Про мене

Моє фото
Ковель, Волинська, Ukraine
просто жінка і мама.

БЛОГ АРТЮШЕНКО ГАЛИНИ

вівторок, 7 червня 2016 р.

Громадські активісти: Реформи в українській поліції "забуксували"

Три громадські організації заявляють про неефективність нових правил переатестації поліцейських та застерігають: очищення зашкарублої правоохоронної системи в Україні "забуксувало".

На переатестацію міліціонерів, які мали поповнити лави професійних та чесних поліцейських, в Україні покладали чимало надій. Представники громадських організацій, яких у атестаційні комісії добирала незалежна рекрутингова агенція, мали запобігти маніпуляціям під час переатестації. Втім, більше тисячі судових позовів, якими засипали суди звільнені в результаті переатестації правоохоронці, змусили керівництво Національної поліції переглянути механізм очищення свої системи від старих непрофесійних кадрів.

Мізерія на виході

Після проведення першої хвилі атестації у Києві, Хмельницькому, Рівному, Луцьку, Миколаєві та Одесі міністерство внутрішніх справ змінило правила добору представників громадськості, які працюють у атестаційних комісіях. "Зараз їздити по регіонах та відбирати громадські організації почали радники міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та його кадровий департамент. Тобто, представники МВС самі обирають "громадськість", яка буде їх атестувати. У результаті такого відбору місця незалежних ГО зайняли "кишенькові" активісти. Більше того, радники міністра зараз в обов'язковому порядку є головами атестаційних комісій", - пояснив активіст всеукраїнського громадського об'єднання "Автомайдан" Євген Голубенко на прес-конференції 6 червня.

Саме це найбільше обурило представників трьох громадських організацій ("Автомайдану", громадського об'єднання "Народний тил" та Combat-UA), які раніше делегували у комісії найбільше своїх представників. На знак протесту проти нових правил переатестації правоохоронців активісти вийшли зі складу атестаційних комісій та переконані, що їхня робота виявилася марною, адже за весь цей час представники громадськості так і не домоглися точної узагальненої інформації про кількість звільнених в результаті переатестації осіб.

Громадські активісти пояснюють непрозорість у звітності маніпулюванням результатами переатестації. "Реальний відсоток звільнень мізерно малий на виході. За моїми оцінками, було звільнено менше п'яти відсотків співробітників. Це не реформа, погодьтесь. Їм, Авакову і товаришам, не потрібна справжня реформа. Їм потрібно, щоб система працювала, а "реформа" - для західних донорів, відзвітуватися за витрачені ресурси", - емоційно написав на своїй сторінці у Facebook член атестаційних комісій від ГО "Народний тил" Роман Синіцин.

Очищення йде

У міністерстві внутрішніх справ справді не змогли надати DW точної статистики звільнених в результаті першої хвилі переатестації поліцейських, однак запевняють, що нова, змінена місяць тому, система очищення запрацювала ефективніше. А отже, такої кількості судових позовів від звільнених вже не буде через професійний склад комісій. Як і раніше, до них входять представник МВС, один представник від патрульної поліції, три представники громадськості, а також два представники Національної поліції, які вже пройшли переатестацію. Однак ці два представники - не просто співробітники кадрового відділу, а професійні криміналісти та слідчі, які можуть оцінити професійні здібності своїх колег.



Окрім цього, тепер ведеться письмовий протокол засідань атестаційної комісії. Від відео- та аудіофіксації атестації поки відмовилися з етичних міркувань, розповів DW радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко. "За попередніми підсумками, в результаті переатестації зараз звільняють від 30 до 50 відсотків керівного складу, який був. Це дуже істотно. І треба врахувати, що ми не в чистому полі, як два роки тому, коли у системі було купа злочинних елементів. Ці два роки система вже очищалася", - повідомив Варченко.

Він називає нечесними заяви громадських активістів про лояльні і кишенькові громадські організації і пояснює такі заяви простою образою, оскільки до складу комісій потрапляють тепер не всі представники громадських організацій. "У кожній області до атестаційної комісії подають заявки від 100 до 400 громадських активістів, але обирають тільки 20-25 осіб", - наполягає Варченко.

Почати спочатку

Дехто з експертів побоюється, що через численні судові позови переатестація дасть нульовий ефект, адже законних підстав проводити переатестацію немає. А отже, через брак стратегії реформування правоохоронних органів від самого початку всі намагання очистити стару корумповану міліцейську систему будуть зведені нанівець. "Переатестація незаконна. І це доводять суди. Це марне витрачання людського ресурсу. Реформатори не продумали все до найдрібніших деталей, тому вже на проміжному етапі такий результат", - вважає директор Центру досліджень правоохоронної діяльності Олег Мартиненко. За його словами, у законі "Про Національну поліцію України" є положення про конкурсний відбір на посади в нову поліцію, тому реформу правоохоронної системи варто почати саме з проведення конкурсу. А от переатестацію треба закінчити як невдалу спробу реформ.



http://www.dw.com/uk/громадські-активісти-реформи-в-українській-поліції-забуксували/a-19311319?maca=ukr-rss-ukrnet-ukr-all-3816-xml

Немає коментарів:

Дописати коментар

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ МОГО БЛОГУ!
Візьміть участь в обговоренні публікації. Напишіть будь-ласка свою думку з приводу Вами прочитаного. Внесіть свої пропозиції, побажання. Я завжди залишаю за собою право видаляти висловлювання із вживанням нецензурної лексики і зневаги на адресу авторів та героїв матеріалів.
Щиро дякую!