Про мене

Моє фото
Ковель, Волинська, Ukraine
просто жінка і мама.

БЛОГ АРТЮШЕНКО ГАЛИНИ

вівторок, 31 травня 2016 р.

Затверджено склад Громадської ради при Ковельській міській раді



На десятій сесії міської ради депутати затвердили склад громадської ради при Ковельській міській раді.

Склад Громадської ради при Ковельській міській раді

член Громадської радиОрганізація, що делегувала представника
Артюшенко Галина ОлексіївнаГО "Волинські правозахисники"
Бриль Тетяна ВасилівнаКМО ПП "Українське об'єднання патріотів - УКРОП"
Будков Олексій ВолодимировичПВО Асоціації ветеранів МВС України у м. Ковелі
Васковець Людмила АндріївнаГО "Підприємців та працівників приватного сектору міста Ковеля"
Верчук Ігор ВасильовичГО "Майдан Гідності"
Данилевич Людмила ЛеонтіївнаГО "Члени родин загиблих в АТО "Віра"
Зелених Валентина ІванівнаАсоціація правозахисників Волинської області
Кіндрат Володимир ПетровичКМО "Українська Народна Партія"
Клімук Надія АнатоліївнаВОГО "Центр правової допомоги"
Крецул Василь ЙосиповичКМВ всеукраїнського об'єднання ветеранів
Миронюк Юлія МиколаївнаГО "Альтаїр 777"
Мінько Олександр ОлександровичГО "Національно-визвольний рух Ковельщини"
Місюра Олена ВолодимирівнаКМ філія Союзу Українок
Осіюк Володимир КостянтиновичГО "Ковельське Братство вояків УПА ім. полк. Клима Савура"
Панасюк Сергій ВікторовичГО "Спортивний клуб "Ковель"
Печенюк Микола ВасильовичГО "ВГО "Комітет громадського спротиву"
Прохорук Василь ОлександровичГО "Ковельська міська федерація каноє"
Савич Єва УстимівнаКМ комітет профспілки працівників державних установ
Сарапін Володимир ІвановичВО відділення Українського фонду культури
Читайте також:

Про окремі зміни щодо нарахування субсидій

Пунктом 4 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848, передбачено, що у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються. 
Припинення пільг проводиться, відповідно до постанови КМУ від 27.04.2016 року № 319, без звернень громадян до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ковельської міської ради. 
Звернення до управління передбачено лише у разі, коли пільговик відмовляється від отримання субсидії і бажає бути забезпеченим пільгою на оплату житлово-комунальних послуг.
Крім того, нагадуємо що з 01.05.2016 року готівкова субсидія призначається за особистим зверненням громадян. Тому громадянам, які отримували субсидію на придбання скрапленого газу та твердого палива у 2015 році, необхідно звернутися до управління соціального захисту населення та подати заяву і декларацію для призначення субсидії. При цьому розрахунок готівкової субсидії буде проведено з січня 2016 року.
Доставка повідомлень про призначення (не призначення) житлових субсидій буде здійснено листоношами УДППЗ “Укрпошта”.

Софія Сагаль, начальник управління соціального захисту населення

Рада знизила ставки акцизу на вживані авто до кінця 2018 року

КИЇВ. 31 травня. УНН. Верховна Рада до кінця 2018 року знизила ставки акцизу на вживані транспортні засоби. Парламентарі 227 голосами підтримали відповідний законопроект, передає кореспондент УНН.
Вказаним законопроектом пропонується до 31 грудня 2018 року знизити ставки акцизів на вживані авто. При цьому зниження ставок акцизу стосуватиметься авто, не старших 2009 року.
При цьому передбачається, що ставки акцизного податку, встановлені цим пунктом, не застосовуються для легкових автомобілів, якщо вони:
мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаною державою-агресором стосовно України згідно із законодавством, або ввозиться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України;
вироблені до 1 січня 2010 року;
ввозяться на митну територію України особою для власного використання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду у кількості понад один легковий автомобіль протягом календарного року.

неділя, 29 травня 2016 р.

Як сплачувати за електроенергію на 50% менше за двозонними лічильниками

Кияни можуть сплачувати за електроенергію на 50% менше. Для цього споживачам слід встановити двозонний лічильник електроенергії.
За наявності двозонного лічильника вартість електричної енергії змінюватиметься залежно від часу доби. Тарифний коефіцієнт у нічний час складає 0,5. Це значить, аби вирахувати вартість 1 кВт електроенергії, звичайний тариф необхідно помножити на 0,5.
Вартість 1 кВт електроенергії за звичайним тарифом залежно від обсягу споживання
Вартість 1 кВт електроенергії за двозонним лічильником залежно від обсягу споживання
до 100 кВт на місяць
57 коп
до 100 кВт на місяць
28,5 коп
100 — 600 кВт на місяць
99 коп
100 — 600 кВт на місяць
49,5 коп
понад 600 кВт на місяць
1,56 грн
понад 600 кВт на місяць
78 коп
Раніше Domik.ua писав про те, як можна безкоштовно перейти на двозонний тариф .
Обговорити особливості розрахунку за двозонними лічильниками електроенергії можна нафорумі Domik.ua .

Тарифи на автономне опалення у багатоповерховому будинку: скільки буде коштувати тепло

В Україні наступного опалювального сезону значно зросте вартість централізованого опалення.
Наразі в “Київенерго” підрахували, що вартість опалення одного квадратного метра опалювальної площі буде кошутвати більше 30 грн. Тобто вартість тепла в однокімнатній квартирі буде на рівні 1027 грн в місяць.
Однак, якщо в багатокварному будинку є котельня, то тариф на тепло в такому будинку буде встановлюватися індивідуально.
Верховна Рада України визначила порядок підписання договорів на надання комунальних послуг. В документі також вводиться поняття автономного опалення. Якщо в будинку є котельня, то тариф буде встановлюватися тільки для жителів цього будинку. На сьогодні для автономного опалення встановлюється тариф такий, як і на централізоване. Споживачам, які проживають у багатоквартирних будинках, тепло будуть постачати згідно з договором, а рахунки на автономне опалення будуть надаватися окремо.

субота, 28 травня 2016 р.

"ЗАКОН ПРО "ЗЛОДІЇВ У ЗАКОНІ" ДАСТЬ ПОЛІЦІЇ НЕОБХІДНІ ВАЖЕЛІ БОРОТЬБИ", - ВАДИМ ТРОЯН (ФОТО, ВІДЕО)

Перший заступник глави Нацполіції – керівник кримінальної поліції розповів, чому саме потрібно протидіяти такому явищу, як кримінальні авторитети і «злодії в законі».
Перший заступник глави Нацполіції Вадим Троян розповів, що протягом останніх двох місяців правоохоронним відомством було затримано та депортовано чотирьох «злодіїв у законі», які не є громадянами України.


«Так, ми їх депортували. Але потім вони повертаються із підробленими документами, аби заробляти гроші та дисбалансувати криміногенну ситуацію у країні. Нам необхідна законодавча підтримка, аби ми мали змогу їх заарештовувати», - підкреслив Вадим Троян.

За його словами, проект закону, який нещодавно не підтримала Верховна Рада,  вводив таке поняття, як «злодій у законі». Відтак були передбачені відповідні санкції до такої категорії осіб. Крім того, розробники законопроекту передбачали збільшення терміну перебування «злодіїв у законі» за ґратами, а також збільшення розміру застави. В окремих випадках проект закону взагалі позбавляв можливості її вносити.
«Звичайно, закон потрібно доопрацьовувати, але ми сподівалися, що він буде проголосований хоча б у першому читанні», - повідомив очільник кримінальної поліції України.
За його словами, наразі з цією метою вже створено робочу групу із представників МВС, ГПУ, депутатів, а також незалежних громадських експертів та юристів.



«Сьогодні ми маємо декілька важелів впливу. По-перше, це спільні заходи з Інтерполом по боротьбі з організованою злочинністю та «злодіями у законі». Ця робота організована в рамках програми «Millennium». По-друге, я сподіваюсь, що Верховна Рада все ж прийме відповідний закон. По-третє, зараз ми посилюємо кримінальну розвідку та залучаємо іноземних фахівців. Я маю надію, що ці кроки позбавлять «злодіїв у законі» їх управлінських та організаційних можливостей», – зазначив Вадим Троян.
За його словами, зараз лунає дуже багато закидів до поліції від представників колишньої міліцейської системи,  які критикують заходи боротьби із «злодіями у законі».
«Я хочу цим колишнім міліціонерам нагадати, що саме при вас ці «злодії у законі» росли, розвивалися та отримували громадянство. І саме ви зробили усе, щоб їх тіньовий бізнес став «законним», - підкреслив Вадим Троян.
Нагадаємо, Арсен Аваков заявив, що правоохоронці повинні мати більше повноважень проти «злодіїв у законі».
Водночас глава Нацполіції Хатія Деканоідзе заявила, що Україні потрібен закон для протидії «злодіям у законі».

Віктор Муженко про загрозу російського вторгнення: "Це дуже поганий сценарій, але ми змушені його розглядати"


Муженко розповів про ймовірність повномасштабного російського вторгнення / Фото УНІАН
Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко в інтерв’ю УНІАН розповів про те, чи існує загроза повномасштабного російського вторгнення і як проходить реформування Сил спеціальних операцій в Україні.

Не так давно українська сторона передала Спеціальній моніторинговій місії (СММ) ОБСЄ план щодо забезпечення безпеки на Донбасі. Чи був залучений Генштаб до його розробки?

Так, ми надали свої пропозиції щодо заходів, спрямованих на стабілізацію обстановки на лінії зіткнення, і ряд наших пропозицій було враховано. Це стосується і можливого розведення сторін на деяких ділянках, це стосується припинення вогню, є пропозиції щодо контролю ОБСЄ за відведеним озброєнням у відповідних районах, щодо вільного переміщення груп СММ на контрольованих та неконтрольованих територіях. Також мова йде про виставлення додаткових постів на лінії розмежування, особливо, в гарячих точках, та про цілодобовий контроль на лінії.

Є пропозиції і щодо розмінування. На сьогодні ми вже завершили розмінування на п'яти ділянках, на чотирьох практично завершуємо, три ділянки залишаються проблемними. На жаль, на них немає можливості повністю відновити інфраструктуру у зв'язку з тим, що періодично здійснюються обстріли. Наприклад, газопровід в Мар'їнці – там проблема. Хоча ми виступили з ініціативою припинити вогонь і залучали ОБСЄ, все одно у нас на сьогодні немає можливості повністю відновити інфраструктуру.

З вашої точки зору, якщо буде позитивне рішення щодо направлення озброєної міжнародної поліцейської місії, якою може бути її чисельність?

Ми думали про це, підраховували. Це повинно бути кілька тисяч [осіб].

Скільки російських військових зараз перебуває на території України?

Муженко: На території України перебувають 6-7 тис. військових РФ / Фото Міноборони РФ
Загальна цифра, яку ми озвучуємо, це близько 40 тисяч всіх разом: найманців та приблизно 6-7 тисяч військовослужбовців регулярних російських збройних сил.

Тобто, цифри не змінилися з лютого?

Приблизно на одному рівні. Десь якісь підрозділи відводяться, заводяться інші – йде ротація. Кордон залишається неконтрольованим, місія ОБСЄ до контролю за кордоном не допускається, тому є можливість переміщувати і озброєння, і військову техніку, і особовий склад. На сьогодні одна з ключових умов – допуск місії ОБСЄ до контролю на неконтрольовані ділянки державного кордону між Росією та Україною.

Ми представляємо нашим партнерам на різних рівнях документальне підтвердження присутності російських військ і говоримо про загрози Україні не тільки з південно-східного напрямку, не тільки з Донбасу, а взагалі. І на сьогодні ці загрози достатньо серйозні. Не правильно розуміти, що загроза військового характеру Україні існує тільки на Донбасі. Ні.

Поясність, будь ласка, про що йдеться…

Муженко розповів про нарощування військової присутності РФ в окупованому Криму / Фото УНІАН
Крим. Нарощується військова присутність, вдосконалюється інфраструктура, проводяться навчання, розгортаються нові військові частини і нові бази на Сході (на території Росії) – в районі Богучара, Воронежа, Смоленська. Формуються потужні об’єднання. Є ряд серйозних загроз не тільки на південно-східному, а й на інших напрямках.

Чи є достатні підстави говорити про те, що продовження гібридної війни може трансформуватися у більш серйозні форми? Чи ми говоримо про пряме військове вторгнення Росії?

На сьогодні ми розглядаємо кілька сценаріїв, в тому числі, можливість широкомасштабної агресії по відношенню до України. І ми до цього готуємося, відпрацьовуємо відповідні плани, проводимо підготовку військ, відновлюємо озброєння і таке інше. Це дуже поганий сценарій, але ми змушені, ми повинні його розглядати, опрацьовувати, проводити відповідні навчання, для адекватного реагування на цю загрозу.

Якщо проаналізувати ситуацію на Донбасі, які спостерігаються тенденції?

Ситуація контрольована, але має тенденцію до загострення – збільшилася кількість обстрілів з важкого озброєння, з артилерії, чого [довгий час] не було. Це - елемент тиску на Україну.

На Донбасі ситуація контрольована, але має тенденцію до загострення, заявив Муженко / Фото УНІАН 
На сьогодні ми не передбачаємо серйозних активних дій – для цього потрібно провести ряд підготовчих заходів, перегрупування, створення відповідних угруповань… Ми зараз поки цього не бачимо, але обстановка має тенденцію до загострення.

На якому етапі знаходиться створення Сил спеціальних операцій?

Не так давно було випущено 29 інструкторів. Зараз йде робота над створенням навчального центру Сил спецоперацій, перша черга якого має бути завершена до кінця цього року. Мова йде про необхідну інфраструктуру, навчальні корпуси, приміщення для проживання особового складу, навчально-матеріальну базу для підготовки військовослужбовців. У минулому це було військове містечко, яке певний час не використовувалося, тому зараз ми його повністю відновлюємо.

А кошти на це є?

Начальник Генштабу розповів про власне уявлення щодо кількості Сил спецоперацій / Фото УНІАН 
Є, все профінансовано з бюджету Міноборони. Ми також сподіваємося на допомогу наших партнерів, зокрема, це стосується тренажерів, екіпіровки, обладнання для стрільбищ. Також не припиняється підготовка інструкторів. Вже проведений черговий відбір, відібрано кілька сотень бажаючих. До кінця поточного місяця буде проведений ще один етап відбору, після цього буде проведений ще один, кінцевий етап, з американськими фахівцями, і з 1 червня розпочнеться підготовка ще однієї партії інструкторів. В ході тієї підготовки також буде певний відсів.

Думаю, що якість відбору значно покращилася. Коли був перший набір із 153 військовослужбовців, які були відібрані для проходження курсу, з них залишилося 29 чоловік, які завершили цей курс. На сьогоднішній день кількість бажаючих і система відбору побудована таким чином, що приблизно кожний десятий буде відібраний для проходження даного курсу. Це свідчить про якість відбору даної категорії військовослужбовців.

А чому такий відсів?

Хтось на якомусь етапі не витримує фізичних навантажень, хтось не витримує психологічно – відбір йде, дійсно, жорсткий.

Тобто, зараз навіть не можна говорити про конкретну кількість, яка залишиться після підготовки?

Муженко: Зараз йдеться про створення Сил спецоперацій як єдиної структури / Фото УНІАН
Скільки залишиться, стільки залишиться. Ніхто планки не виставляє - 50 чи 100 чоловік повинні пройти підготовку. Пройдуть стільки, скільки будуть спроможними пройти цей курс. Я думаю, що це буде кілька десятків. Сподіваюся, що в ході відбору ми вийдемо на показники, які будуть перевищувати, як мінімум, в два рази, ту кількість, яка ви пустилася.

А яке ваше уявлення стосовно кількості Сил спецоперацій?

У нас створено командування, є ряд військових частин, які зараз приймаються у склад командування. Я думаю, що вони і стануть основою цих частин. Ми не будемо говорити про кількісні показники. Але це буде більше, ніж одна тисяча людей. Цього буде достатньо для того, щоб забезпечити виконання завдань, які покладаються на Сили спецоперацій.

Спектр операцій широкий - від інформаційно-психологічних до розвідувальних. Ми не почали створення Сил спецоперацій з нуля, у нас були частини спеціального призначення, загони спецпризначення, групи спецпризначення, які виконували завдання і досить успішно. В складі підрозділів Сил спецоперацій у нас є і герої, багато було нагороджено. Тому мова йде про створення Сил спецоперацій як єдиної структури. Зараз проходить процес формування і становлення, зараз вони вже виконують завдання, знаходяться на лінії зіткнення, ведуть розвідку, пошуки, здійснюють евакуацію льотного складу… Евакуація екіпажу повітряних суден, які були збиті – це одне із завдань спецоперацій - і такі завдання успішно виконувалися.

Але нам потрібна підготовка за новітніми методиками, стандартами передових країн світу з врахуванням вже нашого досвіду. Поєднання нашого досвіду і передової методики дасть високу якість підготовки наших бійців і серйозно підвищить їх бойові спроможності.

Ірина Сомер

Порошенко пояснив, що буде робити поліцейська місія ОБСЄ на Донбасі

Президент України Петро Порошенко розповів про функції міжнародної поліцейської місії ОБСЄ в разі її введення на Донбас.
"Впровадження збройної поліцейської міжнародної місії ОБСЄ, яка для контролю стане на лінії зіткнення, візьме під охорону до виведення в Російську Федерацію склади з відведеним зброєю і поставить на всіх пунктах пропуску свої постійно діючі патрулі для того, щоб унеможливити прибуття нових підрозділів російських військ, поставки амуніції, озброєння, повернення бойовиків-найманців", – сказав він в суботу на заходах з нагоди Дня прикордонника України.
Порошенко також торкнувся питання проведення виборів на Донбасі при забезпеченні належних умов безпеки: "Тільки тоді за українським законодавством, з міжнародними спостерігачами, за участю українських партій, кандидатів, при твердих заходах щодо забезпечення безпеки кожного, хто бере участь в кампанії і хто йде голосувати, з допуском українських засобів масової інформації ми проведемо вибори, які чітко відповідають стандартам ОБСЄ. Нічого іншого не буде".
Крім того, глава держави привітав ухвалене на саміті в Японії рішення "Великої сімки" продовжити санкції по відношенню до РФ.
Повідомлялося
Росія виступила проти введення поліцейської місії ОБСЄ на Донбас.

пʼятниця, 27 травня 2016 р.

Українці, які продаються, не мають права вимагати зниження тарифів, – Тука

Після того, як українці продають свої голоси на виборах, вони не мають морального права що-небудь вимагати у депутаті, обраних таким чином.

Про це в ефірі програми «Шустер LIVE» сказав заступник міністра України з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, – інформує 24 канал.

Він переконаний, що вибори у семи округах, які відбудуться 17 липня, будуть ще бруднішими і не безпечнішими, ніж зазвичай.

«Головне, що я хочу сказати нашим з вами громадянам. Шановні мої друзі-українці, якщо у вас вистачає духу, совісті, продавати свій голос чи-то за гречку, чи за 500 гривень, та хоч за 5 тисяч гривень, ви продаєте своє майбутнє, ви продаєте майбутнє своїх дітей, своїх онуків і моїх дітей», – заявив Тука.

«Тому у вас немає морального права після таких вчинків щось вимагати від таких депутатів, а врешті-решт від виконавчої влади, яку обирають ваші депутати. Ви не маєте потім морального права вимагати зниження тарифів. Ну для кого вони туди йдуть, якщо таким чином вони туди потрапляють?» – наголосив заступник міністра. 

Гаазький трибунал розглядає доповідь про злочини Росії на Донбасі

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прийняв до розгляду доповідь польського депутата Малгожати Госевська про військові злочини РФ на Донбасі.
Про це повідомляє Українська правда з посиланням на видання «Нова газета».
Видання зазначає, що доповідь може лягти в основу трибуналу по Донбасу, на провадженні якого наполягає Україна і ряд західних країн.
Госевська в документі на 157 сторінок описує зустрічі зі свідками страт і жертвами тортур, зустрічі записувалися під час її поїздок по Донбасу в 2014 році.
Доповідь містить, зокрема, «розстрільні накази», підписані особисто екс-головкомом «армії Новоросії» Ігорем Стрілковим-Гиркіним. Копії цих наказів появилися в інтернеті ще влітку 2014 року, відразу після його відступу зі Слов'янська, але в Гаазі про них заговорили лише після ознайомлення з доповіддю Госевської.
У наказах, в тому числі, мова йшла про розстріл прихильників «ДНР», спійманих на грабежах та інших злочинах в тилу.
Прес-секретар Гиркіна Анастасія Михайлівська на звернення видання сказала, що в курсі відправки документів в Гаагу, але в оточенні її начальника великого значення цьому не надають.
«Польщі треба займатися своїми справами, а не пхати носа в чужі. Ця депутатка яке взагалі має відношення до Донбасу?» - запитала вона.
У свою чергу сама Госевська заявила виданню, що жертвами часто ставали мирні люди.
«Дуже часто жертвами ставали прості мирні жителі, навіть не активісти, не військові, які не волонтери, хоча і таких безліч. Дуже багато описується випадків нападів бойовиків на мирних жителів з метою заволодіти їхнім майном і грошима », - сказала вона.
Госевська додала, що її доповідь викликала значний інтерес у представників суду.
Коментуючи питання про те, коли суд приступить до цієї справи, вона зазначила, що цей суд працює повільно, проте допустила, що в цьому випадку справа може бути розглянута швидше звичайного.
Також вона додала, що некоректно називати учасників подій на Донбасі «сепаратистами», оскільки там було багато росіян, в тому числі кадрових військових.
«Це російські найманці і військові, які часто повторювали на Донбасі те, що робили радянські офіцери в Катині», - додала вона.
Відповідаючи на питання, чому в доповіді нічого не говориться про злочини з боку українських військових, вона заявила, що сконцентрувалася лише на російських злочинах, а про українські можна почитати в інших доповідях, в тому числі і в офіційних українських розслідуваннях.
«Але держава в Україні, що дуже важливо, розслідує і передає в суд такі справи. А Росія нічого не робить з тими злочинами, які в Донбасі часто робили її громадяни, владі в Росії плювати », - сказала вона.

НОВОВВЕДЕННЯ. У ВОЛИНЯН, ЯКІ ОТРИМУЮТЬ СУБСИДІЮ, ЗАБЕРУТЬ ПІЛЬГИ



З 1 травня у призначенні й нарахуванні субсидій на житлово-комунальні послуги знову відбулися зміни. Про них на брифінгу розповіла директор департаменту соціального захисту населення Волинської ОДА Оксана Гобод.

Так, громадянам, які мають пільги на оплату комуналки і отримують субсидію, відповідні пільги на період дії субсидії нараховані не будуть. Як пояснила спеціаліст, на скільки зменшиться пільга – на стільки збільшиться субсидія. Розмір компенсації залежатиме від доходу сім’ї. Директор департаменту каже, що така зміна корисна: щоб людина отримувала один вид допомоги і знала, як вона призначається. Якщо ж субсидія буде нульова, то пільга на оплату послуг ЖКГ залишиться.

Також змінено порядок урахування сукупного доходу родини. Раніше для призначення субсидії брали дохід усіх членів сім’ї за три місяці, з травня – за весь попередній календарний рік. Минулого року для працездатних осіб, які не навчаються, не служать, оформили догляд за інвалідом чи родичем похилого віку, дохід розраховувався в розмірі мінімальної зарплати. Тобто у графі «дохід» у декларації треба було зазначити «1280 грн». Із 1 травня для таких осіб буде враховуватися дохід на рівні двох прожиткових мінімумів – 2900 гривень. Для студентів, які не отримують стипендію, і безробітних, зареєстрованих у службі зайнятості, - на рівні одного прожиткового мінімуму (1450 грн).

Усім, кому субсидія була призначена в минулий опалювальний період, вона буде перерахована автоматично, - запевняє Оксана Гобод. Працівники органів соцзахисту братимуть необхідну для перерахунку інформацію у фіскальних службах. Лише тим, хто отримував адресну грошову субсидію для придбання твердого палива і скрапленого газу, треба звернутися в управління особисто і подати відповідну заяву.

За підсумками минулого опалювального періоду субсидії одержували 143 тисячі домогосподарств на Волині або 43% сімей. Тоді як за станом на 1 травня 2015-го, до спрощення порядку призначення субсидій, - 24 тисячі волинян, в основному пенсіонери. Середній розмір субсидії на квітень склав 2100 гривень.

Фахівці департаменту соцзахисту кажуть, що і при сукупному доході сім’ї 5-8 тисяч реально отримати субсидію на комуналку. Адже тарифи на газ зростуть суттєво. Наприклад, якщо цього опалювального сезону за тепло в трикімнатній квартирі в Луцьку треба було віддати 1000 гривень, то наступного буде вже понад півтори тисячі.

четвер, 26 травня 2016 р.

В окупованому Криму запрацювало "Українське радіо"

На території окупованого Росією Криму на частоті 101.4 FM розпочав мовлення "Перший канал Українського радіо".
Як повідомляє прес-служба Херсонської обласної адміністрації, на радіоприймачах українська радіохвиля буде підписана патріотичним гаслом "Слава Україні!".
"Вперше за два роки анексії кримчани знову почули українське слово і голос своєї Батьківщини. Віднині він впевнено лунатиме у Криму. Щойно ми відновили українське національне мовлення на території тимчасово окупованого Криму! Українське Радіо в FM-діапазоні вже зараз звучить у Криму. Я отримую повідомлення із Джанкоя і Красноперекопська — Україну чути в приймачах, люди говорять, що сигнал хороший,
— зазначив очільник Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

За його словами, відновлення українського мовлення стане ще одним кроком до повернення Криму в Україну.
"Ця подія надасть віри нашим громадянам, які залишилися на тимчасово окупованій території. Крим був, є і буде українським. І ми це доводимо не словами, а справами. Я впевнений, що Крим повернеться вже найближчим часом, а у Сімферополі, Ялті та Бахчисараї лунатиме "Слава Україні! Героям слава!", – наголосив чиновник.
Довідка: Для відновлення українського мовлення на території Криму було створено міжвідомчу робочу групу Національної ради. "Українське радіо" виграло ліцензію на мовлення з використанням вільних частот на конкурсі в Херсонській області.

Дитині загиблого в АТО солдата відмовили у пенсії

Запорізька місцева прокуратура №1 захищає в суді інтереси неповнолітнього хлопчика, батько якого загинув під час виконання бойових завдань в зоні АТО на Сході України.

– До нас звернулася мати цієї дитини та розповіла, що управління Пенсійного фонду відмовило сину в нарахуванні та виплаті пенсії у разі втрати годувальника, яка передбачена Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, – розповіла перший заступник керівника Запорізької місцевої прокуратури №1 Наталя Бондаренко. – Як пояснили чиновники, у батька не було статусу військовослужбовця – він загинув, коли перебував у військовому резерві.

Прокуратура втрутилася в ситуацію та подала до суду заяву про встановлення факту, що має юридичне значення, – належності батьку хлопчика статусу військовослужбовця. Це в подальшому дозволить поновити права хлопчика щодо отримання ним гарантованих державою пенсійних виплат, передбачених цим Законом.