Про мене

Моє фото
Ковель, Волинська, Ukraine
просто жінка і мама.

БЛОГ АРТЮШЕНКО ГАЛИНИ

понеділок, 29 травня 2017 р.

ПІД КОВЕЛЬСЬКУ МІСЬКРАДУ ПРИНЕСЛИ СМІТНИК ДЛЯ КІНДЕРА


Біля Ковельської міської ради зібралися активісти, які вимагають вирішити питанням щодо ветсанзаводу. Хоча нині завод законсервовано, тонни мертвеччини досі не вивезені і продовжують отруювати навколишнє середовище. Люди продовжують протестувати, вимагаючи у міського голови Ковеля та губернатора Волині негайно розібратися з ситуацією.

Сьогодні, 29 травня, під будівлю міськради ковельчани принесли смітник для мера міста Олега Кіндера:

Опісля активісти вирушать на акцію протесту до Луцька – вимагатимуть розмови з головою ОДА Володимиром Гунчиком.

Нагадаємо, резонансна ситуація навколо Ковельської філії «Укрветсанзаводу» призвела до масових акцій протеступерекриття міжнародних трас та обговорення проблеми на загальнодержавному рівні.

На сьогодні завод законсервований, а на попереднього директора Вадима Сухоноса відкрито кримінальну справу. Завод як такий ліквідувається як юридична структура, і як фізична.



неділя, 21 травня 2017 р.

ГПУ ВІДРЕАГУВАЛА НА ВИМОГУ ВОЛИНЬРАДИ ПРИПИНИТИ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ БІЙЦІВ 51 ОМБ


У Генпрокуратурі України розглянули звернення Волинської обласної ради в інтересах 22 обвинувачених військовослужбовців 51 ОМБР, які, захищаючи Україну на передовій, потрапили в полон, а згодом їм інкримінували непокору. Про це повідомили у прес-службі облради.

Зокрема, у відповіді Волиньраді за підписом начальника слідчого управління Головної військової прокуратури Олександра Цибенка наголошується: якщо прокурор, який, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, в результаті судового розгляду прокурор дійде переконання, що пред’явлене особі обвинувачення не підтверджується, він повинен відмовитися від його підтримання.

Чергове судове засідання призначене на вівторок, 23 травня 2017 року. Справа розглядається у суді вже третій рік.


Нагадаємо, 12.04.2017 депутати обласної ради ухвалили рішення:

1. Звернутися до Президента України Петра Порошенка, Генерального прокурора України Юрія Луценка з вимогою:

- припинити переслідування 22 бійців 51 бригади військовою прокуратурою Запорізького гарнізону (суди тривають вже три роки), які, виходячи з оточення, потрапили в полон; 

- провести перевірку вмотивованості та обґрунтованості відкриття кримінального провадження щодо бійців, які були кинуті напризволяще на териконі (південна околиця міста Свердловська Луганської області, поблизу селища Хмельницький) в липні 2014 року; 

- розглянути можливість про надання доручення прокурорам військової прокуратури Запорізького гарнізону для вжиття заходів щодо відмови від необґрунтованого обвинувачення. 

2. Звернутися до Верховної Ради України з проханням створити Тимчасову слідчу комісію щодо подій, які відбулись на териконі (південна околиця міста Свердловська Луганської області, поблизу селища Хмельницький) з 15 липня по 25 липня 2014 року, щоб покарати винних осіб, які кинули хлопців напризволяще. 

3. Доручити голові обласної ради Палиці І. П. надіслати рішення ради Верховній Раді України, Президенту України Петру Порошенку, Генеральному прокурору України Юрію Луценку. 

Гепрокуратура відреагувала на звернення Волиньради стосовно обвинувачених військовослужбовців 51 ОМБР:

"Зазначені військовослужбовці обвинувачуються військовою прокуратурою Запорізького гарнізону Південного регіону України у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 409 КК України (ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом).

Згідно ст. ст. 36, 340 КПК України прокурор, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності. Якщо в результаті судового розгляду прокурор дійде переконання, що пред’явлене особі обвинувачення не підтверджується, він повинен відмовитися від його підтримання.

Таким чином, зі змісту вказаних положень КПК України вбачається, що виключно публічний обвинувач у конкретному кримінальному провадженні вправі, за наявності підстав, вирішувати питання щодо відмови від підтримання публічного обвинувачення.

У відповідності зі ст. 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.

На теперішній час кримінальне провадження за обвинуваченням 22 військовослужбовців 51 ОМБР перебуває на розгляді у Володимир-Волинському міському суді Волинської області. Триває судовий розгляд. Наступне судове засідання призначено на 23.05.2017.

Слід зазначити, що тривалий судовий розгляд даного кримінального провадження обумовлений значною кількістю письмових доказів, непоодинокими випадками нез’явлення учасників процесу у судове засідання з різних підстав, тощо.

Одночасно роз’яснюю, що ст. ст. 5, 6 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» передбачено, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами та відповідно до визначених законом процедур судочинства.

Здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права.

Крім того, втручання у здійснення правосуддя, вплив на суд або суддів у будь-який спосіб, неповага до суду чи суддів, збирання, зберігання, використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб з метою дискредитації суду або впливу на безсторонність суду, заклики до невиконання судових рішень забороняються і мають наслідком кримінальну відповідальність.

Таким чином, до набрання вироками стосовно обвинувачених законної сили вони перебувають під юрисдикцією суду та мають обстоювати свої правові позиції виключно відповідно до встановлених законом процедур судочинства.

Прийняте рішення може бути оскаржене прокурору вищого рівня або до суду", - йдеться у відповіді Волиньраді за підписом начальника слідчого управління Головної військової прокуратури Олександра Цибенка.

пʼятниця, 19 травня 2017 р.

У Ковелі учасники бойових дій просять землю під забудову

На постійній комісії Ковельської міської ради з питань житлово-комунального господарства депутат Галина Стасюк озвучила колективне звернення військовослужбовців, які є учасниками бойових дій, з проханням надати їм на території колишнього військового містечка на вулиці Володимира Кияна (донедавна – вулиця Ватутіна) земельні ділянки під індивідуальне житлове будівництво.
«В той час, коли на майданах України проливали кров і гинули кращі сини і дочки України за її суверенітет і незалежність, ковельська міська влада «дерибанила» військові містечка», – йдеться у зверненні.
Депутат міської ради, заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук сказав, що особисто він категорично проти роздавання на території містечка земельних ділянок, в той же час виступає за багатоквартирне тут будівництво.
«Так сталося сьогодні, що з усіх, кому надавались земельні ділянки, зокрема учасникам бойових дій, дуже мало хто з них реально будує собі житло. Це швидше за все використовується для того, щоб колись було дітям, або продати і якусь копійку отримати», – мовив Сергій Кошарук.
Він додав, що з тих, хто отримав у Ковелі земельні ділянки під забудову, будується не більше 5-ти відсотків. За його словами, на вторинному ринку вартість ділянок у місті коливається від 6-8 тисяч доларів США аж до 20 тисяч за ділянку.
«Віддавати все під садибну забудову – це не відповідає на сьогодні містобудівній документації і я думаю, що ці території ми не зможемо перевести під садибну забудову», – переконує заявників головний архітектор міста Людмила Мурай.


Депутат Галина Стасюк запевняє, що військовослужбовці налаштовані дуже серйозно.
«Зараз може весь Ковель піднятися. Що це таке? У Ковелі землі немає?! Та дайте їм по десять «сотих»! Шановні, про що ми говоримо?! І я перша з цими хлопцями вийду і підпалю скати, бо вже мене все це дістало! Чесно слово!» – емоційно заявила Галина Миколаївна.
«Давайте замість того, щоб підпалювати скати, замість того, щоб блокувати дороги і створювати незручності один одному, і казати, що немає контролю, то давайте цей контроль зробимо», – запропонував своїй колезі по міськраді Сергій Кошарук.
«Скільки ви мене будете крутити навколо колеса?! Вони воювали, кров проливали, а ви сиділи тут штани протирали і не дати землі тієї… Дайте дітям землю! Нема справедливості!» – обурювалася в сторону влади ковельчанка Надія Тарасюк, яка втратила в зоні проведення АТО свого сина.
«У чому моя вина?!» – не розуміла звинувачень секретар міської ради Віра Федосюк.

http://kowel.rayon.in.ua/news/30729-u-koveli-uchasniki-boiovih-dii-prosiat-zemliu-pid-zabudovu

четвер, 18 травня 2017 р.

Під Волинською ОДА страйкують священики (фото- та відеорепортаж)

Сьогодні під стінами Волинської обласної державної адміністрації можна було побачити протестувальників
Олександр ДУРМАНЕНКО
Однак замість звичних молодих та не дуже людей в різностроях, часом з плакатами й прапорами, а іноді з автомобільними шинами, висловлювати своє невдоволення вийшли представники УПЦ МП та їх віряни. Власне, така акція організовувалась, за повідомленням на офіційному сайті Волинської єпархії УПЦ МП, як «...молебень за мир в Україні та молитовне стояння проти прийняття скандальних антицерковних законопроектів...», яке призначення на сьогодні.
Риторичним видається запитання – а чи взагалі можна говорити про самостійність і свободу церкви, яка керується з Москви?
Нагадаємо, що суперечка виникла через розгляд Верховною Радою України проектів двох законів, які стосуються врегулювання певних релігійних питань, що загострилися в контексті російської агресії. Так, документ під номером 4128 має повну назву «Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" (щодо зміни релігійними громадами підлеглості)», а 4511 – «Проект Закону про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана Верховною Радою України державою-
Звичайно, можна зрозуміти занепокоєння, насамперед представників УПЦ МП, адже важко одразу назвати якусь іншу релігійну організацію, яка б керувалась з території країни, визнаної ВРУ агресором. Адже, якщо законопроект 4128 лише чітко прописує можливість зміни підлеглості (говорячи простою мовою, перехід з під порядкування однієї патріархії до іншої), голосуванням простої більшості усіх членів громади, то із законопроектом 4511 не все так просто. Ряд статей цього документу прямо вказує на обмеження свободи дій релігійної організації, аж до необхідності погоджувати запрошення релігійних діячів з інших країн через спеціальні органи. 
Однак риторичним видається запитання – а чи взагалі можна говорити про самостійність і свободу церкви, яка керується з Москви? Водночас не можна забувати й про неоднозначні висловлювання та дії деяких представників УПЦ МП, що прямо стосувались і стосуються підтримки загарбницької політики Російської Федерації, а прийняття такого закону дозволить, врешті-решт, покласти цьому край.
Отже, на разі питання є відкритим і залишається лише сподіватись на чітку політичну волю Верховної Ради та усвідомлення церквою і владою того факту, що їх повинне об’єднати бажання бачити Україну мирною та незалежною.





http://volyn.com.ua/news/76524-pid-volinskoyu-oda-straykuyut-svyashcheniki-foto--ta-videoreportaj.html

середа, 17 травня 2017 р.

Прокуратура хоче притягнути мера Ковеля до відповідальності за неповагу до суду

У Ковелі знову не змогли судити міського голову Олега Кіндера за невчасно подану декларацію про доходи, бо останній вкотре не прийшов до суду район.КОВЕЛЬ.
Головуючий по справі суддя Петро Бойчук повідомив, що від Олега Кіндера надійшло клопотання з проханням відкласти розгляд у зв’язку з тим, що з 10 по 21 травня він буде перебувати у щорічній відпустці, знаходитиметься за межами території України, а тому, відповідно, не може з’явитися до суду.
Прокурор відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури Волинської області Надія Артиш заявила, що слід перенести засідання, оскільки, згідно статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в суді передбачена обов’язкова участь особи, яка притягується до адмінвідповідальності.
«Прошу відкласти розгляд справи, але разом з тим вирішити питання про притягнення Кіндера до адміністративної відповідальності за прояв неповаги до суду. Оскільки вже п’ятий раз ми сьогодні збираємося: я, представники громадськості, а останній не з’являється з різних причин, мотивуючи це лікарняним, відпусткою, відрядженнями в різні місця.
Я вважаю, що таке ставлення міського голови до судового засідання і до суду є його проявом неповаги. Вважаю за необхідне все таки вирішити питання про складання даного протоколу», – сказала Надія Артиш.
Заслухавши думку прокурора, суд ухвалив відкласти розгляд справи до 25 травня, 14:30.
Також, наказав письмово попередити міського голову Олега Кіндера про можливе притягнення до адміністративної відповідальності за неповагу до суду в разі наступної неявки в судове засідання.
«На даний час, зважаючи на поважність причин, складення такого протоколу не вбачається можливим», – констатував суддя Петро Бойчук.
До речі, 25 травня відбудеться пленарне засідання 26 сесії Ковельської міської ради.

вівторок, 16 травня 2017 р.

ЗМІНИВСЯ ПОРЯДОК ПЕРЕВІРКИ РОБОТОДАВЦІВ ЩОДО ПОРУШЕНЬ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ

Сьогодні, 16 травня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 "Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Постанова визначає, яким чином проводяться перевірки з питань дотримання законодавства про працю.

Порядком здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю визначено, що державний нагляд здійснюють посадові особи Держпраці та її територіальних органів, до службових обов’язків яких віднесено здійснення повноважень державного нагляду за додержанням законодавства про працю, що підтверджується відповідним службовим посвідченням. 

Виїзні перевірки роботодавців
Державний нагляд здійснюється шляхом витребовування, збирання та аналізу інформації, необхідної для підготовки висновків про стан додержання об’єктом нагляду законодавства про працю, або шляхом проведення перевірки об’єкта нагляду з виїздом за його місцезнаходженням.
Виїзні перевірки проводяться уповноваженими посадовими особами відповідно до індивідуального графіка, що затверджується керівником або заступником керівника Держпраці чи її територіального органу згідно з планом роботи Держпраці та її територіального органу на відповідний період.
Про проведення виїзної перевірки уповноважена посадова особа повідомляє об’єкт нагляду не пізніше ніж за п’ять робочих днів до її початку.
Строк проведення виїзної перевірки не може перевищувати п’яти робочих днів та за обґрунтованим поданням уповноваженої особи може бути продовжений керівником або заступником керівника Держпраці чи її територіального органу до 10 робочих днів.
Перед початком проведення виїзної перевірки уповноважена посадова особа повинна, як зазначалось, пред’явити керівнику об’єкта нагляду або уповноваженій ним посадовій особі своє службове посвідчення.
У разі створення об’єктом нагляду перешкод у діяльності уповноваженої посадової особи (відмова у допуску до проведення виїзної перевірки, ненадання інформації, необхідної для здійснення державного нагляду, перешкода в реалізації інших прав), відсутності документів, ведення яких передбачено законодавством про працю, складається акт про неможливість складення висновку (далі — акт), який підписується керівником об’єкта відвідування або уповноваженою ним посадовою особою.
Копія акта надсилається органам або посадовій особі, яким підпорядкований об’єкт нагляду, для вжиття заходів щодо усунення перешкод у здійсненні державного нагляду.
За результатами здійснення державного нагляду складається висновок.
У разі виявлення порушень законодавства про працю та/або недоліків під час здійснення контрольних повноважень складається вимога.
Якщо керівник об’єкта нагляду або уповноважена ним посадова особа не погоджується з викладеною у висновку інформацією, керівник об’єкта нагляду або уповноважена ним посадова особа підписує висновок із зауваженнями, які є його невід’ємною частиною.
Об’єкт нагляду може подати зауваження не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дати підписання висновку. Рішення про результати розгляду поданих зауважень надається уповноваженою посадовою особою не пізніше ніж упродовж трьох робочих днів з дати їх надходження.
Вимога вноситься об’єкту нагляду не пізніше ніж протягом наступного дня після підписання висновку, а в разі наявності зауважень — наступного дня після їх розгляду.
У вимозі зазначається строк для усунення виявлених порушень та/або недоліків під час здійснення контрольних повноважень, причин і умов, які до них призвели, вчинення дій, спрямованих на ефективне здійснення контрольних повноважень. У разі встановлення строку виконання вимоги більше ніж три місяці у ній визначається графік та заплановані заходи її виконання з відповідним інформуванням уповноваженої посадової особи згідно з визначеною у вимозі періодичністю.
Стан виконання вимоги перевіряється після закінчення зазначеного у ній строку виконання, якщо об’єкт нагляду не надав відповідь або надав її в обсязі, недостатньому для підтвердження фактів її виконання.
Вимога або висновок уповноваженої посадової особи можуть бути оскаржені в 10-денний строк з дати їх отримання до керівника або заступника керівника відповідного територіального органу Держпраці.
Подання в установлений строк скарги тимчасово припиняє виконання вимоги.
Скарга розглядається у 30-денний строк з дати її надходження, якщо інше не встановлено законом.
За результатами розгляду скарг висновок та/або вимога можуть бути скасовані повністю або в окремій частині.
Постановою уряду також встановлено порядок проведення перевірок інспекторами праці.
Проведення перевірок інспекторами праці    
Порядком передбачено, що роботодавці можуть ініціювати проведення державними інспекторами регулярних інформаційно-роз'яснювальних кампаній щодо найбільш ефективних способів дотримання норм законодавства про працю, захисту і поновлення трудових прав працівників. 
 Інспекційні відвідування проводяться за зверненням працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю; за зверненням фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин; за рішенням керівника органу контролю про проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин, прийнятим за результатами аналізу інформації, отриманої із засобів масової інформації, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством; за рішенням суду, повідомленням правоохоронних органів про порушення законодавства про працю; за повідомленням посадових осіб органів державного нагляду (контролю), про виявлені в ході виконання ними контрольних повноважень ознак порушення законодавства про працю.
Також перевірки іспекторами праці проводяться за інформацією від Держстату, ДФС та Пенсійного фонду про:
невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності;
факти порушення законодавства про працю, виявлені у ході здійснення контрольних повноважень;
факти провадження господарської діяльності без державної реєстрації у порядку, встановленому законом;
роботодавців, що мають заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, що перевищує мінімальний страховий внесок за кожного працівника;
роботодавців, які нараховують заробітну плату менше мінімальної;
роботодавців, у яких стосовно працівників відсутнє повідомлення про прийняття на роботу;
роботодавців, у яких протягом місяця кількість працівників, що працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилась на 20 і більше відсотків;
працівників, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами в одного роботодавця більше року;
роботодавців, у яких стосовно працівників відсутні нарахування заробітної плати у звітному місяці (відпустка без збереження заробітної плати без дотримання вимог Кодексу Законів про працю України та Закону України “Про відпустки”);
роботодавців, у яких протягом року не проводилась індексація заробітної плати або сума підвищення заробітної плати становить менше суми нарахованої індексації;
роботодавців, у яких 30 і більше відсотків працівників працюють на умовах цивільно-правових договорів;
роботодавців з чисельністю 20 і більше працівників, у яких протягом місяця відбулося скорочення на 10 і більше відсотків працівників;
Інспекційне відвідування або рішення інспектора праці про відвідування роботодавця підлягає повідомній реєстрації Держпраці чи її територіальним органом до початку його проведення.
Про проведення інспекційного відвідування інспектор праці повідомляє об’єкту відвідування або уповноваженій ним посадовій особі.
Про проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин інспектор праці повідомляє об’єкту відвідування або уповноваженій ним посадовій особі, якщо тільки він не вважатиме, що таке повідомлення може завдати шкоди інспекційному відвідуванню.
Під час проведення інспекційного відвідування інспектор праці повинен пред’явити об’єкту відвідування або уповноваженій ним посадовій особі своє службове посвідчення.
Тривалість інспекційного відвідування, невиїзного інспектування не може перевищувати 10 робочих днів, для суб’єктів мікропідприємництва та малого підприємництва - двох робочих днів.

НА ХАБАРІ ПІЙМАЛИ НАЧАЛЬНИКА З КРИМІНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ ВОЛИНІ

На Волині під час одержання хабара обсягом у тисячу доларів затримали начальника сектору кримінальної поліції. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Волинської області.
Сьогодні, 16 травня, правоохоронці викрили та затримали під час одержання неправомірної вигоди в сумі тисяча доларів начальника сектору кримінальної поліції одного з відділень поліції Головного управління Національної поліції в області.

Неправомірну вигоду правоохоронець вимагав та отримав за укриття доказів причетності особи до вчинення кримінального правопорушення. Тривають невідкладні слідчі дії, вирішується питання про оголошення про підозру та обрання поліцейському запобіжного заходу.

неділя, 14 травня 2017 р.

Тримайтеся!!! Рада прийняла шокуючий закон, тепер влада має право конфіскувати у вас все майно

Прикриваючись необхідністю голосування за євроінтеграційні закони Рада прийняла законопроект № 4054 про процедуру арешту майна та інституту спеціальної конфіскації, який спричинить трагедію у сфері захисту прав українських громадян, передає Корупція.Інфо
Про це на своїй сторінці в мережі Facebook написав народний депутат, член президії політради Кропу Віталій Купрій. Політик повідомив, що він голосував проти цього закону, оскільки, на його думку, визначення спеціальної конфіскації, прописане в законі, несе небезпеку для всіх громадян країни.
Так, закон передбачає, що спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна. Це відбувається за умови вчинення умисного злочину або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, визначеного Особливою частиною Кримінального кодексу, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу на суму понад 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
«Це означає, що тепер не суд, а слідчі і прокурори будуть визначати, чи є в тому, як ходить, їсть або спить людина, ознаки суспільно небезпечного діяння. І на підставі того, що ви комусь просто не сподобалися, що у вас є що забрати, що ви принципові і не прогинаєтеся під злочинну владу, у вас можуть відібрати все», – пояснив політик.

пʼятниця, 12 травня 2017 р.

Волинський правоохоронець відсидить за ґратами 5 років за вимагання і одержання неправомірної вигоди
Про це повідомляє прес-служба прокуратури Волинської області.
Відділом процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні про вимагання та одержання неправомірної вигоди за вчинення дій з використанням наданої влади та службового становища слідчим слідчого відділу Луцького відділу поліції головного управління Національної поліції у Волинській області.
Правоохоронець 22 серпня 2016 року був затриманий під час одержання від громадянина 200 доларів США за закриття кримінального провадження.
Рішенням Луцького міськрайонного суду слідчого визнано виним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі  з позбавленням права 3 роки займати посади у правоохороних органах та конфіскацією половини належного йому на праві приватної власності майна. Окрім того, правоохоронця позбавлено звання “лейтенант поліції”.

вівторок, 9 травня 2017 р.

НІКОЛИ ЗНОВУ

Ковельські активісти разом із Олегом Кіндером їдуть пікетувати до Києва

Люди, які хочуть жити в чистому, безпечному місті та позбутися всіх проблем, пов’язаних з Ковельською філією ДП «Укрветсанзавод», які вже не вірять обіцянкам представників влади різних рівнів, прийняли рішення їхати до Києва і там шукати вирішення проблеми. Разом із міським головою вони мають намір із плакатами в руках «облаштуватися» біля Адміністрації Президента та Міністерства АПК, де пікетувати до тих пір, поки їхні вимоги зрештою не будуть почуті керівництвом держави, адже Ковельська філія з утилізації та переробки відходів тваринного походження – державне підприємство, керівництво якого знаходиться в Києві. А вимоги в активістів незмінні – закрити ветсанзавод, вивести з відти тваринні рештки, облагородити територію. А ще – вони вимагають відставки як голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, так і його заступника, депутата Ковельської міської ради Сергія Кошарука, який, за їхніми словами, пообіцяв очистити підприємство від відходів до кінця квітня і не додержав свого слова. 

Кілька місяців тому активісти оголосили безстрокову акцію протесту, в рамках якої перекрили в кількох місцях міжнародну трасу Київ-Варшава. А вчора на площі Героїв Майдану, що біля міського Будинку Рад, ще й розгорнули пікет із наметів, привезли сюди шини, встановили банери. 

Сьогодні на позачерговій сесії міської ради, де приймалося рішення про виділення з міського бюджету додаткових 200 тисяч гривень на ліквідацію наслідків діяльності ветсанзаводу, вони знову озвучили свої вимоги. 

До речі, депутати обласної ради не дали згоди на виділення грошей на ліквідацію екологічного лиха, мотивуючи це тим, що дана екологічна проблема – це проблема лише місцевого значення. Окрім внесення змін до міського бюджету, депутати на прохання громадськості міста ще погодилися створити тимчасову контрольну депутатську комісію з вирішення проблем Ковельського ветсанзаводу. 

Наразі, за словами заступника міського голови Андрія Товстиги, з території сумнозвісного підприємства вже вивезено 600 тонн відходів, а днями планують відправити ще 15 наповнених вантажівок. Щоправда, про кінцеве місце їх прибуття, не йшлося, однак міський голова скромно натякнув, що дві громади Турійського району погодилися прийняти такий вантаж. 

Людей в залі дуже обурювало й те, що перевезення і вивантаження трупних відходів відбувається вночі, без відома громад, на землях яких тихцем й скидається смердючий «подарунок». На захист жителів Ковельського району виступив голова районної ради Андрій Броїло, який закликав вирішувати екологічну проблему в законний та цивілізований спосіб, а передусім – дослухатися до думки селян. Він запевнив, що депутати райради готові до діалогу. Однак варто нагадати, що саме ними було прийнято рішення про заборону захоронення відходів ветсанзаводу на землях району. 

Олег Кіндер нагадав присутнім, що вибір земельної ділянки, де утилізують відходи, не входить в компетенцію Ковельської міської влади. Даним питанням займається регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Волинській області. Вони ж забезпечують лише вивезення з території Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод» сировини тваринного походження, на що, відповідно, і виділяються гроші з міського бюджету. 

Громадські активісти наполягли, щоб депутати своїм волевиявленням підтвердили бажання їхати разом із протестувальниками до Києва. В результаті голосування з 26 присутніх народних обранців – 19 сказали своє тверде «так». Тоді Олег Кіндер порадив скласти список усіх охочих їхати під Адміністрацію Президента та до Міністерства АПК, щоб бачити, скільки необхідно замовляти транспорту. Домовилися, що в Києві акцію протесту розпочнуть в середу з 9 години ранку.