Про мене

Моє фото
Ковель, Волинська, Ukraine
просто жінка і мама.

БЛОГ АРТЮШЕНКО ГАЛИНИ

четвер, 27 квітня 2017 р.

Субсидії по-новому: що змінилося?

З 1 травня оновлюється процедура призначення житлових субсидій. Які саме будуть зміни - доступно, в картинках, роз’яснили у Міністерстві соціальної політики.


Оновлена програма житлових субсидій діятиме на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

У травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.

Збільшується соціальна норма для непрацездатних

Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, Уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія.

Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м. до 75 кв. м.

Субсидію дадуть тим, хто проживає на дачі

Багато людей не зареєстровані, але проживають у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги. Раніше такі люди не могли претендувати на субсидію, позаяк не мали там офіційної реєстрації.

З травня 2017-го за рішенням Комісії з питань соціального захисту населення, які діють при управліннях соцзахисту, такі сім’ї зможуть оформлювати субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

Зміни в опалювальний період

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

Хто має повторно подати документи для оформлення субсидії:

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:
орендують помешкання
мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався
хочуть отримати субсидію на тверде паливо.

Про що необхідно повідомляти фахівців соцзахисту

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення про наступні зміни:
складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався
соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером
про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень
набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.

http://legalspace.org/ua/novini/item/9447-subsydii-po-novomu-shcho-zminylosia

неділя, 23 квітня 2017 р.

УЧИСЬ УКРАЇНСЬКА ВЛАДО! Швеція роздає гроші людям на домашні системи зберігання енергії

Швеція оголосила про надання державних грантів, які компенсуватимуть 60% вартості домашніх систем зберігання енергії.
Країна хоче припинити спалювання викопного палива для виробництва електроенергії до 2040 року. Максимальний розмір субсидії — 50 тисяч крон або 5,600 доларів, Сообщает http://ukr-biz.com.ua/

Субсидія поширюється на батареї, проводку, системи управління, смарт-концентратор енергії і монтажні роботи для будинків з сонячними системами на даху.

«Це додаткова система підтримки сонячних фотоелектричних панелей в Швеції. Це важливий крок на шляху до створення розумної електромережі чистих, відновлюваних джерел енергії», — говорить керівник програми досліджень і інновацій департаменту Шведського енергетичного агентства Андреас Густафссон.

«Ми зможемо не лише ефективніше використовувати сонячні системи, а й стабілізувати мережу від коливань частоти і напруги за допомогою домашніх систем зберігання енергії», — сказав він.

Густафссон вважає, що нова програма стимулювання буде привабливою для тих, хто використовує сонячні панелі на даху будинку для власних потреб.

Цей ринок у Швеції стрімко зростає (за минулий рік — на 60%) і зараз становить 128 МВт. Соцопитування свідчать, що близько 20% шведських домовласників розглядають можливість інвестування в сонячний дах або невелику вітряну турбіну.

Нова шведська програма стимулювання схожа на аналогічну в Німеччині, де встановлено 19 тисяч домашніх систем зберігання енергії.

«Зберігання енергії в такому масштабі є новим для Швеції», — каже Густафсон. Сподіваюся, що ми можемо розраховувати на успіх, нові підприємства і робочі місця».

Програма стимулювання діятиме до 31 грудня 2019 року.

четвер, 6 квітня 2017 р.

Суд почав розглядати справу по «кнопкодавству» мера Ковеля за відсутності останнього

Міський голова Олег Кіндер знову не з’явився в суд, мотивуючи тим, що нібито знов-таки перебуває у відрядженні і попросив перенести справу на інший день. Це письмове клопотання від нього надійшло сьогодні через канцелярію Ковельського міськрайонного суду.
Головуюча суддя Ірина Логвинюк з’ясувала думку позивача – депутата Ковельської міської ради Галини Стасюк, яка, як фізична особа, подала адміністративний позов про визнання протиправними дії мера Олега Кіндера, з приводу можливості проведення попереднього судового засідання за відсутності відповідача.
«Вважаю, що у відсутності відповідача розглядати справу не можна. Вже другий раз його викликають до суду, а він не з’являється. Це є неповага до суду і треба застосовувати до нього примусовий привід», – переконувала Галина Стасюк.
«Я також вважаю, що проводити судове засідання не можна. Міський голова має надати якісь аргументи на факти, які заявлено у позові. Потрібно вжити заходів до міського голови: попередити його або застосувати привід», – сказала представник позивача, секретар громадської ради при Ковельській міській раді Галина Артюшенко.
Суддя Ірина Логвинюк ухвалила слухати справу за відсутності Олега Кіндера.
«Я хочу, щоб міський голова обов’язково був у суді», – заявила Галина Стасюк.
Так як Галина Миколаївна зазначила у позові 6 свідків – депутатів, то біля кожного прізвища написала адресу міської ради: м. Ковель, вулиця Незалежності, 73.
«Вони всі живуть за однією адресою?» – перепитала суддя.
«Ні, я вказала службову адресу депутатів», – пояснила позивач.
«Ви не вказали, яку обставину можуть посвідчити ці особи», – зауважила головуюча, хоча у позові говориться, що всі вони, як депутати, були присутні в сесійному залі і можуть підтвердити той факт, що секретар Ковельської міськради Віра Федосюк не голосувала, але її «голос» протиправно зараховано.
Тоді головуюча почала допитуватися: яка потреба викликати 6 свідків? Мовляв, якщо їхні покази будуть аналогічними, то для чого заслуховувати їх всіх. Може краще когось одного чи двох?!
Голова громадської ради при Ковельській міськраді Микола Печенюк вголос обурився тим, що головуюча «тисне» на позивача.
«Тихо!» – «нагримала» на нього по столу суддя.
«Я наполягаю на тому, щоб суд викликав усіх 6 свідків», – твердо мовила Галина Стасюк, яку підтримала Галина Артюшенко.
Суд ухвалив викликати всіх свідків.
«Головне, щоб в суді був присутній відповідач Олег Кіндер», – додала Галина Артюшенко.
Для вирішення цього питання суд пішов у нарадчу кімнату і через деякий час виголосив ухвалу: призначити справу до судового розгляду на 14 годину 27 квітня.



http://kowel.rayon.in.ua/news/27168-sud-pochav-rozgliadati-spravu-po-knopkodavstvu-mera-kovelia-za-vidsutnosti-ostannogo

середа, 5 квітня 2017 р.

Відтепер перетинати кордон буде непросто

Від п’ятниці, 7 квітня, усі особи, які перетинають зовнішні кордони Євросоюзу будуть підлягати особливо ретельній перевірці.

Про це повідомляє Район.Володимир-Волинський з посиланням на Прикордонну службу Польщі.

Європейський парламент і Європейська комісія посилили правила Шенгенського прикордонного кодексу, що стосуються перетину зовнішніх кордонів.

Відтепер всі особи, які перетинають зовнішні кордони, будуть перевірятись ретельніше.

Зміна правил Шенгенського кодексу про кордони накладає на всі держави-члени обов’язок ретельно перевіряти кожну людину, що в'їжджає на територію Шенгенської зони або виїжджає з неї. Поправка до Шенгенського кодексу є реакцією ЄС на терористичну загрозу у Європі.

Досі усі громадяни країн-членів ЄС підлягали спрощеній перевірці.

Але, як зауважує Прикордонна служба Польщі, за кілька днів кожна людина, яка перетинає зовнішній кордон у всіх пунктах пропуску – автомобільні, піші, морські порти і аеропорти, буде ретельно перевірятись.

Посилення перевірок вплине на тривалість перетину кордону і може її збільшити, попереджають прикордонники та обіцяють мінімізувати негативні наслідки такого нововведення.

Зрозуміло і логічно, що причиною для таких новацій став нещодавній теракт, котрий відбувся у Луцьку щодо Генконсульства Республіки Польща.

понеділок, 3 квітня 2017 р.

СПРАВЕДЛИВІСТЬ Є. ЗА НЕЇ ВАРТО БОРОТИСЯ!

Сьогодні колегія Львівського апеляційного адміністративного суду розглянула апеляційну скаргу невідомого гр. Ковальчука Олега Володимировича на постанову Ковельського міськрайонного суду від 01.02.2017 року, у справі за його адміністративним позовом до Ковельської міської ради та учасника АТО Савлука Івана Івановича про визнання недійсним та скасування  рішення Ковельської міської ради.

Ковельський суд відмовив Ковальчуку О. В. в задоволені позову, а тому, останній подав апеляційну скаргу до Львівсвького апеляційного адміністративного суду, в якій просив скасувати вказану постанову  та прийняти рішення на його користь.

     Нагадаю, Ковельська міська влада відмовляла учасникам АТО, в тому числі і Савлуку І. І. у виділенні земельних ділянок з підстав їх відсутності.

       Однак, гр. Ковальчук О. В., якимось дивним чином віднайшов собі вільну земельну ділянку площею аж десять соток у досить хорошому місці по вул. Королеви Бони у м. Ковелі і підготував документи на сесію міської ради. Це така версія викладена у позовній заяві Ковальчука.

     Насправді, ні депутатам, ні суду вказана особа невідома, адже, проект рішення на сесію підготував особисто начальник відділу земельних ресурсів Логвінов Вадим Григорович, а інтереси Ковальчука О. В. у Ковельському міськрайонному суді представляв адвокат Клімук Олександр Сергійович, якого в апеляційній інстанції змінив адвокат Ковальчук Василь Сергійович. 

      На пленарному засіданні заява Ковальчука О. В. не знайшла підтримки у депутатів, в той час, як більшість депутатів проголосували за надання даної спірної ділянки учаснику АТО Івану Савлуку.

    Після закінчення розгляду справи у Ковельському суді заступник голови Волинської облдержадміністрації СЕРГІЙ КОШАРУК сказав: - СПРАВЕДЛИВІСТЬ НА НАШОМУ БОЦІ.

   Сьогодні ці слова підтвердив Львівський апеляційний адміністративний суд, який відмовив Ковальчуку О. В. у задоволенні його апеляційної скарги і залишив постанову Ковельського мвськрайонного суду без змін!!!

   То ж вітаю з перемогою всіх, хто підтримав АТОвця Івана Савлука, а саме: депутатів, бойових побратимів, волонтерів, громадських активістів, журналістів! 

СЛАВА УКРАЇНІ !


ГАЛИНА АРТЮШЕНКО

субота, 1 квітня 2017 р.

Ведуча розплакалася у прямому ефірі: «Нардепи лізуть навіть у жіночі труси»

Ведуча Надзвичайних новин Вікторія Сеник не втримала емоцій під час читання тексту на тему ініціативи нардепів щодо заборони абортів.



У Верховній Раді запропонували дозволити жінкам штучно переривати вагітність лише у разі загрози життю або виявленні патології плоду, пише Факти.

Ще один виняток – зачаття дитини після зґвалтування. Такий законопроект зареєстрований днями нардепом від БПП Дмитром Голубовим, який входить в Комітет з питань правової політики і правосуддя.
Думаєте, матері вбивають своїх дітей від жорстокості? Ні – здебільшого від безгрошів’я. І таких випадків, вочевидь, побільшає. Якщо депутати-чоловіки не зрозуміють: замість популістського перекладання відповідальності на слабку стать, зайнятися слід не заборонами, а вихованням і соціальним захистом.
Наприклад, було б добре посилити відповідальність чоловіків, які не платять аліменти. Але замість цього наші нардепи лізуть своїми липкими руками не лише до кишень українців, але навіть у жіночі труси. Хай біда обходить нас стороною…,
– під час цих слів ведуча Надзвичайних новин Вікторія Сеник розплакалася.

Адвокатську монополію скасовано

Сьогодні зранку на позачерговому пленарному засіданні Верховна Рада України прийняла законопроект № 6798 “Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)”.

За внесення змін проголосувало 420 народних депутатів, що є безпрецедентним в законтворчій діяльності парламенту. Автор законопроекту Володимир Парасюк.

Цим законопроектом внесено зміни до Конституції в частині представництва в судах. З Основного закону виключено ст.131-2, що передбачала представництво інших осіб в судах виключно адвокатами.

Як пояснив голова парламенту Андрій Парубій, народні депутати були шоковані кількістю зареєстрованих петицій проти адвокатської монополії, серед яких були наведені переконливі аргументи проти цього нововведення.

“Крім того, для здобуття свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю на сьогодні потрібно сплатити близько 30 000 грн, лише офіційних платежів. Також, необхідною умовою є проходження стажування терміном від 6 місяців за яке теж потрібно сплачувати кошти. Тобто, для того щоб здійснювати професійну діяльність, юристам, які не мають адвокатського посвідчення та працюють в установах та підприємствах, потрібно сплачувати досить значні кошти. Вважаю, що це є порушенням їх права на працю, яке закріплено Конституцією та є одним з основоположних прав та свобод людини і громадянина, яке до речі охороняється Міжнародною Конвенцією про захист трудових прав громадян” – зауважив лідер Радикальної Партії Олег Ляшко

Олега Ляшка підтримав лідер Опозиційного блоку Юрій Бойко.

“Скасована адвокатська монополія суперечила статті 22 Конституції України, в якій зазначено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Оскільки відповідно до статті 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав”.

Даний законопроект ще не підписано Президентом, однак його представник у парламенті запевнив у тому, що Петро Порошенко обов’язково підтримає цей документ.