Про мене

Моє фото
Ковель, Волинська, Ukraine
просто жінка і мама.

БЛОГ АРТЮШЕНКО ГАЛИНИ

четвер, 30 червня 2016 р.

Профспілки будуть протестувати проти тарифів на комуналку

Федерація профспілок України планує провести 6 липня у Києві і у всіх регіонах країни Всеукраїнську акцію протесту проти політики підвищення тарифів на комунальні послуги.

Про це повідомляє  прес-центр  ФПУ.

За словами організаторів акції, рішення уряду про підвищення ціни на природний газ та тарифів на електроенергію для населення призведуть «до зростання витрат на життєво необхідні товари та послуги в 1,5-2 рази і поставить на межу банкрутства комунальні підприємства теплоенергетики і водопостачання».

У профспілках наголошують, що в результаті такого підвищення майже 9 млн. українських родин доведеться стати в чергу за житловими субсидіями. Однак, стверджують представники ФПУ, субсидію «отримають лише найбідніші категорії громадян, а більшість працюючих відчують весь фінансовий тягар додаткових витрат»

Ковельські залізничники не хочуть реорганізації вузлової лікарні в обласний «Хоспіс» (ДОКУМЕНТ)

Колективне звернення працівників залізничних підприємств Ковеля надійшло на адресу очільників Волині – обласної ради Ігоря Палиці та облдержадміністрації Володимира Гунчика, копії якого надіслано також Президенту України, Прем’єр-міністру, міністрам інфраструктури та охорони здоров’я. 

За словами залізничників, Волинська облдержадміністрація своїм листом повідомила трудовий колектив та профспілковий комітет ковельської вузлової лікарні про те, що планується реорганізувати їхній заклад в обласну лікарню «Хоспіс». Хоча Волинська обласна рада рішенням № 35/12 від 25 червня 2015 року дала згоду на прийняття медичного закладу з державної власності у суспільну власність територіальних громад, як цілісний майновий комплекс з зобов’язанням використовувати за призначенням, як заклад охорони здоров’я.

Нагадаємо, що у березні 2016 року під час робочого візиту до Ковеля голова Волиньради Ігор Палиця заспокоював залізничників щодо їхньої лікарні. Однак обіцянки владних мужів – це одне, а реалії сьогодення – зовсім інше…


У зверненні говориться, що на даний час вузлова лікарня обслуговує понад 12 тисяч чоловік – працівників та ветеранів залізниці, членів їхніх сімей – з 13 районів Волинської області. Крім цього, заклад надає невідкладну медичну допомогу пасажирам, які користуються послугами залізничного транспорту.
Багатотисячний колектив залізничників та їх сімей, а також пенсіонери та інші громадяни, глибоко стурбовані рішенням Волинської ОДА, яке не дає жодних гарантій збереження лікарні, як цілісного комплексу, що створює суттєвий ризик для погіршення до критичного рівня стану охорони здоров’я у сфері залізничного транспорту на Волині. Зважаючи на такі дії, залізничники вбачають небажання обласної влади йти їм на зустріч. При цьому вони зазначають: якщо частина лікарні буде реорганізована в «Хоспіс», то мета використання частини будівель та приміщень, що відносяться до лікарні та розташовані поза її територією, залишається невідомою.
Залізничники вимагають від керівників представницької та виконавчої влади Волинської області зберегти вузлову лікарню, як цілісний майновий комплекс.
«Особовий склад залізниці залишає за собою право, у разі закриття лікарні, звернення до Конституційного суду України та інших правозахисних органів, включаючи міжнародні організації залізничників, та керуючись ст. 39, ст. 44 Конституції України до проведення мітингів, пікетів та демонстрацій», – йдеться у зверненні, яке підписала голова профспілкового комітету вузлової лікарні Ірина Колесник.
          

Загалом же, до звернення додано 145 аркушів з підписами працівників залізниці.

середа, 29 червня 2016 р.

В Україні відкрили цілодобовий допуск до пацієнтів в реанімації

Міністерство охорони здоров'я України відкрило доступ відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії. Відповідний наказ МОЗ про порядок допуску вступив в силу в середу, 29 червня.

Згідно з наказом, установи охорони здоров'я будь-якої форми власності, - то є і приватні, і державні, - зобов'язані забезпечити пацієнтам в реанімації допуск відвідувачів 24 години на добу в будь-який день тижня. Це стосується як дітей, так дорослих.

Відвідувачі зобов'язані будуть дотримуватися певних правил відвідування хворих, в іншому випадку їм може бути відмовлено в подальшому доступі. Зокрема, вони повинні поважати приватність і спокій інших пацієнтів, не втручатися в роботу обладнання і схему лікування, дотримуватися санітарно-протиепідемічного режиму. У разі проведення в палаті реанімаційних дій відвідувачам доведеться її покинути.

За згодою відвідувачі можуть бути притягнуті до догляду за пацієнтами. Правила допуску до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділеннях інтенсивної терапії, повинні бути у вільному доступі для всіх осіб.

У палаті ВІТ у одного пацієнта одночасно можуть перебувати не більше двох відвідувачів. У виняткових випадках за рішенням лікуючого або чергового лікаря у ВІТ може бути допущена більшу кількість відвідувачів.

Відзначимо в даний момент українські лікарі часто на рівні внутрішніх інструкцій лікарень забороняють родичам відвідувати близьких з важкими хворобами в реанімації, пояснюючи це можливістю занести інфекцію. Разом з тим, протягом останнього року представники громадськості домагалися допуску, в першу чергу, батьків до дітей в реанімації.

понеділок, 27 червня 2016 р.

Нижче мінімуму: в Україні можливе зниження зарплат


Невдовзі підходи до визначення розміру мінімальної заробітної платні можуть змінитися в Україні.

Перші фіскальні підсумки 2016 показали, що радикальне зменшення з 1 січня ставки єдиного соціального внеску не призвело до виходу з "тіні" заробітних плат, повідомляють Патріоти України з посиланням на Дзеркало тижня.

Так, у пошуках аргументів для МВФ на переговорах про надання Україні чергового траншу фінансової допомоги Мінсоцполітики України підготувало проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімальних розмірів оплати праці", яким пропонується змінити підходи до визначення мінімальної заробітної плати.

Мінсоцполітики України пропонує включити в МЗП, крім тарифної частини, інші складові заробітної плати. При цьому виключається норма, МЗП - це розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю. Необхідність таких новацій аргументується практикою країн Європи, де МЗП "забезпечується всіма складовими заробітної плати".

Працівники зазнають втрат від такої реформи. Адже в разі включення в МЗП інших, крім тарифної частини, складові заробітної плати її розмір збільшиться штучно, тільки "на папері" і від цього у людей не стане більше реальних грошей. Зменшаться також стимули і мотивація людини до отримання освіти, підвищення кваліфікації, вищих досягнень в роботі, адже МЗП більше не буде означати розмір оплати виключно за просту, некваліфіковану працю.

Зазначається, що спроби реалізувати це завдання здійснювалися і раніше, зокрема пропонувалося ввести "індикативну" заробітну плату як нижню межу бази, незалежно від розміру фактично нарахованої працівникові зарплати.Сьогодні державу найбільше цікавить кінцева цифра. Тому пропонується надати право уряду щорічно встановлювати "гарантовану заробітну плату" для підприємств, установ, організацій, що не входять у сферу дії галузевих угод, фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників (крім бюджетної сфери. - ред.), новостворених суб'єктів господарювання та фізичних осіб протягом перших шести місяців їхньої господарської діяльності. Передбачається, що співвідношення гарантованої заробітної плати працівників першої (найпростіші професії. - ред.) і дев'ятої (законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери. - ред.) класифікаційних груп не може бути меншою трикратного розміру.

У підсумку, у малому і середньому бізнесі буде збільшення фіскального тиску за рахунок штучного розширення бази оподаткування та посилення державного регулювання, зате великий олігархічний - отримає "бонус" у вигляді скасування вимоги закону про необхідність встановити тарифну ставку робочим першого розряду в розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір МЗП.

За розрахунками Мінсоцполітики, фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах на 2016 рік на одну особу становив 2 555 грн на місяць, а з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб - 2 891 грн. Законодавчо визначений розмір цього базового державного соціального стандарту становив всього 1 378 грн.

Згідно з інформацією Держкомстату України, в березні 2016 середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій склала 4 920 грн. При цьому зарплата до 3 000 грн була нарахована 43,8% працівникам, а до 5 000 грн - 73,0% працівникам.

Якщо в результаті включення в МЗП додаткових складових її розмір "на папері" збільшиться до 5000 грн, то в країні три чверті найманих працівників будуть отримувати заробітну плату, розмір якої не перевищує мінімальної.

Міністр освіти анонсувала підвищення зарплат вчителям до трьох мінімальних

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич планує підняти розмір оплати праці вчителям до рівня трьох мінімальних зарплат. Про це вона заявила в інтерв’ю, пише socportal.info.

За словами міністра, таке нововведення передбачене у проекті закону «Про освіту», проте саме лише ухвалення документа не гарантує миттєвого підвищення виплат. "У проекті закону «Про освіту», який ми підготували, закладена адекватна оплата праці вчителя. Зрозуміло, що ми не зможемо забезпечити її відразу, навіть якщо буде прийнятий закон. Повинен бути розроблений план, як ми будемо поступово піднімати рівень оплати праці вчителя", — зазначила Гриневич.

Гриневич відзначила, що вчительська  зарплата повинна бути на рівні трьох мінімальних заробітних плат. "Там закладено, що зарплата повинна бути на рівні трьох мінімальних заробітних плат. Це трохи більше, ніж середня зарплата вчителя зараз. Це не надто багато, але все ж більш адекватно, ніж зараз", — додала міністр.

Чиновник уточнила, що в законопроекті передбачена сертифікація вчителів, яка дозволить їм отримувати доплати.

"Якщо ми не можемо зараз всім підняти зарплату, то принаймні тим, хто працює більш якісно. І тому в законі передбачена добровільна сертифікація вчителів. Добровільна означає, що йдуть на сертифікацію тільки ті вчителі, які хочуть... Сертифікацію пройдуть ті вчителі, які володіють новими методиками навчання. Якщо люди володіють цим, якщо вони це можуть, то тоді вони повинні отримати доплату до своєї зарплати", — вважає міністр.


неділя, 26 червня 2016 р.

Субсидії готуються давати готівкою: як працює монетизація

Кабмін збирається видавати субсидію на «комуналку» грошима, про це заявив міністр енерговугілля Ігор Насалик. Мета – змусити населення заощаджувати держдопомогу, адже її невикористану частину обіцяють віддавати населенню готівкою. Але в масштабах країни проект запрацює не раніше 2017 року. Зараз же готується пілотний запуск монетизації субсидій в Калуші (Івано-Франківська область).

МЕХАНІЗМ. «Суть проекту в тому, що на картці «Ощадбанку» знаходиться вся субсидія, людина може розраховуватися цією карткою тільки за тепло та інші компослуги, які покриває субсидія (утримання прибудинкової території, газ, гаряча і холодна вода, електроенергія. – Авт.). Під кінець отопсезону (квітень. – Авт.) гроші, які залишилися на картці, людина зможе зняти готівкою і використовувати на свій розсуд», – пояснює Насалик.За його словами, ідею підтримали Мінсоцполітики та Мінрегіон. 

Як буде працювати монетизація – див. інфографіку. Терміни і остаточний механізм роботи експерименту ще обговорюються.

У Мінсоцполітики та Мінрегіоні «Сегодня» підтвердили, що про ініціативу Міненерго знають, але ні дат, ні деталей не називають. В тому числі, за словами експертів, через проблеми і відсутність фінансування. Нагадаємо, на субсидії в Держбюджеті 2016 виділено 40,3 млрд грн.

ЕКСПЕРТИ. Фахівці пропозицію підтримують, але з застереженнями. Керівник порталу «Енергетика України» Олексій Чернявський вважає, що експеримент з введенням «енергетичних» карток дійсно краще вводити в невеликому регіоні, щоб протягом року зрозуміти, чи ефективна ця схема монетизації субсидій чи ні. «Думаю, зловживань при монетизації субсидій може бути менше, ніж за нинішньої схеми. Якщо не буде масових збоїв в роботі карток, то експеримент може пройти нормально. Але які він покаже результати – поки рано говорити», – зазначає Чернявський.

«Ідея не нова, ще в 2004 році такий експеримент проводили в Броварах на Київщині, населення 100 тис. осіб., Але вирішили його не продовжувались – виявилося занадто дорого в масштабах країни. Але це розумний крок, потрібно тільки знайти кошти. Зараз, наприклад, підприємство ТКЕ отримують близько 5% живими грошима, решта – взаємозаліки», – говорить старший консультант з питань соцзахисту населення Інституту місцевого розвитку Антон Левицький. На його думку, підготувати пілотний проект можливо на отопсезон 2016-2017 рр. Але було б правильно, вважає експерт, щоб зекономлені гроші люди могли витратити тільки на енергозбереження, а не, наприклад, на продукти.

ЗАМІНА ПІЛЬГАМ. Мінсоцполітики також готує законопроект про монетизацію деяких пільг,перш за все на проїзд, повідомили нам в його прес-службі. Поки розглядаються два варіанти виплат пільговикам: або щомісячно у відсотках від прожиткового мінімуму, або це буде фіксована сума. Економіст Олександр Охріменко підрахував, що це буде не більше 100 грн/місяць в одні руки, і це може викликати протести тих, хто звик їздити безкоштовно безобмежень.

субота, 25 червня 2016 р.

Депутати Ковельради «завалили» ініційований чиновниками «дерибан» землі

На пленарному засіданні чергової сесії Ковельської міської ради обранці громади відмовились схвалити низку досить сумнівних проектів рішень, автором яких є начальник відділу земельних ресурсів Вадим Логвінов.
У новообладнаній сесійній залі, яка своїм інтер’єром дивним чином стала подібною до традиційної судової зали (аби «слуги народу» звикали?) спочатку депутати «прокотили» дозвіл на розроблення документації із землеустрою під об’єктами комунальної власності на вулиці Грушевського, 12. Цей проект рішення виконавчий орган настирливо «пхає» органу представницькому вже не вперше. Мова йде про два гаража та нежитлове приміщення, яке свого часу належало військовому комісаріату. Незважаючи на те, що військовий комісар Волинського обласного військкомату полковник Роман Кулик просить місцеву владу повернути майновий комплекс (будівлі, гаражі, асфальтований майданчик разом із обнесеним навколо парканом) для потреб міського об’єднаного військкомату, мерія на чолі з мером Олегом Кіндером вперто намагається створити всі умови для його «прихватизації». Справа дійшла навіть до того, що ковельський комісар сварився з депутатами, відстоюючи, як не дивно, позицію мерії.
Потім депутатський корпус «провалив» надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо поділу земельних ділянок, одна з них знаходиться по вулиці Драгоманова, 17, де колись знаходився Волинський лінійний відділ УМВС України на Львівський залізниці. Коли минулого року залізнична міліція залишала цю будівлю комунальної власності, то вона її ще й умудрилася пограбувати, вчинивши вандалізм. Нині ж земельну ділянку тут чиновництво хоче поділити «на трьох» та, очевидно, комусь «загнати» разом із двохповерховим будинком, який наразі орендує громадська організація.
Іншу ділянку, яка знаходиться по вулиці 40 років Перемоги у постійному користуванні РЖКП № 2 для обслуговування багатоквартирного житлового будинку № 11, хотіли поділити на 6320 та 7 квадратних метрів. Як повідомив нашому виданню начальник комунального підприємства Федір Савонік, питання стосувалося землевпорядкування реконструкції приміщення (за даною адресою) для створення амбулаторії загальної практики сімейної медицини Центру первинної медико-санітарної допомоги Ковельського МТМО. Справа досить важлива, бо на сьогодні в цьому мікрорайоні міста немає жодного лікувально-профілактичного закладу, тому це буде надзвичайно зручно для мешканців вулиць 40 років Перемоги, Володимирської та прилеглих до них. Амбулаторію мають обладнати сучасною медичною апаратурою, придбати автомобіль. Варто зауважити, що Ковель бере участь у реалізації проекту Світового Банку з реформування системи охорони здоров’я у Волинській області, у рамках якого й планують реконструювати приміщення. Загалом же вартість реконструкції становить 2 мільйони 808 тисяч гривень.
Одним словом, «зарубавши» поділ ділянки на вулиці Драгоманова, депутати одним махом «підвісили» дуже серйозний проект, пов’язаний із дотриманням детально виписаних графіків освоєння фінансів Світового Банку! Тепер отримання коштів опинилось під загрозою. Для чого головний земельник містаВадим Логвінов об’єднав два питання в один проект рішення? Щоб під маркою важливої справи для громади «проштовнути» земельний «дерибан»? Чи не варто скликати позачергову сесію міської ради, аби виправити прикрий інцидент?!
Відмовилися депутати надати дозвіл на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, площами по 1000 квадратних метрів, на вулиці Королеви Бони, 15 (ковельчанину Олегові Ковальчуку), на вулиці Квітки-Основ’яненка, 1 (Сергієві Васіну), на вулиці Глібова (Світлані Нічипарук) за рахунок земель міської ради, не наданих у власність чи користування. Чим «заслужили» землю ці люди – відомо тільки їм та міському керівництву.
Депутати з фракції ВО «Батьківщина», яку очолює засуджений за корупціюВасиль Дудка вкупі з обласним очільником цієї партії – міським головою Олегом Кіндером та секретарем ради Вірою Федосюк дружно голосували за земельний «дерибан». Не в ногу зі своїми однопартійцями – абсолютно інакше – голосував «кіборг» Сергій Янок, для якого, вочевидь, слова «справедливість», «честь» і «принциповість» – не порожній звук.

пʼятниця, 24 червня 2016 р.

Як самостійно оформити туристичну шенгенську візу?

Поки точаться розмови про можливий безвізовий режим України з Європейським Союзом, громадянам нашої держави все так же доводиться проходити безліч бюрократичних сходинок, котрі ведуть до отримання дозвільного документу на в’їзд до країн Європи. Щоб убезпечити себе від зайвого головного болю, багато хто звертається до туристичних фірм та посередників, які за певну плату допомагають оформити шенгенську візу. Та якщо ви бажаєте самостійно зайнятися оформленням цього документу, поради стануть вам у нагоді.«ЕнергоЛайф.інфо» пропонує приклад оформлення польської шенгенської візи.
Крок №1: Як стати у чергу на подання візових документів?
Як не дивно, а проблеми з оформленням візи у наших громадян виникають ще з самого початку. Для того, щоб подати у візовий центр необхідний пакет документів, необхідно попередньо зареєструватися. Офіційні джерела повідомляють, що це можна зробити в інтернеті за допомогою спеціальних сервісів (до прикладу, якщо відкривати шенгенську візу в Посольстві Польщі, то це можна зробити за цим посиланням http://www.polandvisa-ukraine.com/scheduleappointment_2.html). Другий спосіб - за телефонами кол-центрів.
Як демонструє практика, підвищений попит на послугу реєстрації ускладнює робочий процес кол-центрів. Додзвонитися за наданими номерами дуже складно – чекати з’єднання можна навіть годину або дві. Тому простіше зробити це через інтернет (майте на увазі, що через завантаженість сервісу він також може «зависати»).
Важлива деталь: якщо ви плануєте поїздку в Європу у найближчі кілька тижнів, то, скоріше всього, отримати Шенгенську візу не встигнете. Нині стати в чергу на подання документів можна за місяць-півтора, плюс в середньому два тижні на отримання відповіді з консульства. Наприклад, при спробі стати в чергу 24 червня, сервіс пропонує найближчу дату 5 серпня.
Реєструватися на подачу документів можна лише 24 години опісля сплати сервісного збору, котрий становить 520 гривень за один пакет документів з ПДВ. Оплатити його можна лише в Кредо банку або Ідеа Банку. Ніяких реквізитів для цього знати не потрібно.
На виданій банківській квитанції про оплату послуг буде зазначений індивідуальний номер, котрий потрібно буде вказати при реєстрації.
Крок номер 2 – збираємо пакет необхідних документів
Для отримання Шенгенської туристичної візи потрібно подати певний набір документів. Але при його підготовці також можуть виникати «підводні камені».
Стандартний пакет документів:
- візова анкета з вклеєною фотографією, заповнена латинськими літерами
- дві кольорові фотографії розміром 3,5 х 4,5 см
- діючий закордонний паспорт з вільними сторінками
- внутрішній паспорт – оригінал і копія всіх сторінок з відмітками
- оригінал та копія страхового медичного полісу разом з квитанцією про його оплату (оформлюється зазвичай безпосередньо у візовому центрі та коштує від 10 євро).
документи, що підтверджують вид діяльності, наявність фінансових коштів/зв'язків з Україною (довідка з місця роботи). Якщо людина офіційно не працевлаштована, то необхідно надати довідку з банку про наявність фінансових коштів та довідку про рух коштів за останні 3 місяці. Пенсіонери подають  оригінал та копію пенсійного посвідчення, а також довідку про отриману пенсію за останні півроку. Учням та студентам потрібна довідка з навчального закладу з дозволом звільнення під час поїздки від занять.
Окрім всього вищеназваного необхідні також документи, які підтверджують наявність у туриста фінансів на подорож. Це, наприклад, довідка з банку про наявність фінансових коштів + виписка про рух коштів на рахунку за останні 3 місяці.
Важлива деталь: За інформацією візових експертів, суму потрібно розраховувати виходячи з того, що у кожного подорожуючого повинно бути мінімум 45 євро на день для Польщі та 60-80 євро для країн Західної Європи.
Якщо ви розраховуєте на меншу суму, то можна вдатися до наступних хитрощів: покласти на рахунок гроші в затребуваній сумі, взявши позику, і після отримання виписок з банку зняти позичені гроші з картки та відразу повернути їх.
Якщо подорожуючий не має власних коштів, то потрібно подати документи спонсора – родича першої лінії: оригінал листа-спонсорування, довідка з банку про залишок на рахунку + виписка про рух коштів за останні три місяці спонсора.
Оформлюючи туристичну візу, також потрібно надати документи, підтверджуючі мету поїздки. Це підтвердження бронювання готелю на кожен день перебування у Шенгенській зоні. У підтвердженні повинна бути наступна інформація: термін резервації, прізвища та імена, паспортні дані всіх осіб, що подорожують, адреса і телефон готелю, інформація про ціну здійсненої оплати, яка повинна складати мінімум 50 % у випадку резервації в Польщі, в інших державах Шенген – 100 %, а також печатка готелю і підпис відповідальної особи. Також потрібно надати підтвердження оплати готелю – чек або виписку по оплаті рахунку.
Не забудьте окрім цього підготувати детальний поденний план подорожі, надрукувавши його на окремому аркуші.
Крок номер 3 – подача документів
Пункти прийому візових анкет є не у всіх містах України. Подати документи на отримання візи можна у Києві, Житомирі, Вінниці, Хмельницькому, Харкові, Дніпрі, Івано-Франківську, Львові, Тернополі, Рівному, Луцьку, Чернівцях, Ужгороді та Одесі.
У зазначений при реєстрації день потрібно з’явитися у пункт прийому та надати працівнику анкету на оформлення візи разом з зібраним пакетом документів. Оплатити страховку (коштує від 250 грн) та зробити її копію разом з копією чека також можливо прямо у візовому центрі. Там же є каси для оплати візового збору, котрий становить 35 євро.
Важливо: У разі відмови у наданні візи сервісний та візовий збір не повертаються!
Також у візовому центрі доведеться здати біометричні дані – процедура обов’язкова з червня 2015 року та проводиться раз на три роки.
Після всіх необхідних процедур та подачі документів вам можуть запропонувати додаткові послуги – кур’єрську доставку паспорта додому (100 гривень), що особливо важливо для проживаючих в інших містах, та СМС-інформування (вартість – 20 гривень).
Коли будуть відомі результати про надання візи?
Отримати відповідь про результати розгляду справи можна в строк від 6 до 10  робочих днів, не враховуючи дня подання документів. Максимальний строк – 30 календарних днів (в окремих випадках), що потрібно мати на увазі, плануючи поїздку.
Як бачите, самостійне оформлення візи може доставити багато клопотів. Але зверніть увагу, що таким чином право на відвідування Шенгену вам обійдеться приблизно у 1750 гривень, тоді як через посередника доведеться викласти у 2-3 рази більше. Окрім того, ніхто не гарантує, що вас не обдурять, або ж отримана таким чином віза не завдасть вам інших клопотів. Нерідко бувають випадки, що «посередницька» віза не дає змоги просунутися далі аеропорту або кордону, бо, наприклад, не відповідає меті поїздки. Ще шахраї можуть оформити на своїх клієнтів кредит у банку, скориставшись отриманими документами. Таким чином, юристи радять самостійно звертатися в авторизовані візові центри чи посольства країн, які ви збираєтеся відвідати.

ЧИЇМИ РУКАМИ ПОРОШЕНКО НАМАГАЄТЬСЯ КЕРУВАТИ ВОЛИННЮ

РБК-Україна оприлюднило картографічну схему “покровителів” усіх областей держави. Згідно з їх дослідженням, Волинською областю керує сам президент Порошенко. Звичайно, не особисто, а під пильним оком голови обласної державної адміністрації, його однопартійця Володимира Гунчика, та й то - за посередництвом куратора, так би мовити, одного з правиць Порошенка Олега Гладковського.

Навіть найближче оточення президента визнає, що у глави держави дуже коротка лава запасних. У результаті практично всі люди з найближчого кола Порошенко займалися підбором кадрів, кожен на свій лад.

Так, на посади голів ОДА підбирали людей Віталій Ковальчук, Сергій Березенко, Борис Ложкін, Олег Гладковський, Давид Жванія та Ігор Гринів. Кожен з них займався кількома областями на дострокових парламентських виборах і в якості куратора пропонував президенту кандидатів на їх керівництво.

Так, Олег Гладковський опікується Волинню. Окрім того, стратегічний контроль президент отримав і в Донецькій області в особі голови ОДА Павла Жебрівського, у Закарпатській - Геннадія Москаля, Одеській – Міхеїла Саакашвілі та Тернопільській – в особі Степана Барни.

Петро Порошенко 2 роки тому вступив на посаду президента. У своїй інавгураційній промові він обіцяв поставити у главу кута державної політики боротьбу з корупцією. Замість цього його кадрова політика тільки й призводить до корупційних скандалів. При чому влаштовують їх ті, кого він зібрав свою команду.

Прийшовши до влади, Порошенко вибудовував свою кадрову політику, виходячи з принципів: отримати максимум влади і, при цьому, неодмінно сподобається. Таким чином, на одному ноївому ковчезі влади виявилися Ігор Кононенко і Михайло Саакашвілі, опозиційні журналісти і люди на кшталт Олександра Грановського, Олександра Третьякова і Гліба Загорія.

З одного боку, в Адміністрації Президента є виходець з Microsoft Дмитро Шимків, який пише проекти реформ, а з іншого - вихідці з "Укрпромінвесту" розставлені на найважливіші для президента потоки.

На старті виборчої кампанії Порошенко міг похвалитися підтримкою максимум 14 депутатів в залі, але варто було його рейтингу вирости, як на нього швидко переорієнтувалися частина депутатів "Батьківщини", УДАРу та інших фракцій. Саме з цієї першої групи Порошенка тоді сформував собі виборчі штаби, приправивши їх вихідцями з власної бізнес-корпорації. А, щоб країна зовсім вже не виглядала корпорацією Roshen, глава АП Борис Ложкін найняв команду технократів, які повинні були провести реформи.

Так з бажанням подобатися і одноосібно правити Порошенко сам же створює для себе проблеми на рівному місці.

Майже рік президент використовував Михайла Саакашвілі для боротьби з Арсенієм Яценюком, але в останній тиждень голова Одеської області в запалі власного піару вже став атакувати і президента. За що і отримав перевірку свого благодійного фонду, і побажання "швиденько заробити грошей і повертатися прем'єром у Грузії".

Більше року президент і його найближче оточення намагалися звільнити Арсенія Яценюка і поставити на його місце Володимира Гройсмана. В результаті це обернулося тритижневою коаліціадою, коли "свій" же "вкусив за руку" президента і показав, що не хоче бути ручним.

Глава держави прийшов до парламенту з красивою цитатою Лі Куан Ю: "Прийшовши у владу посади трьох друзів", а замість цього тільки отримав низку скандалів за участю колишніх генпрокурорів Віталія Яреми і Віктора Шокіна.

"У нас вже був президент, який керував країною як заводом, президент-директор автобази, а тепер у нас президент - глава корпорації. Але держава - це не особистий бізнес, а щось інше. Але вони це ніяк не зрозуміють. Я бачив це вже чотири рази, і це йде по тій же стежці", - говорить один з його політичних опонентів Порошенко.

Втім, треба сказати, що до формування своїх кланів, як у Кучми чи Януковича при президентові Порошенко поки що не дійшло. Можливо, тому що досі не було приватизації великих об'єктів.

З іншого боку, президент заводить своїх людей на ключові грошові потоки військової промисловості і держпідприємств. При цьому він намагається відтіснити від звичних госкормушек інших олігархів.

Яскраві приклади тому - зміна менеджменту Коломойського в "Укртранснафті", повернення контролю над "Нефтегаздобычей", скорочення впливу Фірташа на ринок облгазів і боротьба за ринок вугілля з Рінатом Ахметовим.

Якщо раніше олігархи знаходили центр альтернативного впливу у вигляді прем'єра Яценюка, то тепер вони змушені будуть безпосередньо домовлятися з президентом. Якщо, звичайно, одного разу таким центром не вирішить стати Володимир Гройсман.

Кого б Петро Порошенко куди не призначив, все одно він буде контролювати всіх, до останньої прибиральниці. Саме так характеризували кадрову політику Порошенко ті, кому з них доводилося працювати.

- Ну про прибиральницю, напевно, не дуже гарний приклад, але він дійсно бере відповідальність навіть за ті питання, які повинен був би делегувати іншим людям. Я б порівняв роботу Порошенко і його оточення за круглим столом короля Артура. Коли група виробляє рішення, але приймає їх він, - спробував через кілька місяців після інавгурації президента пояснити його манеру роботи політтехнолог, а нині голова фракції БПП Ігор Гринів.

«Фронтовик» Сєня 3 Серпня 2009 10:53

Колишній міський голова став почесним громадянином Ковеля

На 11-й сесії Ковельської міської ради депутати прийняли рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Ковеля» Анатолію Володимировичу Семенюку. Громадська рада при міській раді теж підтримала цю ініціативу.
Про це повідомляють у ковельській мерії.
Анатолій Семенюк двічі обирався міським головою Ковеля, депутатом обласної та міської рад.
Він плідно працює на ниві краєзнавства, написав та видав книги з історії рідного міста: «Ковель – минуле і сучасне», «Легенди Ковеля», «Благодать Божа», «Благовіщенська святиня – історична пам’ятка архітектури та духовності», «Ковель: шлях через віки».
З його ініціативи та у співпраці із фотомайстром Василем Слободяном побачив світ кольоровий фотоальманах «Ковель», який перевидавався двічі та став своєрідною візитівкою міста.
Анатолій Семенюк, крім дослідницької роботи з історії Ковеля, оспівує його в поетичних творах.
Всього ним написано і видано 25 книг.
Він – ініціатор та організатор Всеукраїнської науково-практичної конференції «Ковель і ковельчани в історії Волині та України», яка відбулася у грудні 2013 року.
Анатолій Семенюк – член Національної спілки журналістів України і заступник голови журналістської організації Ковельщини.
Ним написано сотні нарисів і статей про видатних земляків, на політичні, духовні теми тощо.
Він – лауреат престижної обласної премії ім. Олександра Цинкаловського, нагороджений Почесним знаком НСЖУ та багатьма дипломами і Почесними грамотами міського голови та голови Волинської облдержадміністрації.
Анатолій Семенюк стояв у перших рядах борців за Незалежність України у буремних 1990-их. І сьогодні він бере участь у всеукраїнських краєзнавчих та літературних конференціях, друкує цікаві дослідницькі статті у наукових збірках.
Його внесок у культурну та історичну скарбницю міста і Ковельщини є досить вагомим. До того ж, він активно займається громадською, журналістською діяльністю та робить значний внесок у виховання молодого покоління в дусі патріотизму і любові до рідного краю.
За його ініціативи розпочалася організаторська робота з будівництва пам’ятника Тарасу Шевченку. Ще у 90-их роках, коли Анатолій Володимирович був міським головою, перейменовано посткомуністичні назви вулиць на національно-патріотичні. Він причетний до встановлення єдиного в Україні пам’ятника жертвам Другої світової війни. При ньому прийнято рішення про герб та прапор міста. Анатолій Семенюк – організатор і будівничий пам'ятника на центральному кладовищі невинно убієнним українцям у Ковельській в'язниці 23 червня 1941 року. Він багато зробив для становлення Української Православної Церви у Ковелі. Це за його сприяння постали Свято-Благовіщенський собор та Свято-Андріївська церква.

четвер, 23 червня 2016 р.

Мати бійця АТО проти встановлення пам’ятника біля закладу громадського харчування

  На 10 сесій Ковельської міської ради депутати дали згоду на чергове оголошення замовленого конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятника «Борцям за волю України», який би відповідав високим художньо-мистецьким вимогам, а, відповідно, ідею директора місцевої дитячої художньої школи Олени Цьомик, котра й стала переможцем попереднього конкурсу (жовтень 2014 року), відхилили.

Головний архітектор міста Людмила Мурай пояснювала, що запропонована робота є надто дорогою. Однак про зміну місяця розташування пам’ятника тоді не йшлося. Адже, як відомо, ще на початку 2014 року відбулися громадські слухання щодо визначення місця встановлення монумента, де більшістю було підтримано пропозицію спорудити його там, де встановлений пам’ятний знак «Борцям за волю і незалежність України», а саме на бульварі Лесі Українки, біля кафе «Казка». 


Однак згодом батьки та рідні загиблих військових у зоні АТО, бійців, які боронили нашу країну від ворога і, на щастя, повернулися живими додому, виступили категорично проти встановлення пам’ятника поряд зі спорудою громадського харчування. Підтримали цю пропозицію громадські активісти, дане питання жваво обговорювалося й на засіданні новоствореної Громадської ради при Ковельській міській раді, а також подібні звернення надходять і на адресу районної адміністрації. 

Про свою принципову позицію сьогодні заявила і мати бійця АТО ковельчанка Надія Тарасюк. Вона звернулася до депутата міської ради від фракції УКРОП Галини Стасюк із проханням озвучити її заяву на засіданні сесії. 

В ній жінка просить встановити пам’ятник «Борцям за волю України» подалі від розважальних закладів.

У поліції з початку наступного року відбудуться реформи, – перший заступник голови НПУ

Блок кримінальної поліції невдовзі реформують, – про це виданню «Сегодня» повідомив перший заступник голови НПУ.

Таким чином, як інформує Департамент комунікації МВС України, кримінальну поліцію замінять на службу детективів.

За словами Василя Трояна, об’єднання зусиль слідчих та оперативників в єдину службу допоможе подолати розмежування, коли оперативник віддає слідчому «сирі» матеріали і не відповідає за хід слідства.

Як стверджує заступник Голови Нацполіції, детективів поділять на дві групи: перші займатимуться тяжкими злочинами, другі – незначними. Таким чином вдасться знизити навантаження за кількістю справ (яких часом буває до 300 одночасно) на одного співробітника.

Фахівці, які працюватимуть над важкими злочинами, здійснюватимуть роботу по двоє, самостійно визначаючи хто чим займатиметься. Учасники такої групи у повній мірі рівномірно відповідатимуть за кінцевий результат справ.

Реформу втілюватимуть з початку наступного року, – прогнозує Василь Троян.

Як живуть судді госпсуду Києва: підробні документи, незадеклароване майно, арешти і агресія (ВІДЕО)


Журналісти програми «Наші гроші» ознайомились із деклараціями суддів Господарського суду Києва, поспілкувались із самими суддями і придивились до їх нерухомості. На закритій парковці суду знайшли: Jaguar XF 3.0, Toyota Land Cruizer, Audi Q5, яких не вдалось знайти у деклараціях.

Про те як живуть судді Господарського суду на папері і у житті – у розслідуванні Надії Бурдєй.



http://4vlada.com/rivne/49103

Такі необхідні шенген-візи


Всі, хто хоч раз стикався з процедурою оформлення шенгенської візи, знають, який це клопіткий і виснажливий процес.

Хай би скільки не обговорювали питання про спрощення візового режиму між Україною та ЄС, отримати шенгенську візу в чистий паспорт без особистої присутності неможливо. Нагадаємо, що з 23 червня під час подачі заявок на отримання шенген-віз знімають оцифровані відбитки пальців. Єдиним способом спростити і водночас збільшити свої шанси на отримання шенгенської візи є професійна консультація, грамотне заповнення анкети, підбір правильного пакета документів відповідно до безлічі нюансів, які не вказані в загально доступних джерелах.

Якщо ви вперше збираєтесь оформити шенгенську візу, то, мабуть, виникає маса запитань - і, найпоширеніше з них - це запис в посольство на співбесіду, або у візовий центр для зняття відбитків пальців. Ті, хто вже проходив через цю тяжку процедуру, знають про черги в посольствах і консульствах, а можливі вільні для запису дати можуть бути і через кілька місяців. А багато громадян України вирішують питання отримання шенгенської візи вже безпосередньо перед поїздкою.

Тому, щоб не порушувати своїх планів, найоптимальнішим рішенням для вас буде - звернутися по допомогу до професіоналів за телефонами: (050) 957 04 36, (068) 08 68 545.

Консультації та візова підтримка до країн шенген-зони

Вам нададуть інформаційно-консультаційні послуги з питань підготовки документів для посольств, з метою отримання шенгенської візи:
допомога в наданні списку необхідних документів, відповідно до вимог консульства вашого округу,
підготовка списку документів для подачі в консульство на отримання візи з огляду на ваші індивідуальні особливості і візової історії,
перевірка документів на відповідність вимогам консульства і чинного законодавства,
перевірка візової історії на порядок порушень,
консультації по оформленню документів, що підтверджують мету візиту,
консультації по процедурі зняття відбитків пальців і подальших ваших дій,
підготовка до співбесіди в консульстві при особистій подачі,
консультації щодо подальших дій для повторної подачі після відмови в отриманні візи,
допомога в оформленні поліса медичного страхування для виїжджаючих за кордон,
переклад довідок та інших документів,
нотаріальне завірення довідок, документів,
запис на подачу документів і запис для здачі біометричних даних (відбитків пальців) у консульство країни шенгенської зони, або візовий центр.

Види віз шенген

Бувають кілька типів шенгенських віз:
- одноразова віза або туристична відкривається на термін від 7 до 30 днів, і тільки на одну поїздку,
- дворазова віза або віза з можливістю в'їзду на територію шенген-зони - 2 рази-відкривається на певний термін і дає вам право в'їжджати і виїжджати на територію шенген-зони 2 рази,
- мультивіза або багаторазова віза в Європу відкривається на термін від 1 місяця до 1 року і дає право кілька разів перетинати кордон Шенгену (тобто здійснювати кілька поїздок). Багаторазові візи видаються з «коридором», тобто певним проміжком часу, протягом якого можна перебувати в шенген-зоні (обмежена кількість днів).
Такі необхідні шенген-візи
Шенгенська віза дає вам право вільного пересування по території 25 європейських країн шенгенської зони. Це країни, що підписали Шенгенську угоду. А саме: Польща, Греція, Австрія, Франція, Люксембург, Італія, Бельгія, Чехія, Данія, Іспанія, Фінляндія, Португалія, Норвегія, Німеччина, Швеція, Швейцарія, Ісландія, Нідерланди, Португалія, Естонія, Латвія, Угорщина, Мальта, Словаччина, Литва, Словенія.
Кожна країна має свою класифікацію віз і візових категорій, відповідно потрібно готувати індивідуальний пакет документів. Для тих, хто любить подорожувати країнами Шенгену потрібна туристична віза, яка дає право при відвідуванні країни перебувати в ній різний час.
Слід врахувати, що віза, видана однією з шенгенських держав, дає право на в'їзд і перебування на території всіх країн, що входять до шенген-зони.
Якщо ви порушите цю вимогу, в отриманні наступної візи вам можуть відмовити.

Які можливості дає робоча віза?

Робоча віза гарантує захист вашого права на працю в країнах шенген-зони. Ви можете зайнятися питаннями легального працевлаштування в обраній країні.
Пам'ятайте, нелегальна робота в чужій країні загрожує втратою робочого місця і депортацією. Фірми, які використовують працю нелегалів, також зазнають збитків у формі штрафів і навіть закриття. Отримайте візу в Чернівцях недорого і швидко, і влаштуйтеся на роботу без ризиків.
Якщо потрібно оформити візу терміново, приймайте правильне рішення і телефонуйте.

Ви можете звернутися, якщо:
- самі не знаєте, як записатися в посольство, або просто не має вільного часу чи бажання,
- потрібна комплексна допомога в підготовці документів на візу,
- хочете заповнити візовий формуляр правильно,
- потрібна термінова віза туристична або бізнес-віза,
- бажаєте оформити візу без особистої подачі.

Більш детальну інформацію щодо оформлення візи, інших документів за кордон, довгострокових віз і їх вартості уточнюйте за телефонами: (050) 957 04 36, (068) 08 68 545.