Про мене

Моє фото
Ковель, Волинська, Ukraine
просто жінка і мама.

БЛОГ АРТЮШЕНКО ГАЛИНИ

вівторок, 29 листопада 2016 р.

На що впливатимуть нові розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, що діятимуть з 1 грудня 2016 р.?

Насамперед нагадаємо, які розміри прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати діють на даний час та як вони зміняться з 1 грудня 2016 року (див. таблицю).
Розмір прожиткового мінімуму на 2016 рік
з 01.05
З 01.12
Працездатні особи
1450 грн
1600 грн
Особи, які втратили працездатність
1130 грн
1247 грн
Діти віком до 6 років
1228 грн
1355 грн
Діти віком від 6 до 18 років
1531 грн
1689 грн
Загальний показник
1399 грн
1544 грн
Розмір мінімальної зарплати на 2016 рік
1450 грн
1600 грн
Розмір погодинної мін. зарплати на 2016 рік
8,69 грн
9,59 грн
На що вплине зміна цих показників з 1 грудня 2016 року:
1) Зміниться максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески. З 1 грудня він становитиме 40 000 грн (на сьогодні – 36 250 грн).
2) Зміниться мінімальний та максимальний допустимі розміри єдиного внеску в 2016 році для платників єдиного податку.
База нарахування ЄВ
з 01.05 по 30.11
з 01.12 по 31.12
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, грн
1 450
1 600
Максимальний розмір бази нарахування ЄВ (25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб)
36 250
40000
Максимальний розмір ЄВ (22% від максимальної бази) сплачується добровільно за бажанням платника єдиного податку
7 975
8 800
Мінімальна заробітна плата
1 450
1 600
Мінімальний розмір ЄВ (22% від мінімальної зарплати)
319,00
352,00
3) Мінімальний розмір статутних капіталів господарських товариств з 1 грудня становитиме 2 000 000 грн (на сьогодні – 1 812 500 грн).
Натомість, залишаться незмінними:
  • граничний розмір добових – 275,60 грн (по Україні) та 1 033,50 грн (за кордон);
  • сума податкової соцпільги (689 грн), а також граничний розмір доходу, який дає право на ПСП (1 930 грн);
  • сума неоподатковуваного доходу у вигляді подарунків;
  • суми нецільової благодійної допомоги;
  • ставки єдиного податку для І та ІІ групи;
  • ставки податку на нерухоме майно.
Ці показники обчислюються на основі розміру мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року.

«Розплата»: у Ковелі чиновник поплатився посадою за зневагу до Героя (фото, відео)


Очільник управління комунального господарства Ковельської міської ради Олександр Балак написав заяву на звільнення за неважливе висловлювання щодо загиблого Героя Володимира Кияна.


Міні-фільм про те, як волонтери з усієї країни приїхали «на побачення» до ковельського комунальника, зняв журналіст Богдан Кутєпов.

«Тут не справа у піарі чи тому, що Вова був нам усім справжнім Другом. Справа в тому, щоб дати зрозуміти чиновникам, що таке може статись з кожним хто зневажливо ставиться до пам'яті про Героїв. І, що «команда добра і радості» може приїхати будь-коли і будь-куди», – прокоментував ролик Роман Сініцин.

Нагадаємо, Балак під час обговорення перейменування вулиць у Ковелі виступив проти того, аби назвати вулицю в честь Кияна. «Ну, був такий Киян, ну воював, ну загинув, і що він зробив такого визначного, щоб назвати вулицю його іменем?» – сказав він.




http://www.volynpost.com/news/79328-rozplata-u-koveli-chynovnyk-poplatyvsia-posadoyu-za-znevagu-do-geroia

неділя, 27 листопада 2016 р.

«ТАРИФНУ» СПРАВУ МОЖЕ ВИРІШИТИ НЕ ЛИШЕ СУД, А Й ПРЕЗИДЕНТ

У середу, 23 жовтня, мало відбутися засідання Київського окружного адмінсуду в об’єднаній справі за позовом «Тарифної мобілізації» та інших споживачів щодо завищеної ціни на газ. Як повідомив ініціатор «Тарифної мобілізації», керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, засідання перенесли на 1 грудня.
«Розгляд справи затягується. У Кабміні розуміють, що нічим крити. Розламати правові обґрунтування, надані юристами «Публічного аудиту», складно, тому й вигадуються формальні приводи для того, щоб якнайдовше відкласти  процес остаточного прийняття судового рішення. Всі заперечення Кабміну проти цього позову зводяться тільки до одного: люди не мають права оскаржувати дії Уряду, до ціни на газ у них не може бути жодних заперечень», – вказує Гольдарб.
За його словами, проблема тарифних бід людей може бути розв’язана й у інший спосіб: якщо на політичне рішення наважиться президент, якому підконтрольні всі ключові посадові фігури на ринку газу, енергетики та ЖКП. Креатурою П. Порошенка є й очільник Кабміну Гройсман, і голова НКРЕКП Вовк, і міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, і навіть судді окружних адмінсудів, нагадує керівник «Публічного аудиту».
«Хочеться звернутися до глави держави й сказати. Пане президенте, прийміть політичне рішення віддати українцям український газ. Ви особисто — і ввійдете в історію як людина, яка щось хороше зробила для людей. Ви маєте право, ви можете привести тарифи на ЖКП і ціну на газ до адекватного рівня. Річ у тому, що обидві людини, які підписали ці тарифи, — Ваші люди. Отже, Ви в змозі змінити ситуацію. І люди скажуть Вам «спасибі». У Вас побачать того, кого хотіли бачити два з половиною роки тому. Зробіть це, прийміть політичне рішення. І навіть привід є. МВФ сказав, що кредиту немає, тому: немає кредиту — немає тарифів. По-моєму, логічно та обґрунтовано», – резюмує Гольдарб.
Нагадаємо, за дослідженням «Публічного аудиту», економічно обґрунтована ціна на український  газ для українців, яка включає всі необхідні витрати, передбачає не тільки рентабельність, а й розвиток вітчизняного газодобувача, має бути максимум 3262 грн за тисячу кубів. Решта, за ствердженням спеціалістів, –непомірні, зайві податки, які повинні бути скасовані.
Наразі «Тарифна мобілізація» також оскаржує тарифи на теплову енергію в 15-ти регіонах України (Києві, Вінниці, Дніпрі,  Житомирі, Одесі, Харкові, Запоріжжі, Чернігові, Хмельницькому, Сумах, Херсоні, Миколаєві, Черкасах, Львові та Маріуполі), адже вони затверджені на основі незаконної ціни на газ.

субота, 26 листопада 2016 р.

Опублікований список ліків, які неефективні при лікуванні грипу та ГРВІ

Фахівці не рекомендують лікувати застуду і грип антибіотиками, противірусними препаратами і інтерферонами.

Міністерство охорони здоров'я опублікувало список ліків, які неефективні при лікуванні грипу та ГРВІ. Про це повідомляє прес-служба відомства.

«МОЗ стурбований поширеною практикою надмірного та необгрунтованого призначення безрецептурних ліків для симптоматичного лікування неускладнених ГРВІ у дітей», - сказали в прес-службі.

До такого висновку прийшли фахівці, ґрунтуючись на сучасні доказові клінічні дослідження, протоколи та рекомендації міжнародних фахівців.

Хворим дітям не рекомендують використовувати такі препарати:

1. Антибіотики - не рекомендовані.
2. Противірусні препарати - не рекомендовані (крім озельтамівіру і занамівіру за показаннями).
3. «Імуномодулятори» - не рекомендовані. Можуть бути шкідливі.
4. Інтерферони - не рекомендовані. Ефективність порівнянна з плацебо.
5. Антигістаміни - не рекомендовані. Ефективність при лікуванні ГРВІ не доведена.
6. «Сиропи від кашлю» - не рекомендовані. Можуть бути шкідливі для дітей до 4 років.
7. «Комбіновані ліки від застуди» - заборонені дітям молодшого віку. Полегшують симптоми у дорослих.
8. Вітаміни - не рекомендовані. Ефективність не доведена.
9. Рослинні препарати - ефективність не доведена.

«Міністерство охорони здоров'я рекомендує лікарям проводити роз'яснювальну роботу з медичним персоналом та пацієнтами про неефективність використання цих груп препаратів у дітей і потенційної шкоди самолікування», - додали в прес-службі.

23 листопада повідомлялося, що в Україні медики зареєстрували перший летальний випадок, який був викликаний на грип в новому епідсезоні, зазначає ЛIГАБiзнесIнформ. 

В тему:


За кредит перед банком, озброєні колектори намагалися втопити жінку

Пізня ніч під Києвом. Але тут, в УкраЇнці, - не сплять. Чи не все місто зібралося під цією багатоповерхівкою - визволяти від непроханих гостей квартиру для законної власниці.



А ось і молодики, які вселилися в чужу квартиру і погрозами та залякуванням проголосили себе повноправними господарями. Олена - власниця звичайної квартири у звичайній дев'ятиповерхівці. Після пережитого вона ледь тримається на ногах. Чотири дні в її оселі, з нею і хворим батьком поруч жили невідомі їй чолов'яги.
Жінка позичила на квартиру 175 тисяч гривень три роки тому у кредитної установи. До 2017-го мала повністю розрахуватися.Залишок становив 100 тисяч гривень, і Олена збирала кошти і сподівалася зрештою виплатити кредит. Допоки у двері не увірвалася банда невідомих. Спочатку у неї зникають гроші, а потім, попри те, що Олена живе зі старим батьком, колектори починають їй погрожувати жахливою розправою.

пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

Хами у формі. У Ковелі – конфлікт мешканця з патрульною поліцією Луцька (ФОТО, ВІДЕО)

Під час патрулювання у Ковелі поліцейські з Луцька поводили себе нетактовно та грубо, – стверджує місцевий водій.
Відео спілкування з поліцейськими він виклав на Youtube, – пише ВолиньPost.
Чоловік каже, що його зупинили на вулиці Грушевського та попросили бути свідком у справі зупинки автомобіля, яким кермував п'яний шофер. Чоловік відмовився. Натомість патрульний сказав, що оштрафує його за непристебнутий пас безпеки та відійшов до службового авто. Чоловіка каже, що мусив перейти дорогу в невстановленому місці, де продовжив спілкування з іншим поліцейським старшим лейтенантом Капустинським (на фото).

Із часом розмова ставала все емоційнішою, а поліцейські перейшли на «ти» та вживали слово «дєвочка» в бік водія.
Зрештою на нього виписали постанову і протокол за: 1)За непристебнутий ремінь безпеки. 2)За перехід дороги у невстановленому місці



Патрульна поліція Луцька вивчає факти, викладені на відео громадянина щодо ситуації в Ковелі.
Публікуємо її без змін і правок:
«Наразі зазначаємо, що саме відео є змонтованим, деякі моменти повторюються кілька разів, спеціально нагнітаються звуки, фрази і надписи на відео. Ми вважаємо поведінку громадянина дещо провокативною, хоча дії інспекторів також не є бездоганними, як це мало б бути.
Звісно, автор ролика має дуже багато прав, у тому числі, право направити скаргу на дії патрульних. По цьому факту проводиться перевірка, встановлюються обставини справи, переглядається відео з нагрудних камер.
Закликаємо громадян більше аналізувати процеси та вчинки інших, адже емоційний відеоролик, на який, до речі, його автор витратив чимало часу, аби він виглядав ефектнішим, не дає остаточної оцінки діям патрульних.
Крім того, жодного письмового звернення щодо дій інспекторів особисто від автора ролика не надходило.
Вважаємо за необхідне повідомити, що за час роботи в м. Ковель протягом тижня патрульні затримали близько 10 нетверезих водіїв та винесли кілька десятків постанов за порушення ПДР», – йдеться в повідомленні.

четвер, 24 листопада 2016 р.

В Україні змінилися правила вступу в спадщину

Незнання про смерть близької людини більше не є винятком при порушенні 6-місячного терміну вступу в спадщину.
Українцям, які претендують на спадщину, уточнили правила вступу до нього. Верховний суд, розглядаючи справу №6-1215цс16, постановив, що при порушенні терміну вступу в спадщину незнання про смерть близької людини не є поважною причиною для отримання майна чи грошей.
“На вступ у спадщину українцю чинним законодавством відведено 6 місяців. Але іноді люди, які не вклалися в ці терміни, просять у судів про поблажках за так званих поважних причин. Найпоширеніша причина — що спадкоємець не знав про смерть родича або друга. Так ось ВСУ у своїй постанові чітко написав, що таке незнання не може прийматися судами для продовження терміну вступу в спадщину. Давши зрозуміти, що людям потрібно активніше спілкуватися з близькими”, — пояснив ситуацію старший партнер адвокатської компанії “Кравець та партнери” Ростислав Кравець.
Хоча і уточнив, що суди, як і раніше продовжать розглядати інші поважні причини.
“Наприклад, людина могла не вступити у спадщину, якщо була в іншій країні і не могла її покинути з незалежних від неї причин. Скажімо, знаходився в тюремному ув’язненні. Чи був на батьківщині, але з медичних причин був недієздатний: наприклад, перебував у комі. І може надати відповідну довідку з медичного закладу”, — зазначив Кравець.
Нагадаємо, що для початку процесу вступу в спадщину людині потрібно подати відповідну заяву в нотаріальну контору. Вона буде приймати такі заяви від усіх претендентів на протязі півроку, а після відбудеться розділ майна покійного, та оформлення спадщини.
Якщо ж хтось із спадкоємців прострочить 6 місяців і суд візьме до уваги його поважну причину, відбудеться повторний перерозподіл з урахуванням інтересів нового спадкоємця. Він зможе відсудити майно або гроші, які інші спадкоємці отримали при початковому розділі активів покійного.

У Ковелі назвали вулицю на честь Володимира Кияна

Сьогодні у порядку денному сесії міської ради було питання щодо перейменування окремих вулиць та провулків міста Ковеля. На його розгляд прибули представники громадських, волонтерських організацій, журналісти з Києва, Луцька, Ковеля. 

Вони вимагали, аби начальник відділу комунального господарства Олександр Балак публічно вибачився за свій зневажливий вислів про Володимира Кияна, ковельчанина, загиблого на сході України. 

Його іменем топонімічна комісія рекомендувала назвати вулицю Ватутіна.

Журналіст Олена Решетилова розповіла, що всі, хто сьогодні приїхав, дуже добре знають Володимира Кияна. Багато хто з ним досить тісно спілкувався, є люди,які воювали з Вовою пліч-о-пліч. 

«Для нас всіх він став символом оборони Луганського напрямку. Ковельщинаповинна пишатися, що її син був одним з тих, хто стримував російську агресію в 2014-2015 роках. Він був справжній офіцер. 
Для багатьох українська армія асоціюється з такими людьми як Володимир Киян.  

Його поважали підлеглі і командири, з ним радились, його думку цінували.
Він створив «маленьке НАТО із своїми побратимами. Його підрозділ був одним із найдостойніших в світі», - зазначила у своїй промові пані Ольга.

Вона наголосила, що всі дуже обурені фразою, яку прочитали і приїхали з’ясувати позицію стосовно цього пана Балака.

У свою чергу міський голова Олег Кіндер зауважив, що йому надзвичайно неприємно, що склалась така ситуація, і він вибачається за поведінку свого підлеглого і попросив Олександра Сергійовича роз’яснити, що в насправді відбулося. 

Олександр Балак у своєму виступі чітко так і не відповів на запитання присутніх, не спростував звинувачень на свою адресу, не вибачився.

Зваживши на це, міський голова запропонував йому написати заяву на звільнення.

Депутати підтримали пропозиції топонімічної комісії, Однак. вилучили на доопрацювання третій пункт щодо перейменування вулиці 40 років Перемоги на – Волинських святих.

Присутні, стоячи підтримали це рішення депутатів, та вшанували хвилиною мовчання пам’ять про Володимира Кияна та усіх Героїв, які віддали своє життя за Україну.

середа, 23 листопада 2016 р.

Засідання Громадської ради: про забудову в районі р. Турія та тарифну політику.

   22 листопада 2016 року у конференц-залі Ковельського культурно-просвітницького центру відбулось засідання Громадської ради при Ковельській міській раді.
            На засідання Громадської ради були запрошені і взяли участь:
1. Солов’янчук Віктор Степанович - начальниу РЖПК № 1.
2. Гейко Наталія Михайлівна - начальник РЖПК № 2.
3. Яковук Тетяна Іванівна – заступник директора, начальник планово-економічного відділу  ПТМ "Ковельтепло".
4. Тарасова Лариса Володимирівна - економіст УВКГ «КОВЕЛЬВОДОКАНАЛ».
5. Бешта Олександр Олександрович - начальник відділу збуту енергії Ковельської філії ПАТ "Волиньобленерго".

   Крім того, в засіданні Громадської ради взяв участь Товстенюк Павло Віталійович – представник власника 5 земельних ділянок по вул.. Підколодного та 5 земельних ділянок по вул. Воля у м. Ковелі, який має на меті розбудовувати прибережну зону річки Турія.
На засіданні також були присутні депутати Ковельської міської ради Стасюк Галина Миколаївна і Пініс Ігор Миколайович, кореспондент газети «Вісті Ковельщини», громадський активіст Котік Сергій.

      На порядок денний було поставлено 6 питань, з яких, на засіданні, яке тривало понад три години було розглянуто лише два питання:
1. Про забудову в районі р. Турія.
2. Про тарифну політику.

         Досить гарячою була дискусія щодо забудови в районі річки Турія.
       Це питання вже обговорювалось на засіданн1 Громадської ради 25 жовтня цього року, на якому було одноголосно прийнято рішення «Рекомендувати депутатам міської ради не підтримувати  проекти рішень № 12  та № 15 про надання дозволу гр. Гопанчуку Володимиру Ніфаїловичу, який проживає у м. Луцьку, на виготовлення детального плану території, внесення змін до детального плану території по вул. Воля, вул. Підколодного та вул. Зелена у м. Ковелі»

        Тоді ж Громадська рада також одноголосно прийняла рішення щодо розроблення плану заходів для повернення вказаних земельних ділянок громаді, про що я повідомляла у своєму блозі http://artushenko.blogspot.com/2016/10/blog-post_25.html,  а також секретар Ковельської міської ради Федосюк Віра Іванівна повідомляла на своїй сторінці https://www.facebook.com/vira.fedosyuk?fref=hovercard.

     Після такого рішення Громадської ради власник земельних ділянок зняв з розгляду чергової сесії міської ради своє питання.
   На минулому засіданні громадської ради Логвінов В. Г. запропонував рекомендувати власнику винести межові знаки в натурі і вказати місцезнаходження земельних ділянок.

       Однак, дане  питання винесене на розгляд  сесії   повторно, але межові знаки не винесені, а тому, після бурхливого обговорення представник забудовника Товстенюк П. В. погодився повторно зняти питання з розгляду сесії, яка відбудеться завтра 24 листопада щоб, як він пояснив,  не створювати конфлікт з громадою.

         Досить емоційним було обговорення другого питання.
      Представники комунальних організацій відповідали на запитання  присутніх про те, як саме і ким формуються тарифи на комунальні послуги; який процент втрати води закладено у тариф; чому ціна за користування ліфтом та вивіз сміття нараховується на площу квартири, а не на кількість зареєстрованих або фактично проживаючих осіб; чому при оплаті комунальних послуг ми сплачуємо за послуги банку, при тому, що ця послуга уже закладена у тариф; чи спроможні «Верес» та ЖЕКи бути управителями, чи достатній у них рівень забезпеченості матеріально-технічною базою; який має бути кількісний склад обслуговуючого персоналу, як буде організовуватися вивіз сміття і чи буде його переробка; чи мають право власники багатоквартирних будинків відмовитися від призначених управителів.
      На ці та інші питання присутні отримали загальні відповіді, наприклад, що ціна на комунальні послуги формується НКРЕ та затверджується Кабінетом Міністрів України, що власники багатоквартирних будинків на протязі двох місяців після призначення управителя мають право відмовитися від  нього, тощо.
     А ще, Гейко Наталія Михайлівна коротко відповіла на поставлені їй питання щодо того, як вона стала начальником ЖЕКу № 2 та Управителем багатоквартирних будинків: за освітою геолог, була підприємцем, подала заяву до міської ради щодо призначення її на посаду начальника ЖЕКу №2, перемогла в конкурсі на  Управителя багатоквартирних будинків.
    А Солов’янчук Віктор Степанович, відповідаючи на питання, чому ЖЕКи не дають довідок, вимагаючи платню за вивіз сміття, роз’яснив, що така вимога є незаконною, це свого роду є шантаж та рекет, а тому, якщо такі випадки виникатимуть, то повідомляти йому.

      І на закінчення хочу написати про таке.
    Сьогодні головний інженер  РЖПК №2 Максимук Микола Григорович відмовив громадянці С. у видачі  довідки для її 16-літнього сина, яку необхідно подати у військкомат. Чиновник в категоричній формі заявив, що він підпише їй довідку лише після того,  як нею буде сплачено понад 600 грн. боргу за вивіз сміття.
      Майже дві години тривало емоційне протистояння двох сторін: громадянка С. переконувала головного інженера, бухгалтера РЖПК № 2, що вона з сином у власному будинку не проживає вже понад п’ять років,  сміття за вказаною адресою не викидає, то чому вона має платити, але її ніхто не чув…
       В телефонній розмові я змушена  була нагадати начальнику РЖПК №2 Гейко Наталії Михайлівні якими словами  назвав вимогу чиновників про сплату за вивіз сміття Віктор Степанович Соловянчук напередодні,  на засіданні Громадської ради …
    Врешті-решт Наталія Михайлівна погодилась з тим, що Максимук Микола Григорович незаконно вимагав від громадянки С. сплати за вивіз сміття…
          Довідка була підписана і видана громадянці С. ціною втраченого часу і нервів.

     Громадська рада при Ковельській міській раді звертається до міського голови, керівників комунальних підприємств та інших чиновників, від яких залежить благополуччя та комфортність проживання громадян, в такий нелегкий для всіх час з повагою ставитися до громадян, які звертаються за вирішенням своїх  проблем і сумлінно виконувати свої службові обов’язки.