуже велика корона на голові, і він боїться навіть хитнути головою, бо вона може впасти… Я дуже сумнівалася, що буде сьогодні тут Кіндер, але надіялася, що хоча би його заступника нам «підкинуть» для того, щоб відбувся за нього. Це підкреслює ще більш негативне ставлення до нас. Ми для них є ніхто!» – «врізала» по градоначальнику підприємець Людмила Васковець.

На її переконання, громадські активісти, які подали звернення щодо цього зібрання, робили все законно.

«Я не бачу іншого виходу, як якогось силового… У нас нема виходу. Я офіційно заявляю від імені підприємців і громади міста, думаю, що ви мене підтримаєте: якщо паном Кіндером на сесії 24 грудня не буде поставлене питання за включення до складу виконкому представників від громадськості, я закликаю вас всіх зірвати цю сесію і не дати її провести. Ви згідні зі мною?» – емоційно спитала в залу Людмила Васковець.
Відповіддю були схвальні вигуки та оплески.

«Ми втомилися мовчати. Вони не рахуються з нами, а ми не будемо рахуватися з ними. Треба навчити їх слухати громаду. Вони повинні знати, що проти народу не треба йти. Народ – це сила!» – доводила пані Людмила.

«Два базари – це дуже багато людей», – сказав хтось із присутніх.

«Якщо не буде по-нашому, я закликаю підприємців не виходити на роботу на ринок, а йти під міську раду – до того часу, поки він [Олег Кіндер, – ред.] не навчиться слухати нас», – завершила Васковець.

«Хочу добавити: те, що я є прихильником мирного шляху, не значить, що я не долучусь до того загальнонародного підсрачника», – запевнив один із організаторів зібрання Олександр Мінько з «Правого сектору».

З трибуни виступили також голова ГО «Волинські правозахисники» Галина Артюшенко, депутат міськради від УКРОПу Галина Стасюк, підприємціМикола Силюк та Григорій Виш, пенсіонер Володимир Решетнік, директор ТОВ «ВКП «Каскад» Володимир Пархонюк, які говорили в основному про те, що робити все потрібно у законній площині.

Наступна сесія Ковельради, яка відбудеться 24 грудня, обіцяє бути «гарячою».

пʼятниця, 18 грудня 2015 р.

Хто з українців першими поїдуть до Європи без віз

16 хвилин тому
На початку 2016 року ЄК запропонує скасувати візи для українців, у яких вже є біометричні паспорти. Про це заявив єврокомісар з питань міграції, внутрішніх справ та громадянства Дімітріс Аврамопулос на брифінгу, - пише канал112 Україна.

«На початку 2016 року ЄК подасть легальне пропозицію, що б прибрати візові вимоги для громадян України. Для громадян, у яких є біометричний паспорт», - сказав він. 

Нагадаємо, що 18 грудня Єврокомісія оприлюднила шостий звіт щодо виконання Україною плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ). У звіті говориться, що Україна відповідає всім критеріям та комісія на початку 2016 року внесе законодавчу пропозицію щодо зміни регламенту ЄС.

Ковельчан запрошують поговорити про роботу прокуратури

Керівник Ковельської місцевої прокуратури Олександр Бабенков запрошує до діалогу представників громадських організацій задля обговорення взаємодії та співпраці з наявних проблемних питань місцевості, у тому числі з приводу покращення роботи правоохоронних органів.

Про це повідомляють у прес-службі прокуратури Волині.

Зауважимо, що територіальна юрисдикці Ковельської місцевої прокуратури поширюється на місто Ковель, Ковельський, Любомльський, Ратнівський, Старовижівський та Шацький райони.

Діалог із громадою відбудеться у середу, 23 грудня, о 17.00 годині у приміщенні Ковельської місцевої прокуратури за адресою: м. Ковель, вул. Шевченка,7.

Ковельська мерія «сигналить» Януковичу новорічними вогнями (ФОТО)

18 Грудня 11:32

Не встиг екс-президент Янукович обізватися із Москви про своє бажання повернутися в «лоно» політичного життя України, як у географічному центрі Волинської області – Ковелі йому «промаячили»: «Біло-сині» – на місці. Чекають».

Саме так оцінили ілюмінацію на Ковельській мерії активісти-майданівці, коли побачили на головній адміністративній будівлі сімдесятитисячного міста кольори Партії регіонів – «злочинної влади», яка, здавалось би, спочила у політичному небутті.

Нема чого дивуватися подібним «знакам» від мера Олега Кіндера, який нині значиться виконуючим обов’язки голови Волинської обласної партійної організації ВО «Батьківщина». Коли ж громада завчасно запросила Олега Олексійовича на діалог, на який вчора прийшли майже дві сотні ковельчан, він зневажливо відцурався своїх виборців, простих людей – волонтерів, АТОвців, підприємців, пенсіонерів, інших небайдужих до долі міста громадян. За ним дала «дьору» вся його «камарилья». А «Білий» дім сяяв наче «Титанік»!

«У Ковель повернулися часи Януковича, напевно ще і гірші», – промовисто заявив під час громадської ініціативи у сесійній залі депутат Ковельської міської ради від УКРОПу, член виконкому Ігор Пініс.

«Запалені» ковельською «біло-сердечною» владою біло-сині символи регіоналів (тепер – Опозиційного блоку, де знайшли пристанище колишні члени ПР), зверхньо нависаючи багатометровими батогами, немов би насміхалися над стремліннями тих тисяч людей, які всього два роки тому на цій же центральній площі, яку згодом назвали іменем Героїв Майдану, відстояти зміни на краще, справедливе життя…

Як повідомив «оргкомітет», урочисте відкриття міської Новорічної ялинки, а разом й біло-синьої ілюмінації на мерії, відбудеться в суботу, 19 грудня о 17-й годині.