Верховна Рада у другому читанні підтримала Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо передачі гуртожитків у власність територіальних громад.
За це проголосувало 252 народних депутатів, - повідомляє Еспресо.TV.
Тепер громадяни, які не мають власного житла і на законних підставах фактично проживають у гуртожитках та зареєстровані в них понад 5 років, можуть безплатно приватизувати жилі й нежилі приміщення у гуртожитках, де вони проживають.
У пояснювальній записці до закону також зазначається, що гуртожитки, які були збудовані за радянських часів за загальнодержавні кошти та під час приватизації і корпоратизації та включені до статутних капіталів (фондів) приватних (колективних) товариств (організацій) передаються у власність територіальних громад.
Зі слів співавтора законопроекту, нардепа Ігоря Васюника, завдяки законодавчим змінам мешканці гуртожитків зможуть приватизувати житло, в якому проживають, - пише Львівський портал.
«Це дійсно важливий законопроект, на який всі ці роки чекали десятки тисяч сімей по всій Україні. Люди, які по п’ять і більше років проживають в гуртожитках, зможуть приватизувати житло. Важливо також, що з’явиться можливість в судовому порядку визнати недійсними договорів купівлі-продажу гуртожитків колишніх державних підприємств, які були укладені і 10, і 20 років тому. Адже по всій Україні незаконно приватні структури приватизовували гуртожитки разом з людьми, яких потім з сім’ями викидали на вулицю.
Ми працювали над цими законодавчими змінами з 2012 року. Співавторами законопроекту є понад 20 народних депутатів з різних фракцій. Але протягнути законопроект в попередній каденції було фактично не можливо через лобістські групи, які відстоювали інтереси власників гуртожитків. Тепер у мешканців гуртожитків з’явилась можливість захистити свої права та майно», – наголосив Ігор Васюник.
Окрім того, законодавчі зміни дадуть наступні можливості для мешканців гуртожитків:
Надає право приватизувати житло мешканцям гуртожитків, які були внесені до статутних капіталів товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), зокрема і тих, що в подальшому були продані чи відчужені іншим способом.
- Приватизувати можна буде не тільки кімнату в гуртожитку, але і блок чи секцію.
- Приватизація може бути проведена відразу після передачі гуртожитку у комунальну власність.
- Право на приватизацію житла матимуть не тільки «наймачі» кімнати в гуртожитку, а й члени їхніх сімей. До речі, члени сімей матимуть право на приватизацію незалежно від того, скільки часу вони проживають в гуртожитку. Важливо, щоб «наймач» на законних підставах (ордер + реєстрація) прожив в гуртожитку більше п’яти років.
- Приватизація житлових приміщень в гуртожитках, які були раніше самовільно переплановані (під кухні, санвузли, коридори, прохідні кімнати тощо) також можлива, але після погодження усіх технічних умов щодо можливості перепланування.
- Закон закріплює можливість визнання в судовому порядку недійсними договорів купівлі-продажу гуртожитків колишніх державних підприємств, які були укладені і 10, і 20 років тому.
Немає коментарів:
Дописати коментар
ШАНОВНІ ЧИТАЧІ МОГО БЛОГУ!
Візьміть участь в обговоренні публікації. Напишіть будь-ласка свою думку з приводу Вами прочитаного. Внесіть свої пропозиції, побажання. Я завжди залишаю за собою право видаляти висловлювання із вживанням нецензурної лексики і зневаги на адресу авторів та героїв матеріалів.
Щиро дякую!