Про мене

Моє фото
Ковель, Волинська, Ukraine
просто жінка і мама.

БЛОГ АРТЮШЕНКО ГАЛИНИ

пʼятниця, 15 квітня 2016 р.

Життя після переатестації: міліцейський реванш



Звільнені після переатестації міліціонери поновлюються на роботі в ДАІ через суди та гальмують реформу нової поліції.
Про це інформує Радіо Свобода.
Нова поліція – нові правила. Із листопада минулого року в Україні не існує міліції. У великих містах працівників ДАІ замінили патрульні поліцейські у новій формі. Решта міліціонерів автоматично стали працівниками нового органу – Національної поліції України. І згодом, аби очистити лави правоохоронців від старих одіозних кадрів, розпочалася переатестація. Ті, кого не переатестували і звільнили з лав Нацполіції, одразу крокують до суду відновлюватися на посадах.
Атестування працівників міліції складається з двох етапів. Перший – тестування аналітичних здібностей та професійних навиків. Другий етап – співбесіда із атестаційними комісіями, куди увійшли працівники підрозділів кадрового забезпечення, Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції, представники громадськості та ЗМІ.
Та не зважаючи на те, що атестація правоохоронців триває і досі, у регіонах, де вона вже відбулася, суди «завалені» справами про скасування рішень комісій та наказів про звільнення. Основні претензії міліціонерів, що були звільнені з поліції, переважно до співбесід під часу переатестації. Ті, хто набрав достатню кількість балів на тестуванні, скаржаться на суб’єктивність рішень атестаційних комісій.
«Будь-яка співбесіда суб’єктивна, тобто там сидять люди і вони ухвалюють рішення на основі своїх внутрішніх переконань, беручи до уваги цілу низку факторів. Це і готовність до змін, і знання законодавства, і плани людини в подальшій роботі», – зазначає член атестаційної комісії Роман Сініцин.
За даними Нацполіції, у судах наразі розглядається близько 200 справ звільнених правоохоронців. Із них в Окружному адміністративному суді Києва понад половину – 106. Уже відомо принаймні про дві постанови суду про поновлення на роботі.
В інтерв’ю «Схемам» глава Національної поліції України Хатія Деканоідзе називає це не інакше, як «реванш старої системи». «Їх буде більше, якщо такі реваншистські сили, як ті співробітники і судова система, яка теж абсолютно стара система, будуть займати одну сторону», – каже Хатія Деканоідзе.
29 березня, Окружний адміністративний суд столиці. У розкладі – 12 справ про поновлення на роботі звільнених поліцейських. Всі тривають по кілька хвилин, сторони відправляють збирати додаткові документи.
Звільнені скаржаться на несправедливість атестації. Судді – на кількість позовів.
До судді Володимира Келеберди потрапило 7 із 12 справ, призначених на 29 березня щодо поновлення на роботі міліціонерів зі стажем. Позивачі прийшли на засідання великою компанією. Спілкуватися відмовляються.
Суддя заборонив «Схемам» знімати засідання, погрожуючи адміністративною відповідальністю.
А поки у Києві не пускають журналістів фіксувати засідання судів про поновлення міліціонерів, на Кіровоградщині старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділу внутрішньої безпеки при обласному УМВС Віталій Шкелебей повернувся до лав поліції. Він став першим в Україні правоохоронцем, який через суд скасував результати атестації та наказ про звільнення.
«Я була в апеляційній комісії, яка підтримала рішення атестаційної комісії про його звільнення, у нас була абсолютна більшість, ніхто не голосував за», – каже член апеляційної комісії, адвокат Євгенія Закревська.
У місцевій пресі на Кіровоградщині Віталій Шкелебей фігурує як учасник у створенні і діяльності у місті Олександрія злочинної групи, що займалася виготовленням та збутом наркотиків.
«Я думаю, що якби суд знав мотиви нашої комісії, тобто якби вони були належним чином доведені, я не думаю, що було б таке рішення», – зазначає Євгенія Закревська.
На засідання у справі про поновлення на роботі заступника начальника головного слідчого управління МВС України Григорія Мамки приходять і представники інших медіа. Він – головний критик поліцейської атестації, працював разом із одіозним Василем Паскалом. Довгий час керував слідством у МВС разом із Віталієм Сакалом, що потрапив під люстрацію. Мав розслідувати та передавати до суду найгучніші злочини в країні. Григорій Мамка на засідання не прийшов. Засідання відбувається у баталіях.
Судді оголошують, що виноситимуть рішення без свідків – справа переходить у письмове провадження.
«Я пропрацював 22 з половиною роки в міліції, півроку в поліції, маючи усі свої нагороди і відзнаки, погодитися із тим, що я професійно непридатний – я не можу з цим погодитися», – заявляє Григорій Мамка.
За тиждень він таки поновився на посаді за постановою суду. 7 квітня Окружний адмінсуд Києва без виклику сторін і без свідків скасував рішення атестаційної комісії та наказ про звільнення. Григорій Мамка став другим правоохоронцем, який повернувся до Нацполіції.
«Напівграмотний чи взагалі неграмотний «важняк», слідчий МВС, проходить по всіх цих «айтішниках», закриває бізнес», – так про нього відгукувався Міхеїл Саакашвілі, голова Одеської ОДА.
Публічні звинувачення у корупції з вуст керівника Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. Він неодноразово згадує ім’я полковника у своїх публічних виступах. Звертаючись до президента Порошенка, він просить розібратися із випадками тиску на бізнес під час проходження митного контролю. Той передає документи Давіду Сакварелідзе, тоді – заступнику генпрокурора.
Зрештою Сакварелідзе не знаходить інструментів впливу на міліцейського начальника Мамку, папери залишаються у кабінетах Генпрокуратури. А проведене службове розслідування не виявляє порушень чи зловживань у роботі Григорія Мамки та його заступників.
«Ну сказати, як Саакашвілі сказав, що цей хабарник і корупціонер, і на цих підставах щось робити, якісь приймати рішення, я вважаю, що це неправильно. А мене по професійних якостях ніхто нічого не запитував», – зазначає Григорій Мамка.
Хто ж поновив Григорія Мамку на посаді? Це трійця відомих суддів-мандрівників: Валерій Кузьменко, Руслан Арсірій та Олексій Огурцов. У лютому минулого року у їхніх кабінетах столична прокуратура проводила обшуки у зв’язку із просто-таки комічною історією.
Як тоді повідомляла прес-секретар столичної прокуратури Олена Яхно, «як виявилося, судді цього суду примудрялися якимось незбагненним чином насолоджуватися життям за кордоном і при цьому брати судові рішення, виносити вироки».
Прес-служба Окружного адмінсуду Києва відповіла, що просто мала місце описка. А от колеги з програми «Слідство.Інфо» дослідили, що судді Арсірій, Огурцов та Кузьменко – поціновувачі круїзів, відвідали більш як по 10 екзотичних країн. Що не виглядає співмірним із суддівськими заробітками. І саме ці судді повернули одіозного міліціонера на роботу.
«Який би не говорили суд – корумпований, не корумпований, необхідно суд змінити, саму судову ситему – але вона на даний час діє. І я маю повні права звернутися до суду», – заявляє Григорій Мамка.
«Вони тільки відстоюють свої інтереси. І ніколи, ніколи вони не займалися, наприклад, той же Мамка, чесною роботою. Можуть мене навіть притягувати до відповідальності. Він не буде частиною Національної поліції», – зазначає Хатія Деканоідзе.
Глава Нацполіції разом із юридичним відділом та громадськими правозахисниками готується і до нових рішень судів, і до апеляційних засідань. І схоже на те, що це лише початок боротьби Національної поліції за власне самоочищення. Повернення одіозних міліціонерів через суд на свої посади, що вже відбувається – це такі прецеденти, які вказують на загрозу усій реформі МВС.


Немає коментарів:

Дописати коментар

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ МОГО БЛОГУ!
Візьміть участь в обговоренні публікації. Напишіть будь-ласка свою думку з приводу Вами прочитаного. Внесіть свої пропозиції, побажання. Я завжди залишаю за собою право видаляти висловлювання із вживанням нецензурної лексики і зневаги на адресу авторів та героїв матеріалів.
Щиро дякую!